Císařský řez a první stolice/klystýr před + další dotazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 08:18
Císařský řez a první stolice / klystýr před + další dotazy

Ahoj, v týdnu mě čeká první porod císařským řezem. Lékař mi k tomu prakticky nic neřekl a nestupuji až v den zákroku, tak myslím že už nebude ani moc prostor se ptát. začínám se toho hodně bát tak jsem chtěla požádat zkušenější o odpovědí na pár dotazů :D

• první dotaz takový choulostivý - mám hodně problémy teď v těhu se zácpou, chodím většinou každé ráno ale ne vždy a dává mi to dost zabrat. Mám den před CS jíst normálně a potom od půlnoci hladovka. Tudíž bych potřebovala ještě ráno před CS jít na velkou. Ale co když to nepůjde? Tak to na mě přijde někdy během dne kdy budu upoutaná na lůžko..! Co by se s tím dělalo??? Raději jsem si proto chtěla ráno udělat YAL, mám ho i koupený, ale doktor říkal, že nemám… :nevim:
  • ze stejného důvodu by mě zajímalo co jste po CS jedly. já si asi nechám vozit vlastní jídlo rodinou protože naše porodnice normálně krmí šestinedělky fazolema a čerstvým pečivem. tak předpokládám že bude dobré přivézt si něco, co podpoří to vyměšování, ale co? jak je to s jídlem první dny po CS?
  • šly jste k plánovanému CS nalíčené? asi jasné, že ne jako na přehlídku, ale jestli třeba aspon makeup, zatřít trochu ty kruhy pod očima z probdělé noci před operací :lol:
  • vezly jste si už všechny věci? já mám dvě tašky a nevím, jestli mi je někdo ná na JIP pokoj a vůbec jak to funguje. Když přijedu ráno na zákrok a moje věci i kabelka budou několik hodin někde bez dozoru, drahý telefon a tak.. Nebo dát cennější věci do kabelky manželovi aby mi je tam poslal, až budu ležet?

děkuji :mrgreen:

Přečtěte si článek: Porod císařským řezem a hojení poté

Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15443 příspěvků 03.06.19 08:31

Projímadlo jsem nedostala ani u jedno cs, oni se ti střeva zpomalí nakozou takže se ti chtít nejspíš nebude
na jip stejně jíst nebudeš a pak jsem dostal k snídani vánočku a bílý kafe k obědu polívku další den už i kaši
nalíčená k operaci fakt ne ani malinko :zed: kdyby ti potřebovali dávat masku tak to bude klouzat nejdeš na přehlídku a nikoho fakt nezajímá jak vypadáš
na jip nepotřebuješ nic, věci pro tebe at ti pak přivezou

Katuska26
Kecalka 178 příspěvků 03.06.19 08:35

Já absolvovala několik operací pod narkózou a vždy jsem byla nalíčena vc. gelovych nehtů a nikdo se nad tím nijak nepozastavil, takže líčení určitě ano.

Míša213
Ukecaná baba ;) 1580 příspěvků 03.06.19 08:45

Projimadlo nam nedavali. Z nervu pred operaci sem na zachode byla asi 3×. Ten den nam davali jen vyzivu nitrozilne a druhy den presnidavku a piskoty, pak uz asi normalni jidlo, moc si to nepomatuju. Sestra vecer pred operaci prisla at si odlakujem nehty kdo mel a nelicit se. Veci prinesl chlap kdyz sem byla na sale a se sestrou mi je dali primo na pokoj, kde jsem pak lezela. Mobil mi prinesl na jip. Ten den sem nic nepotrebovala jen si detska sestra prisla vzit par plinek pro maleho. Na zachode sem byla az 4 den kdyz nas pousteli domu, davaji cipky takze to pak jde samo.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 03.06.19 08:45

Asi zalezi na porodnici. Ja nastupovala vzdy den predem. Veci pro mimco dovezl tatinek az v den porodu, jinak jsem mela tasku pro sebe s sebou, rano jsem ji nechala na pokoji a sestra mi ji pak prevezla na JIP. Nalicena jsem byt nemela, sestra rekla nelicit, tak jsem poslechla. No a rano pred sekci mi udelali klystyr.

bobda
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 03.06.19 08:45

Ahoj zakladatelko, nechápu proč sis tyhle věci nezjistila u sebe v nemocnici, protože každá nemocnice to dělá jiná, takže naše odpovědi ti budou stejně k ničemu. Ja jsem třeba klystyr dostala, po operaci jsem na velkou nešla, tak jsem vyfasovala cipek a pak uz bez problémů. Nám 24h nedali nic k jídlu, pak pouze vývar, další den brambor. kaši. A věci jsem si sebou vezla, uložila do skříňky, po zakroku sestřičky přinesly kufr na pokoj a ulozily do skříně. Takže opravdu je to všude jinak :roll:

Murka
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 03.06.19 08:46

Při CS se klystýr nedává, není potřeba. Dojdi si normálně jak jsi zvyklá a YAL nepoužívej. Klystýr se dává u porodu, aby plná střeva nepřekážela miminku a aby při tlačení nevycházela zbytečně i stolice (stává se to a nic se neděje).
Hned po CS jíst nebudeš, dají tě na jipku. Pak na normálním pokoji dostaneš normální jídlo, jako ostatní. Snaž se jíst dostatek vlákniny a hlavně pít. Pití je důležité jak kvůli stolici, tak i pro kojení.
Líčení žádné, ani minimální. Na sále fakt nepotřebuješ makeup, budeš mít jiné starosti.
Sebou si vem hlavně doklady (občanský průkaz, průkaz pojištěnce, těhotenský průkaz,
prohlášení k narození dítěte (matrika), oddací list – pokud nejste oddáni a chcete, aby se dítě jmenovalo po otci, je třeba zvláštní doklad z matriky s razítkem), ostatní ti může přivést rodina později. Na jipce nepotřebuješ nic.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 03.06.19 08:51

Když jdeš každý den, tak to není zácpa ne? :think: klystyr mi dělali před CS, na velkou jsem šla až další den. Nalicena jsem nebyla nikdy před žádným větším výkonem a přišla bych si jak blbka kdybych byla, on tam na tebe zvědavý nikdo není, neboj. :D Až se ti to rozpatlá a nebudeš se moct odlicit tak budeš fakt krásná. :palec: nehty jsem musela sundat, ty jediné mě štvaly :? Co máš ve dvou taskach? 8o vem si sebou jen to nejnutnější a zbytek ať ti pak donesou ;)

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 03.06.19 08:56

Ja mela CS dvakrat, pokazde jinak-jednou akutni, podruhe planovany. Planovany den predem vecer nastup, nejist, rano v 6 na sal pouze s rucnikem a telefonem. Klystyr, oholena jsem byla sama a v 8 na sal. Cevku jsem si vyzadala az po napichnuti spinalu, jinak ji daji uz pri priprave. Prvni den jenom pijes, dalsi vyvar a pak ta jejich dieta. Me to tam ted chutnalo vzdycky, protoze mas potom jiny starosti:-) Po prvnim jsem byla na jipce a maleho mi nosili-Horovice, podruhe jsem vybirala porodnici tak, abych byla hned s miminkem, takze Pribram. Malou dali hned po vyndani tatinkovi a po zasiti jsme jeli hned na pokoj, tam maji upraveny normalni a rovnou byli cely den se mnou. Pokud bych mela nadstandard tak i v noci by mohl zustat. Make-up opravdu zadny, jeno jsem si vzdycky myla vlasy rano, protoze jsem vedela, ze par dni to nedam:-)

ElisC
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 111 inzerátů 03.06.19 09:00

CS jsem měla 2×. U syna mi praskla voda dřív, než jsem měla termín operace, tak se to bralo jako akutní. Přijela jsem v noci, večer jsem samozřejmě jedla, byla jsem namalovaná. Nikdo neřešil. Věci jsem měla hned všechny s sebou, sestry to hlídal. Na jip jsem byla jen 2 hodiny, tak jsem to měla zamčené na pokoji. Pak jsem akorát řekla, ať mi podají mobil. Jídlo bylo až další den a jen mlíko.
U dcery jsem měla příjem den dopředu. Také se mi nepovedlo vyprázdnit se. Namalovaná jsem nebyla. Věci jsem měla hned všechny a zase sestry hlídaly. Ten den už jsem nejedla. Druhý den piškoty a přesnídávku.
Jídlo jsem vždy jedla jejich

Zuzi79
Kecalka 171 příspěvků 03.06.19 09:20

K tomu liceni a nehtum - mela jsem narkozu plnou jednou a instrukce byly bez liceni a nalakovanych nehtu - kdyby se neco delo, nejaky problem, tak at to poznaji treba i pohledem. Bledost v obliceji, promodravani konecku prstu… je to zdravotni hledisko.

Nehlede na to, ze dalsi den je cloveku blbe a ani si to nezvladne sam umyt…

Drzim palce :lol: :palec:

Aduska10
Povídálka 48 příspěvků 03.06.19 12:53

Ja nastupovala do nemocnice den predem v poledne, posledni jidlo jsem mela vecer. Pak uz jen pit. Nam sestra dala vecer cipek. Najist jsem dostala az mi odesly vetry po zakroku. Coz teda bylo az na druhy den, tudiz jsem najist nic nedostala dva dny. :mrgreen: Pak jsem jedla vse co mi dali, mela jsem hrozny hlad. Nalicena? Nam rikali, ze nalicene byt nemuzeme. Na sal jsem odjela jen v pyzamu, kde jsem jo svlekla a tam mi dali plachtu. Dve tasky jsem mela sebou, jednu s vecmi na JIP a druhou mi schovali a dali az na normalni pokoj.

aknadar
Kecalka 426 příspěvků 03.06.19 15:44

Byla jsem 2×. Před 13 lety s klystýrem, nyní již bez. Kdysi nástup v den operace, nyní den předem. Stejná porodnice a po letech jinak. Takže zjišťuje spíš cíleně a ptej se na konkrétní porodnici. Jinak c porodnici byly na pokoji uzamykatelné skříňky. Po sekci se mohlo jíst až když ti začnou odcházet větry. Jedla jsem vše vhodné pro kojící maminky. Držím palce a neboj se, v porodnici ti jistě všechno vysvětlí.

korneli
Kecalka 186 příspěvků 03.06.19 20:48

Já měla císař plánovaný, ale rodila jsem o 2 dny dříve, takže už to byl akutní. Klystyr mi nedělali, rodila jsem brzy ráno, takže jsem od večera nic nejedla. Nalicena jsem nebyla, bylo to rychlé. Věci jsem měla na jipce a co se týče jídla, tak první den hladovka a další den jen vývar a pak další dny postupně presnidavka, rohlík, mléko.. A tak.. Dietní jídla.

Váš příspěvek
Reklama