Císař potřetí - není to nebezpečné

308
10.10.05 13:03

Císař potřetí - není to nebezpečné

Ahoj holky,

mám 3děti , první spontánně, druhé a třetí císařem. Chtěli bychom ještě další mimi, ale bojím se potřetí jít na císaře. Ví některá z vás jak moc je to nebezpečné, a najde se zde vůbec některá mamka , která byla vícekrát na císaři a poradí mi ? A jakou roli v tom hraje věk matky? Je mi už 35 let. Moc všem děkuji za odpověďi.

Evula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
10.10.05 13:27

Ahoj Evi, no nejsem lékař, ten Tvůj ošetřující by Ti na tohle měl odpovědět nejlépe…ale mám dojem, co jsem kde četla, že se riziko zvyšuje - myslím že riziko prasknutí dělohy v místě té jizvy, ale nechci strašit…taky asi záleží jak dlouho jsi po posledním porodu a další věci…Na druhou stranu mě napadá např. manželka Davida Backhama - ta měla tři děti dost brzo po sobě a všechny císařem…tak nevím :-)každopádně hodně štěstí :-) Kristýna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
10.10.05 13:31

V ČR se mluví o tom, že riziko je zvýšení a v cizině (jsem někde četla) to prý zas tak zvláštní není.
Každopádně sem chodívala Majdalenka (Listopadky - Prosinčátka 2004), která má 3 holky s odstupem 3 let a všechny císařem. První dvě byly pro nepostupující porod (jestli se nepletu, nechci kecat) a třetí císař byl rovnou naplánovaný. Jsou v pořádku.
Každopádně je vhodné to probrat s dr, zná tě dobře a bude vědět, jestli existuje nějaký důvod, proč do toho nejít.
Gabča a Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
10.10.05 13:33

Ahoj, mě když chtěl primář rodit císařem řekl mi že mě musí upozornit že můžu mít max. 3 děti a ty další by měly pak jít taky císařem - takže snad by to mělo být OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
10.10.05 13:40

...

Ahojky Evi,

já byla v porodnici na plánovaném císaři spolu s paní, která byla na císaři potřetí.

Vím, že jí říkali, že 3 císaře jsou maximum a další otěhotnění již stritně nedopručují.

A co vím, tak jí to řezali i potřetí do stejné jizvy a oproti mně měla po operaci teda dost šílené bolesti (a to mně to bolelo nesnesitelně). Když jsme už po několikáté zvonily na sestřičky a ona je prosila o další a další injekce od bolesti, tak sestry říkaly, že po 3.císaři jsou ty bolesti opravdu několikanásobně větší. :cry:

Ale platí to jen pro ten 1.den, pak už u ní rekonvalescence probíhala stejně jako u nás dalších po 1.císaři…

Asi jsem Tě moc nepotěšila, ale bylo to tak… :roll:

Hodně štěstí!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
10.10.05 14:22

ahoj,
já mám tři holky,všechny se narodily císařem.První dvě neplánovaně a třetí už naplánovali.Doktor ze mě nadšený nebyl,byla jsem celou dobu na nemocenské(i pro krvácení).Jizvu mám velikou od pupíku až dolů,všechny císaře ve stejné jizvě.Bolesti jsem měla řekla bych stejné pokaždé,daly se snést,rozhodně to nebolelo více.Je mi 32 a rodila jsem tento červen.Víc mě hlídali,na kontrolu jsem chodila co 14 dní,taky jsem měla více ultrazvuku.Jen po tomto císaři už nesmím mít další mimčo.Jestli se budeš ještě chtít na něco zeptat,můžeš poslat sz.
Matty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama