Císař nebo klasika po ruptuře?

343
13.3.21 22:45

Císař nebo klasika po ruptuře?

Jdu si k Vám pro radu, případně zkušenosti. První porod 2018 byl vyvolavany. Skončil rupturou 3.stupne a 18mesici úniků plynů. Za pár dní mám termín na druhý porod a mám od doktora pár dní na rozmyšlenou jestli chci rodit klasicky nebo plánovaným císařem. A teď babo rad., :) statisticky je možnost opakování 5-8%. Otázka je jak to bude vypadat pokud to znovu rupne. Co jsem si tak dělala průzkum u císaře jsou asi furt větší rizika…takze se klanim spíš ke klasice ale nejsem si jistá zda dělám dobře…Nemáte některá prosím zkušenost třeba porovnání jeden porod tak a druhý tak? Všem krásný den a předem děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10456
13.3.21 22:49

Já měla oba císaře, druhý dobrovolně. Moje ségra si zkusila oba a říká, že je to ve skutečnosti jedno, při normálním máš bolesti spíš před a po císaři po :nevim: a u obou záleží na tom, jak bude probíhat a jak se budeš hojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3947
13.3.21 23:12

Já mám za sebou obě varianty. Za mně je lepší klasický porod, po císaři to mnohem víc bolelo a dýl trvalo, než jsem se dala dohromady a to jsem neměla žádné poporodní ani pooperační komplikace. S rupturou zkušenost nemám. Hodně štěstí, ať se správně rozhodneš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7195
14.3.21 00:12

Ahoj, můj první porod skončil rupturou 4. stupně, hned z porodního sálu jsem jela na operační, dávali mě dohromady v celkové anestezii, naštěstí měl doktor zlatý ruce a obešlo se to bez trvalých následků (i když zpětně mi řekli, že se toho fakt hodně obávali). Na začátku druhého těhotenství mě zkoukla gynekoložka a řekla, že je to v pořádku a můžu rodit vaginálně, což mi potvrdil i další doktor na prvotrimestrálním screeningu. Rodila jsem tedy ještě 2× vaginálně a vše v naprostém pořádku, u druhého porodu jsem se s doktorem dohodla na preventivním nástřihu, třetí byl překotný a nestihlo se domluvit vůbec nic :lol: Nicméně, po tom třetím porodu si doktor četl zprávu z toho prvního, narazil tam na ni v počítači. A byl úplně v šoku, že mě po takovým masakru nechali znovu rodit vaginálně, tak si vyber, viď :lol:
Co se týče porovnání císaře a klasiky, mám dvě kamarádky, co si zkusily oboje a obě se shodují, že dobrovolně by si císaře nezvolily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4199
14.3.21 08:15

Taky jsem měla u prvního rupturu třetího stupně, šití až na prdeli. Nabízen CS, důrazně jsem odmítla. Rodila jsem 6/2018

Druhy porod nádhera, sice prekotny porod, ale dva kosmetické stehy, od příjezdu do porodnice byl malý za 30 minut venku. Hned po porodu jsem mohla jít na diskotéku :lol: druhy syn 11/2020.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat