Císařský řez a nachlazení

Napsat příspěvek
Velikost písma:
31.5.13 22:04

Děkuji za vysvětlivky - samozřejmě, že akutní císař udělají i se zápalem plic, ale pokud to není nutné, nestojí nikdo o dusící se matku pod skalpelem, že jo. Mě se při těch pohovorech na sále a s anesteziologem ptali nekolikrát, v jakém stavu to nachlazení je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12982
1.6.13 09:05

@j.a.n.i1 No já to nemyslela na tenhle případ, ale jako všeobecně, že toho císaře udělat musí i přes nachlazení, když je něco špatně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 23:11

Ahoj, na pondělí mám naplánovaný císařský řez. Od čtvrtečního večera mám rýmu. Tipla bych to na to, jak jsem ve středu promokla a prochladla. Ale jak se na to budou tvářit v nemocnici v dnešní době? Mám to řešit? A jak? Nahlásit to na příjmu? Nebo zítra zavolat do porodnice? Nebo to neřešit? Někde píšou, že rýma není příznak covid? Někde, že to také může být. A co teď?

• Citovat
  • Nahlásit
20883
17.10.20 23:24
@Anonymní píše:
Ahoj, na pondělí mám naplánovaný císařský řez. Od čtvrtečního večera mám rýmu. Tipla bych to na to, jak jsem ve středu promokla a prochladla. Ale jak se na to budou tvářit v nemocnici v dnešní době? Mám to řešit? A jak? Nahlásit to na příjmu? Nebo zítra zavolat do porodnice? Nebo to neřešit? Někde píšou, že rýma není příznak covid? Někde, že to také může být. A co teď?

Sehnala bych si urychlene test. mozna ti nekde daji prednostni termin, kdyz to vysvetlis… da se i sehnat na poseldni chvili, nekdo se odhlasi…At aspon v porodnici vedi, jak s tebou zachazet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4164
17.10.20 23:24

Nebojte, stejně vám udělají při příjmu test a než budou výsledky, vždycky se mají chovat jako kdybyste ho měla ;) a i kdybyste ho měla tak vás nikdo nevyhodí ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 23:33

@Zuzee87 no já si myslím, že test nedělají. Nikdo nic neříkal ( ani známá sestřička) a cca 1,5h po příjmu jdu na císaře.
@mroe Já si nemyslím, že ho mám. Prostě nachlazení. Teď mi spíš jde o to, jak se k tomu postaví nemocnice. A beztak takhle rychle test + výsledky mít nebudu, abych to stihla.

• Citovat
  • Nahlásit
20883
17.10.20 23:40
@Anonymní píše:
@Zuzee87 no já si myslím, že test nedělají. Nikdo nic neříkal ( ani známá sestřička) a cca 1,5h po příjmu jdu na císaře.
@mroe Já si nemyslím, že ho mám. Prostě nachlazení. Teď mi spíš jde o to, jak se k tomu postaví nemocnice. A beztak takhle rychle test + výsledky mít nebudu, abych to stihla.

Ale mohla, staci chtit. MMCH, ja Covid mela, a mela jsem jen rymu, jinak vubec nic, nepoznala jsem to. Ale ja chodim ve FFP2 porad, takze ja nikoho neohrozila, aspon doufam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 23:48

@mroe no teď jde o to, jestli ta rýma byla příznakem covid :think:.
Jinak teď pár blízkých osob řeší testy na covid a jeden, co má silné příznaky a je v ohrožené skupině( věk+ zdr. problémy), tak testy mi udělaly hned, ale na výsledky čekal 2 dny.
Jakou konkrétně jsi měla rýmu? Teklo ti z nosu, hustou rýmu, zacpany nos…?

• Citovat
  • Nahlásit
2804
18.10.20 00:11

No popravdě to může být dost problém. Ne jen kvůli covidu, ale hlavně kvůli anestesii. Nemusí vás vzít na operaci. Určitě do nemocnice zavolejte. Při anestesii je to problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 00:25

@markyska82 i při lokální?

• Citovat
  • Nahlásit
3534
18.10.20 00:35

Ano. Lokální ti kvůli infektu třeba nebudou chtít dát. Je otázka, co si anesteziolog vezme na triko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20883
18.10.20 00:43
@Anonymní píše:
@mroe no teď jde o to, jestli ta rýma byla příznakem covid :think:.
Jinak teď pár blízkých osob řeší testy na covid a jeden, co má silné příznaky a je v ohrožené skupině( věk+ zdr. problémy), tak testy mi udělaly hned, ale na výsledky čekal 2 dny.
Jakou konkrétně jsi měla rýmu? Teklo ti z nosu, hustou rýmu, zacpany nos…?

Byla, nic jineho mi neni. Mela jsem ucpanej nos, takovou tuhou, spis zadni, spatne smrkatelnou rymu s teklo mi z nosu, proste jako pri ryme, jen mozna o neco mene intenzivne. Treti den jsem castecne ztratila cich a chut, vratily se s odeznenim rymy. Pak to chytil manzel, zacatek stejny, jen prvni den horecka. Po tydnu teprve klasicke Covid priznaky, s navratem horecek, bolesti svalu, unavou a ztratou chuti s cichu, proto test, pozitivni, za dva dny i ten muj, na ktery bych jinak nemela duvod vubec jit, nebylo mi uz vubec nic vic jak tyden. A neni doted.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3764
18.10.20 01:03
@Anonymní píše:
Ahoj, na pondělí mám naplánovaný císařský řez. Od čtvrtečního večera mám rýmu. Tipla bych to na to, jak jsem ve středu promokla a prochladla. Ale jak se na to budou tvářit v nemocnici v dnešní době? Mám to řešit? A jak? Nahlásit to na příjmu? Nebo zítra zavolat do porodnice? Nebo to neřešit? Někde píšou, že rýma není příznak covid? Někde, že to také může být. A co teď?

Já to řešila před 2 týdny. Měla jsem i v předoperační zprávě od obvoďáka, že mám odeznívající virózu. Anesteziolog v tom problém neviděl. Tedy pokud ti neteče z nosu jak z kohoutku. Císař proběhl po dohodě v celkové narkóze a vše ok. U nás v porodnici testy na Covid nedělají, pokud nemáš horečky nebo jsise nesetkala s nakaženým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29603
18.10.20 01:57

A i kdyby ten Covid mela, tak ten cisar udelat musi ne? Nebo ji poslou porodit prirozene domu? Proc by se pri ryme nemohl dat spinal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9151
18.10.20 06:20

Určitě si do nemocnice zavolej a o svém stavu jim řekni. Ono už se podle toho zařídí sami. Ví, co mají v tomhle případě dělat. Ale neboj se, určitě ti neodmítnou udělat císařský řez, není to jako jiné plánované zákroky, které se můžou jen tak odložit. Kdybys měla otevřenou zlomeninu nohy, tak je rýma taky nezajímá a museli by ti to odoperovat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama