Císař nebo vaginální porod

483
9.11.20 13:01

Cisar nebo vaginalni porod - realna data, rizika?

Ahoj, chtela bych se zeptat, zda nekdo nema pristup k nejakym tvrdym datum ohledne rizik vaginalniho porodu a cisarskeho rezu?
V ramci snahy o odbourani strachu z porodu jsem na to chtela jit analyticky a vyjadrit si procentualne jednotliva rizika souvisejici s danymi typy porodu, ale dost tezko se mi shaneji data.
Predpokladam, ze ale nekde jasne statistiky musi byt a neverim, ze jsem prvni, kdo tohle resi?
Jde mi o to, ze bych rada znala procentualni riziko napr. prolapsu, inkontinence, poraneni ditete pri porodu vs. krevni ztraty, poraneni organu, ochrnuti po cisari.
Zatim jsem nasla jen nejaka data napr. k te inkontinenci a strach z porodu mi to zatim zvysilo. :mrgreen: :zed:
Klidne me odkazte i na zahranicni zdroje, skutecne medicinske zdroje apod.
Budu moc vdecna za tipy. :srdce:

PS: opravdu mi nejde o subjektivni pocity a soukrome statistiky (ty taky nejake mam)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
125
9.11.20 13:12

https://journals.plos.org/…cine/article?…

Pak je na to ale komentář, se kterým se shoduji, kde se mluví o tom, že problémy po SC bývají závažnější než problémy po vag porodu, zejména tedy pokud žena plánuje další těhu. Od toho bych se odpichla. Sama mám první porod sc a nejsem z toho vůbec odvázaná, protože chci velkou rodinu a rizika tam prostě jsou. Pokud chce člověk 1-2 děti, je to asi fakt šumák, pokud člověk váhá a nemá jasnou preferencí, obojí má své pro a proti.

Zmíněný komentář je tady https://www.google.com/…review-90483

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
9.11.20 13:19

Statistiku žádnou neznám, ale co je 100% že po přirozeném porodu si v kondici mnohem, mnohem dřív fit než po císaři ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
9.11.20 13:22

@PeBa12 To bych rozhodne řekla, ze není 100%. Vždyť muzes mít těžký přirozený porod, skončit klidně na tři dna ný JiP, zatímco někdo, kdo se hojí po cisari dobre, třetí den bez velkých problemu chodi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
9.11.20 13:22

@PeBa12 100% to urcite neni, moje soukroma statistika dokonce tvrdi, ze jen 25 % mych kamaradek, ktere rodily vaginalne, byly fit rychleji nez kamaradky, co sly cisarem ;)
proto me tyhle soukrome statistiky moc nezajimaji, protoze o nicem nevypovidaji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19693
9.11.20 13:26

Statistiku taky nemam, ale přirozený je vždycky lepsi, pokud nemas k CS nejakou zdravotni indickaci. CS je proste velka brisni operace, delsi a bolestivejsi hojeni, dyl jsi upoutana na lůžko. A jestli to hledáš kvůli strachu z porodu, tak se na to vykasli, necti zadne silene clanky, vypni i epipi, protoze tady te každá druha bude desit hororovym porodem s dozivotnimi nasledky :mrgreen: ideálně to v klidu prober s dr, co by bylo zrovna pro tebe individualne teda lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
9.11.20 13:28

@skorotehotna Bez komentáře. Zakladatelka má evidentně strach z porodu a ty napíšeš toto :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14209
9.11.20 13:29

@PeBa12 nesouhlasím. Ja rodila vaginalne, dlouhý porod, velké šití a velká ztráta krve (musela jsem dostat krevni transfuzi), první 3 dny jsem u sebe ani malou mit nemohla, jen co jsem vstala omdlevala jsem, rozmazane vidění, neschopnost ji udržet, hematom dole jak prase, sotva jsem chodila. Do kupy jsem se davala minimálně 6 neděl. Kamarádka po císaři, uz druhy den běhala jako by se nic nedělo. A právě proto ze ma zakladatelka strach, nevim proc bych ji mela kecat ze po přirozeném bude fit mnohem drive
@lalouch tebe tim ale desit nechci.. ale ted 2roky po porodu, je vše ok a vse funguje jak má. vím že se udává ze vaginální je lepší, ale znám pár zen, co si kvuli strachu z porodu zařídili cs a jsou spokojené.

Příspěvek upraven 09.11.20 v 13:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
9.11.20 13:30
@lalouch
@lalouch píše:
@PeBa12 100% to urcite neni, moje soukroma statistika dokonce tvrdi, ze jen 25 % mych kamaradek, ktere rodily vaginalne, byly fit rychleji nez kamaradky, co sly cisarem ;)
proto me tyhle soukrome statistiky moc nezajimaji, protoze o nicem nevypovidaji

Přesně jak píšeš, je to TVOJE soukromá statistika a o ničem ti nevypovídá. Tak tu nestraš zakladatelku. MOJE soukromá statistika je taková, že holky co rodily přirozeně byly v kondici dřív než ty po CS :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
9.11.20 13:32

@lachtanice86 Komplikace můžou být jak u vaginalniho porodu tak u CS. Já mám za sebou 2 přirozené porody a oba dopadli výborně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
9.11.20 13:33

@PeBa12 zakladatelka jsem ja :mrgreen: ke sve soukrome statistice tedy pristupuji stejne jako te tve - je irelevantni, proto se
tu ptam na realna data :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2437
9.11.20 13:34
@PeBa12 píše:
@skorotehotna Bez komentáře. Zakladatelka má evidentně strach z porodu a ty napíšeš toto :zed:

Zakladatelka by asi měla zkusit nějakou psychoterapii nebo léky na úzkost, protože tohle není normální přístup k porodu. Jistě, bojí se asi každá, některá víc některé míň, ale rozhodnout se jak budu rodit podle lékařských statistik?? Stejně dost pochybuju, že by na to v porodnici přistoupili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
9.11.20 13:35

@lalouch Pardon :mrgreen: Teď tu každý vkládá příspěvky anonymně tak už se ani nedívám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14209
9.11.20 13:37

@PeBa12 jiste ze mohou být komplikace jak u přirozeného tak u cs. A má zkušenost je jeden porod a hrůza. @lalouch ale zakladatelko ještě dodám. Svůj vlastní osobní názor. I kdyz jsem mela porod na prd, druhy bych raději také přirozeně než cs. Například i z důvodu že po cs je větší riziko srustu, s tim a s mou nemocí by to mohl být problém. Tak proto bych se rozhodla takto, ale jen můj osobní názor. Drzim palce ať najdeš data která hledáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
9.11.20 13:38

@ZuzaM vim, ze se podle toho stejne nebudu moct rozhodnout, ale aspon chci znat data :D
doufala jsem, ze zjistim, ze urcita rizika maji nizsi cetnost nez si myslim a to by mi
pomohlo strach odbourat… :palec:
rozhodne mi nepomuze poslouchat jen pozitivni pribehy, protoze jsem zkratka takova - chci znat data, chci vecem rozumet, chci vedet, co je realne riziko a jak
ho minimalizovat a co je naopak marginalni riziko… to neni jen o porodu, ale pristupu ke vsemu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama