Císař na přání - Ústi, Teplice, MB, Praha...?

Anonymní
30.7.21 16:56

Cisar na prani - Usti, Teplice, MB, Praha...?

Mam panickou hruzu z doktoru, nemocnic, nesnasim, kdyz na me nekdo saha. Rada bych rodila cisarem, predstava, ze rodim „prirozene“ za pokynu doktoru a PA, a ze treba nebude moznost mit pritele u sebe, je moje nocni mura. Jo, v Usti je to fakt mozne, maji jen minimum mist pro rodicky s doprovodem. Zacinam byt lehce (tezce) hystericka a tak nejak tusim, ze by muj porod cisarem stejne skoncil pro nespolupraci.

Muj dotaz zni: chtely jste nektera cisare i bez lekarske indikace a vysly vam vstric? Vek 35 let, jinak vse OK. Porodnice dal nevadi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2642
30.7.21 17:07

To co popisuješ vypadá na to že máš Tokofobii… Strach z porodu… Nevím zda se dělá na přání, ale většina dr je proto aby žena rodila přirozeně, už jen kvůli tomu že to mimčo se adaptuje i lépe než po císaři… Je to pro něj přirozené. Já mám termín ve středu, jsem prvorodicka. Ale když se nad tím zamyslis ta bolest za to stojí a ten drobeček až na tebe otevře očka tak tě bolest přejde 😊k porodu máš jít s čistou hlavou a nebát se protože někdy je to takový fofr že ani nevíš. Byt tebou tak se uklidnim a zkusím to přirozeně. 🍀 😊Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 17:10

@Misasisi Promin, ale na to jsem se neptala. Nemam hruzu z porodu jako takoveho, doma bych prirozene rodila, ale takovy hazarder nejsem. Proto chci cisare.

• Citovat
  • Nahlásit
2642
30.7.21 17:12
@Anonymní píše:
@Misasisi Promin, ale na to jsem se neptala. Nemam hruzu z porodu jako takoveho, doma bych prirozene rodila, ale takovy hazarder nejsem. Proto chci cisare.

Tak promiň že jsem ti odpověděla. Nikdo ti císaře jen tak neudělá si myslím. Jen pokud by jsi měla problém… Sahat na tebe musí i na kontrole tak nevím jaký máš problém. Kdyby si neměla strach tak rodis normálně… U císaře na tebe sahat budou taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33779
30.7.21 17:14
@Anonymní píše:
Mam panickou hruzu z doktoru, nemocnic, nesnasim, kdyz na me nekdo saha. Rada bych rodila cisarem, predstava, ze rodim „prirozene“ za pokynu doktoru a PA, a ze treba nebude moznost mit pritele u sebe, je moje nocni mura. Jo, v Usti je to fakt mozne, maji jen minimum mist pro rodicky s doprovodem. Zacinam byt lehce (tezce) hystericka a tak nejak tusim, ze by muj porod cisarem stejne skoncil pro nespolupraci.Muj dotaz zni: chtely jste nektera cisare i bez lekarske indikace a vysly vam vstric? Vek 35 let, jinak vse OK. Porodnice dal nevadi.

Musíš si sehnat indikaci, pak ti ho udělají všude.
Očař, neurolog, psychiatr, ortoped…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33779
30.7.21 17:21
@Anonymní píše:Muj dotaz zni: chtely jste nektera cisare i bez lekarske indikace a vysly vam vstric? Vek 35 let, jinak vse OK. Porodnice dal nevadi.

Ve 35 ti ho možná nabídnou i sami. Pokud ji budeš chtít od nich, jednej slušně. „Ve svém věku mám obavy, je to moje poslední příležitost na dítě…“ Třeba tě pochopí.

Ale neriskovala bych a sehnala si indikaci jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 17:27

@Bábrdl Zkusim asi toho psychiatra, na jine doporuceni to nevidim. Byla jsem v nemocnici parkrat jako dite a bohuzel vzpominky jsou silene. Ted mi staci byt na navsteve a blednu.

• Citovat
  • Nahlásit
33779
30.7.21 17:28
@Anonymní píše:
@Bábrdl Zkusim asi toho psychiatra, na jine doporuceni to nevidim. Byla jsem v nemocnici parkrat jako dite a bohuzel vzpominky jsou silene. Ted mi staci byt na navsteve a blednu.

Zkus. Spolu s tvým věkem by to mělo jít snadno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 17:39

@Bábrdl Dik. Odpadl by mi vazne obrovsky stres. Zdejsi porodnice nemaji dobrou povest a i v nemocnici jsem minule koncila tim, ze jsem stala v rohu, klepala se a byla neschopna pohybu.

• Citovat
  • Nahlásit
622
30.7.21 17:42

Je potřeba doporučení od jiného dr. Jak tu zaznělo. Pokud se bojíte doktorů, pročtěte si, jak probíhá sekce. Celkovou anestezii vám jen tak nedají, takže si odzijete břišní operaci naživo. Což nevím, jestli vůbec chcete absolvovat, když blednete z doktorů, nehledě na predoperacni vysetreni. U klasického porodu jste sama, jen vás chodí kontrolovat, v závěru je pár lidí navic. U císaře máte kolem sebe cca 45 minut bandu lidi v mundurech, přístroje, chlap tam s vámi nebude, všechno slysite..

Pozn. Rodila jsem první akutní sekci a druhé vaginalni. Vaginal byl o 100% lepší. Byla jsem tam bez chlapa. Takový porod bych přála každé ženě, vzpomínam na něj často s láskou…

Položte si otázku, čeho se bojíte víc - doktorů nebo bolesti? Jestli doktorů, rodte vaginalne, jestli bolesti, jděte do císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6491
30.7.21 17:44
@Anonymní píše:

A víš, že s císařem tam budeš mnohem déle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3755
30.7.21 17:48

Po císaři budeš v nemocnici pět dní. Po normálním porodu tě třetí den pustí domů a můžeš porodit ambulantně a hned po porodu jít domů. Jen se domluvíš s vaším pediatrem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3755
30.7.21 17:49

A ještě by sis mohla obstarat vlastní dulu a mít tam tak svého člověka, který tě porodem provede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11499
30.7.21 17:54

Moc nechápu, že máš strach z doktorů a proto si chceš vybrat cestu, která vede k delšímu pobytu v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6491
30.7.21 18:01

V Praze na Bulovce je Porodní dům (Centrum porodní asistence). Doktor tam je, ale jako záloha. Co se zkusit domluvit tam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat