Císař, vnější hmaty nebo přirozený porod KP?

141
20.4.20 14:55

Cisar, vnejsi hmaty nebo prirozeny porod KP

Ahoj vsem ;) chtela bych se zeptat Vas zkusenejsich… jsem ve 36 tt, maly je bohuzel porad hlavickou nahore a ja mam jit ve stredu do poradny ohledne vedeni porodu. Uz bych chtela mit nejakou predstavu o tom, jak by ten porod mel vypadat a tak se chci zeptat na nazory. Dostala jsem na vyber bud rodit cisarem, prirozene nebo vyzkouset obrat vnejsimi hmaty. Na vsechny moznosti jsem samozrejme nasla ruzne nazory, casto i desive :D otoceni vnejsimi hmaty jsem po prostudovani vseho mozneho radeji zavrhla, ale chtela jsem se zeptat, zda jste nektere jako prvorodicky rodily koncem panevnim? Kdyz jsem se zeptala sveho lekare, co by mi doporucil, tak rekl, at si vyberu variantu, se kterou budu spokojena, ale ze mam prihlizet k tomu, ze jsem zdrava a v dobre kondici. Jinak maly je vetsi (hlavne delka), odhad vahy 2700 g a 50 cm. Moc dekuju za rady :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3072
20.4.20 14:59

Do KP bych nešla, měla bych strach o miminko, to bych radši podstoupila CS. Pokud máš už teď odhad váhy 2,7 tak si myslím že by tě asi ani nenechali. U prvododicek je myslím limit do 3,5 kg. Třeba se ti ještě otočí samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1537
20.4.20 15:00

Ja rodila KP, ale jako druhorodicka. U nás v porodnici jsou hodně pro přirozený porod KP, takže mi ani nedali na výběr a já jsem tedy ani císaře nechtěla. Byl to vyvolávaný porod ve 39tt, aby prdola nebyl úplně velký, měl 3,3kg. Vyletěl ze mě jako po másle, myslím, že k tomu hodně přispěl trénink s Aniballem :) Syn je naprosto zdravý, kyclicky měl ukázkové a jako bonus měl po porodu úplně krásnou nedeformovanou hlavičku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1142
20.4.20 15:17

Ahoj, já rodila taky kp, první porod a byla to naprostá pohoda. Druhý hlavičkou napřed, byl o dost horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24102
20.4.20 15:31

Já bych si hlavně našla porodnici, kde s tím mají zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
20.4.20 15:49
@lleennttiillkkaa píše:
Já bych si hlavně našla porodnici, kde s tím mají zkušenost.

Přesně tak! Spíše než na názoru ošetřujícího gynekologa záleží na přístupu a zkušenostech porodnice. Zdravá a v dobré kondici můžete být třeba desetkrát a vadit může něco jiného. Určitě bych konzultovala situaci v porodnici. Pokud chcete rodit přirozeně, budete muset vybrat porodnici, která má s těmito porody zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1753
20.4.20 16:06

Já, racionální člověk s naprosto pohodovými a rychlými porody jsem u čtvrtého děcka nebyla schopná akceptovat přirozený porod KP - naprosto iracionální přístup, můj gynekolog nechápal… Zvolila jsem obrat, úspěšně to provedli v brně bohunicich. Chlapec je ok, narozen v termínu s obr pravým uzlem na pupečníku. Třeba to byla intuice - zatvrzelé odmítání porodu KP. Třeba ne a bylo by to v pohodě i bez obratu. Každopádně zakladatelko - každé tvoje rozhodnutí které tě dovede k porodu zdravého děcka bez zbytečných traumat bude správné rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1463
20.4.20 16:54

Jako prvorodicka jsem dostala taky tuhle nabídku, a vybrala jsem radši cisare a vědomím, ze radši ať mám komplikace po operaci já a vytáhnou zdrave dítě, než aby se při porodu dítěti něco nedejboze stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7058
20.4.20 17:05

Já byla smířená s císařem, pak se mi v 35tt splašily hormony a ja se rozhodla zkusit to přirozeně i s rizikem, že na císaře možná dojde. Žádné otáčení, ať už manuální nebo podle babskych rad jsem nezkoušela, četla jsem, ze když se dítě neotočí, má to často důvod. No a nakonec mi v 36+4 praskla voda, císaře nedoporučili kvuli nízké váze dítěte a té vodě a bylo to. Na Tvém miste bych si našla porodnici, kde s tím mají zkušenosti a jsou ochotni porod vést a řídila se jejich doporučením :kytka:

Edit: čtu po sobě a asi mi vypnul mozek - přirozený porod mi nedoporučili a šla jsem na akutniho císaře :oops: 8o :roll:

Příspěvek upraven 20.04.20 v 19:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
20.4.20 19:05

Dekuju vam moc za reakce ;) :kytka: budu o tom premyslet a uvidim, co mi reknou v porodnici. Zatim jsem furt tak 50/50…mozna i 60/40 pro cisare, skrz strach z komplikovanyho porodu a rizik pro mimco. Kazdopadne moc diky!! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LD1
156
20.4.20 19:19

Já jsem posera a do porodu KP bych nešla… otočení zvenku už vůbec ne, kámošce to nabízeli, odmítla, a pak při porodu zjistili, že malá měla šňůru nějak kolem krku a při otáčení by se patrně udusila. Přesně jak to někdo psal výše, radši komplikace moje po operaci než jakýkoli ohrožení dítěte. Za mě teda císař. Držím palce, ať se dobře rozhodneš a je vše v pořádku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
20.4.20 19:45

Ty jo, já jsem hodně pro přirozený porod, ale bála bych se… Buď že se něco stane, nebo i jenom toho, že to bude prostě nehezky. Pokud půjdeš do přirozeného, tak určitě nemocnici, kde s tím mají zkušenosti, coz teda nemusí být ani nějaká veliká, spíš bych se dívala po takových těch „alternativních“
Ale zase aby tam měli vybavení, kdyby se něco stalo… Nevim. X,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
20.4.20 20:16

Prave na ty zevni obraty bych taky nesla. Me by jen hrozne zajimalo, jestli doktori vidi na utz i pupecni snuru a dokazou rict, zda je takovy porod bezpecny :think: ale to asi nepoznaji, ze? Ja uvidim ve stredu v te poradne ohledne porodu, ta uz je v porodnici a snad se s nimi domluvim a snad mi reknou na to nejaky odborny nazor, ne jen ze at si to udelam tak, abych byla spokojena, vic nez o to mi jde o zdravi maleho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1753
21.4.20 14:07
@Staniii píše:
Prave na ty zevni obraty bych taky nesla. Me by jen hrozne zajimalo, jestli doktori vidi na utz i pupecni snuru a dokazou rict, zda je takovy porod bezpecny :think: ale to asi nepoznaji, ze? Ja uvidim ve stredu v te poradne ohledne porodu, ta uz je v porodnici a snad se s nimi domluvim a snad mi reknou na to nejaky odborny nazor, ne jen ze at si to udelam tak, abych byla spokojena, vic nez o to mi jde o zdravi maleho :)

Při obratu i po něm je velmi pečlivě monitorováno děcko, placenta i pupeční šňůra kvůli průtokům. Před samotným zákrokem, během něj i po něm. Samotný obrat je prováděn na sále a personál je v plné polní. Včetně anesteziologa. Matka je na lačno se zajistenym zilnim vstupem. Jakmile je jen náznak, že miminko protestuje, pokus o obrat končí. Po zákroku dvouhodinový nepřetržitý monitor, pak opakování ještě několikrát- počet už si nepamatuju. Domu druhý den. Já jsem šla třetí den, protože když odezněl vliv léků které se dávají před obratem, měla jsem kontrakce. Odezněly. Osobně jsem se cítila velmi bezpečně. Riziko akutní sekce bylo pro mě přijatelnější než porod KP. Obrat jsem postoupila ve 38 tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
21.4.20 14:40

@elda dekuji moc za info :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu