Císař nebo přirozený porod?

Anonymní
5.8.20 14:26

Cisar nebo pririzeny porod?

Ahoj, dostala jsem na vyber rodit cisarem nebo prirozene (indikaci pro cisare je doporuceni ocniho lekare po laserove operaci oci-doporucuje vsem svym pacientum, ale zaroven i nezavrhuje prirozeny porod-zalezi pouze na me)…vy co mate zkusenosti s cisarem, pripadne muzete porovnat I s prirozenym porodem, co je lepsi? Rikam si proc je cisar posledni dobou preferevanou variantou u celebrit atd…preci jen je to operace…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4287
5.8.20 14:31

Protože si myslí že je to bezbolestné. Prostě nezaziji bolest kontrakci… Nicméně po císaři to zřejmě taky nebude žádné labuzo, pokud vag. porod proběhne v pořádku, žena může fungovat hned normálně. Sestra rodila přirozeně, a má hooooodne silné dioptrie (nevidí bez brýlí nic), ocar ji říkal že by volil císař. V porodnici to bylo v pohodě, jen při tlačení ji museli připomínat zavřeny oči kvůli tlaku v ocich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9273
5.8.20 14:36

Já rodila syna akutním císařem. Porod se mi rozjel hezky sám, kontrakce se dali zvládnout. Otevřená jsem byla úplně a jen malý nešel vytlačit proto ten císař. Druhé, když to půjde chci rodit vaginálně znovu. Císař pro mě byl nic moc. Je to opravdu velká operace a zásah do těla. Samozřejmě když to nepůjde tak budu ráda i za císař, dá se to určitě zvládnout. Rozhodnutí je jen na tobě, bolí obojí, ale ty kontrakce byli pro mě snesitelnější a líp jsem je zapomněla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
5.8.20 14:42

To jsem ještě neslyšela, že by laserová operace očí byla kontraindikací vaginálního porodu. Mam za sebou jak Lasik, tak 2 porody :) Na císaře bych dobrovolně nešla, druhé dítě jsem rodila koncem pánevním a že by to mohlo skončit císařem, jsem si vůbec ani nepřipouštěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
5.8.20 14:44

Hodně lidí si myslí, že císař nebolí. Nechápu, jak si to může někdo myslet, když se rozřízne celé břicho ve všech svých vrstvách plus se řízne děloha, pak se vše postupně zašije, tak to přeci nemůže bolet, to je jasné… já potkala po 2.SC v Podolí maminku ve sprchách - byla po vaginálním porodu a brečela bolestí, že je blbá, že kdyby věděla, jak porod bolí, šla by na císaře. Měla štěstí, že jsem chodila v předklonu a nebyla schopna rychlého pohybu. Císař sakra bolí. A můžu srovnat - první porod otevřená na 8cm, takže všechny bolesti, kontrakce i tlačení jsem absolvovala, závěr byla akutní sekce. Přirozený porod bolí jako prase, ale s miminkem bolest končí (většinou, samozřejmě - jsou komplikace, potrhání, hojí se šití atd atd), u císaře bolesti s miminkem teprve začínaji, a u 2 SC ty bolesti trvaly měsíc po porodu, obrečela jsem každé noční sklánění nad postýlku na kojení, řezání v břiše.. takže bolí oba porody a u obou porodů jsou určitá rizika a komplikace. Kdyby to šlo, chtěla bych ale rodit přirozeně

Příspěvek upraven 05.08.20 v 14:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
5.8.20 14:45

Já jsem pro vaginální porod. Je to pro přirozené, ditě projde porodními cestami a tím se osídlí zdravými bakteriemi, snažší nástup laktace, v dnešní době už ani není rutinna dělat nástřihy, klystýry a holení. Císař je velká břišní operace. Obecně vzato vaginální porod bolí při a císař po. Ale tím nechci říct, že bych císaře zavrhovala. Určitě je dobře, že se dělají, protože mnoha maminkám a dětem zachraňují nejen zdraví, ale mnohdy i životy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
5.8.20 14:50
@Anonymní píše:
Ahoj, dostala jsem na vyber rodit cisarem nebo prirozene (indikaci pro cisare je doporuceni ocniho lekare po laserove operaci oci-doporucuje vsem svym pacientum, ale zaroven i nezavrhuje prirozeny porod-zalezi pouze na me)…vy co mate zkusenosti s cisarem, pripadne muzete porovnat I s prirozenym porodem, co je lepsi? Rikam si proc je cisar posledni dobou preferevanou variantou u celebrit atd…preci jen je to operace…

Nějak nevím, že by byl císař preferovaný. Přijde mi spíš naopak. Co vím od kamarádky, která měla první císař a pak přirozený, tam jednoznačně je pro přirozený. Zvlášť pak to období po.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
5.8.20 15:15

Celý přirozený porod je příprava dítěte na vnější svět:
1. vymáčkne se mu z plic plodová voda (je prokázáno statisticky, že přirozeně rozené děti mají méně astma)
2. osidluje se kůže různými „dobrými“ bakteriemi - opět vědecky prokázáno
3. zmáčknutí hlavy - nastartuje nějaké další neurologické změny v mozku dítěte - nečetla jsem, ale slyšela (i když si k tomu chci něco najít)

Také vím, že rána po císaři jde obvykle cítit i týdny po porodu, kdežto většina maminek po přirozeném porodu je ok za pár dní.

Prostě a jednoduše přirozený porod :dance: Ale je samozřejmě skvělé, že je i jiná cesta, když jsou komplikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6589
5.8.20 15:17

Tohle nejde rict. Nekdo ma mega komplikace po prirozenem porodu (cetla jsem clanek, kde maminka psala, ze si 3 mesice bez slz nesedla) - siti, natrzeni az kdo vi kam, spatne hojeni, bolest,… naopak i cisar muze mit mnoho komplikaci - hojeni, bolest, srusty,…

Ja musela na akutni cisar, dcera spatne narotovana, padaly ozvy. Ac se mnou delali psi kusy, polohy, nic…po CS me to hodne bolelo dalsi den, kdyz jsem vstavala poprvy, pak uz lepsi a lepsi a 5. den po propusteni domu jsem v podstate normalne fungovala :) v porodnici v pohode, ale slecna se mnou na pokoji mela problem, hnisalo jo to…ja jsem nemela problem se starat o dceru se vsim vsudy…kamaradka potrhana, nastrizena, sita kdo vi jak dlouho (prirozeny porod)…dalsi kamaradka bez poraneni a dite velke, jen dva drobne vnitrni stehy…opravdu je to straaasne moc individualni. Nemeni to nic na tom, ze cisar je proste velka brisni operace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6589
5.8.20 15:19

@Myška321 3. Zmáčknutí hlavy - nastartuje nějaké další neurologické změny v mozku dítěte - nečetla jsem, ale slyšela (i když si k tomu chci něco najít)

Tohle by me celkem zajimalo. Dcera sla CS a prijde mi hodne vnimava a chytra. Na svuj vek krasne mluvi.

Plodovka ano - po cs vice shodila, protoze v ni bylo vice vody. Bakterie taky - trpela na ekzem, ale to mohla i bez toho. Manzel byl jako dite atopik a sel prirozene ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
5.8.20 16:07

@Kukacka123
Já o tom vážně teď víc nevím. Představuju si to jen jako malý impuls. Jako když auto stojí v kopci, tak se v klidu zvládne samo rozjet. Ale když člověk do toho auta drcne, tak se prostě rozjede o malilinko dřív, trošičku rychleji a snadněji. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24993
5.8.20 16:46

Neda se srovnavat, neda se dopredu rict nic. Prvni byl akutni cisar, subjektivne jsem cely porod vnimala špatně, zaskocila me intenzita bolestí a ten konec jsem vnimala jako sve selhání. Po druhe jsem sla pripravena na to, ze to zase bude příšerně bolet, ale mela jsem skvelou doktorku, co mi vsugerovala, ze to bude na pohodu. A taky jo, kdyz jsem si rikala, ze se to rozjizdi do masakru, tak uz jsem byla v pulce a dali mi epidural akorát. Pak uz to slo hezky. Subjektivne na to vzpominam jako na ‚pekny‘ porod.

Hojeni melo oboji neco. Cvicit jsem mohla driv po normalnim, ale vyborne mi bylo po obou.

Drzim palce, zvladnes to :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.20 19:35

Moc Vam vsem dekuji za Vase prispevky a zkusenosti… @dickys byla jsem z toho tez zaskocena, ze je doporucovan cisar kvuli laser. operaci, nereknu kdyby byly nejake problemy s ocima, ale takhle…
Priklanim se prave k prirozenemu porodu, ale chtela jsem znat I zkusenosti z CS…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.20 19:51

Mám také po laserové operaci (9 dioptrii), oční doporučil císařský řez, v nemocnici měli jiný názor. Požadovali, aby oční zapsal do papírů “indikuji” nikoliv “doporučuji”. Před 14 lety mi sekce prošla jen tak tak. Rodila jsem po 12 letech a opět totéž, bylo mi sděleno, že dnes už laser očí není žádným důvodem k sekci a přistoupili na ni jen díky tomu prvnímu císaři. Jinak bych měla nejspíš smůlu.

• Citovat
  • Nahlásit
6589
5.8.20 23:36
@Myška321 píše:
@Kukacka123
Já o tom vážně teď víc nevím. Představuju si to jen jako malý impuls. Jako když auto stojí v kopci, tak se v klidu zvládne samo rozjet. Ale když člověk do toho auta drcne, tak se prostě rozjede o malilinko dřív, trošičku rychleji a snadněji. :nevim:

Zvlastni :think: tak az neco zjistis, napis. Zajima me to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama