Císařský rez a domácí práce, jezdění ven s kočárkem atd.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.1.22 10:32

Cisarsky rez a domaci prace, jezdeni ven s kocarkem atd

Zdravim,

Mela bych par otazek ohledne cisarskeho rezu.

1)po jake dobe jste se ohlnuly az k zemi například pro tuzku?

1. chodili jste ven sami s kocarkem a sjizdeli napr. U paneláku ty kolejnice u schodu? Není to velka namaha na bricho?
  2. chovali jste 4kilove dite treba ve stoje?
  3. kojili jste vsechny polohy? Nebo jen doporucene pro Cs.?

Dekuji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
90
21.1.22 10:42

Myslim ze je to hodne individualni. Ja behala po CS druhy-treti den jak lanka a holka co byla se mnou na pokoji to hodne prozivala. Zavisi na prahu bolesti.

Dite bylo 3 kilove. Zezacatku byl problem pri sedani si - treba se pridrzovat, to s ditetem nejde. Ale da se to vymyslet.

S kojenim neporadim - meli jsme kloboucky a ty nas limitovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 10:43

Fungovala jsem úplně normálně hned po propuštění. Tehdy bylo ze 2 odd. šestinedělí otevřené jen 1, takže nás i po sekci hnali domů po 3 dnech. Na procházku (cca 7km) jsme šli hned ten den. Některé pohyby jsem dělala opatrněji, ale že bych se něčemu vyhýbala, to vůbec. Hojení bylo rychlé a bezproblémové. Přeji, ať to máš podobně :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2209
21.1.22 10:54

Hlavně se snaž, po porodu se co nejvíce hýbat. Ze začátku jsem chodila v předklonu a postupně se narovnávala :lol:. Kojila jsem klasicky, na břicho si dala polštář (poloha po Cs mi nevyhovovala). Sama s kočárkem jsem zvládla, tak týden po příchodu domů. Úplně OK jsem byla tak měsíc po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6010
21.1.22 11:01

Po prvním cisari jsem byla celkem fit pri odchodu z porodnice, odsavala, nekojila. Po druhem mě jizva bolela déle a víc, na procházky jsem nevyrazela, courala jsem venku u baraku sem tam a kdyz to na mě padlo, musela jsem si lehnout, ta jizva se fakt ozejvala. Kojila jsem úplně normálně. Ale to je hodne individuální, stejně to nakonec budes mit podle sebe. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3410
21.1.22 11:02
@Anonymní píše:
Zdravim,

Mela bych par otazek ohledne cisarskeho rezu.

1)po jake dobe jste se ohlnuly az k zemi například pro tuzku?

1. chodili jste ven sami s kocarkem a sjizdeli napr. U paneláku ty kolejnice u schodu? Není to velka namaha na bricho?
  2. chovali jste 4kilove dite treba ve stoje?
  3. kojili jste vsechny polohy? Nebo jen doporucene pro Cs.?
Dekuji ;)

První císař - vše schopná po 3 dnech
Druhý císař - skoro 14 dní problém vstávat z postele, takže noční krmení byl horor, přes den vše šlo, ale břicho dlouho nechtělo splasknout, svaly totálně ochablé, občas bolesti několik měsíců, hnusná jizva
Třetí císař - po pěti dnech všeho schopná :-) jizva nádherná, bolesti žádné a svaly jsou, po 6m splasklo i břicho.
Vždcky jsem přibrala 28-34kg, pomoc doma žádná, což taky urychlí rekonvalescenci, protože někdo fungovat musí. Ke kojení mám odpor, když to šlo, jen jsem odsávala. Když mě nutili kojit nebo jsem musela (v nemocnici) tak v sedě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
21.1.22 11:03

Hned po prichodu domu, po 72 hod od porodu, jsem prevlikala postele a delala uplne vse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19416
21.1.22 11:06

Fungovala jsem úplně normálně už při propuštění - 3den.. plna porodnice, malování a covid, hnali nas domů co nejdříve. Pohoda. S kočárkem a 3letou jsem chodila hned sama. Dite 3,7 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 11:22

Po 1. císaři mě bolelo břicho dlouho snad měsíc, dnes to ale přisuzuji k tomu, že jsem neměla miminko u sebe, ale v nemocnici daleko ode mě.
Při 2. císaři jsem byla v pohodě snad už 3.den! Zvládla jsem péči jak o mimčo, tak o druhé dítě.
Je to asi i hodně o psychice!

• Citovat
  • Nahlásit
220
21.1.22 11:31

Po prvním císaři jsem se narovnala až tak po 2 měsících, dělala jsem tedy vše, ale… Po druhém jsem také dělala vše, včetně dlouhych procházek a nějak jsem si tou jizvou pohnula, ale hodně mě bolela půl roku a i dnes ji cítím.
Takže za mě, není kam spěchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17404
21.1.22 11:56

1. cisar byl nejhorsi, asi 3 tydny mi delalo problemy vsechno. Nejhorsi bylo jednoznacne nocni vstavani k diteti. Ale byl akutnim po dlouhem prirozenem porodu, hnisala mi jizva.

2. cisar planovany. Pousteli me 6.den. 7. den jsem sla normalne s kocarem a starsi dcerou ven, cca 10. den jsem uz mela mimino v satku a sli jsme na mensi vylet po rovince (cca 2-3 km).

3.cisar planovany. Pousteli me 5.den. Tam mi bylo vubec nejlepe. Od zacatku jsem se normalne starala o vsechny tri deti, 6.den jsem s nima a kocarem sla 1.5 km k detske a 1.5 km zpatky.

Proste to nocni vstavani bylo nejhors pokazdei, starsi deti jsem pak par tydnu nezvedala, jen chovala na kline, mimino jsem bezne zvedala, nosila. Vytiral ze zacatku chlap, jinak jsem celkem delala vse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4217
21.1.22 12:33

U obou dětí normálně fungující člověk, sice to jde pomaleji vše, ale jde to. Musí… :mrgreen:

Doporučuji se co nejdříve hýbat, samozřejmě v rámci možností :kytka: Jen netahat nic těžkého. Já ani nevím, že po SC je nějaká doporučená kojo poloha :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6143
21.1.22 13:54

Mam cisare prvniho od spoda az po hrudni kos. Takze chvili jsem v nemocnici lezela. Tam uplne neporadim.
Druhy cs odspoda k pupiku. A dobry. Za me se chce co nejdriv hybat a nejaky ctvrty paty den doma jsem normalne fungovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2652
21.1.22 16:14

Fungovala jsem hned. Hold to člověk musel překonat, že to ještě bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
21.1.22 20:42

17. Den po cisari jsem si byla zabehat. Myslím, ze po cca 7 dnech už sem o nicem nevedela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat