Císařský řez, bolení břicha u miminka

17
11.11.20 03:06

Císařský řez = bolení břicha u miminka

Aho maminky, chtěla jsem se spíš tak ze zvědavosti zeptat, je tu mezi námi maminka, která musela rodit sekcí a její dítě němelo bolení břicha? Já jsem první porod měla plánovaný císař kvůli poloze KP a malá měla šílené bolesti, které trvaly do půl roku :( teď máme druhé mimi, bohužel přes všechny snahy o přirozený porod proběhl akutní CS ve 38+3 kvůli odloučení placenty. Teď prožíváme neskutečné bolesti znovu, je to na bednu :zed: Skoro nic nepomáhá :,( plně kojím, nevím jestli fakt nedělám něco špatně já 8o :nevim:
Malému budou 3 týdny, nedokážu si představit jet v tomhle režimu půl roku ještě s téměř 3letou, které se musím taky přes den věnovat. Čekám vaše zkušenosti, možná nějaká slova útěchy apod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
324
11.11.20 03:36

Já to tak měla, maly má teď rok a já nevím co to je bolest břiska u něj. Neměl prdiky nic takového. A je císařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1504
11.11.20 03:40

@Marelinka co zkusit laktační poradkyni? Dcera na prdíky trpěla, ale hlavně protože strašně hltala a přisávala vzduch. Zpětně bych zkusila zavčasu změnit techniku kojení a možná bychom si ušetřily hromadu starostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1255
11.11.20 05:35

Měla jsem také 2× sekci. Syn trpěl na koliky do 3 měsíců.
Dcera vůbec nic.
Kamarádka měla první sekcí, vše v pohodě.
U druhého, který byl z přirozeného porodu zažívala peklo. Až někdy kolem 3 měsíce zjistili abkm, pak se to trochu zlepšilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8236
11.11.20 05:52

Bolení bricha u mimina nesouvisí s tím jakým způsobem se narodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9361
11.11.20 05:58

Nehledej důvody, bolení bříška je u miminek naprosto normální. Nám obě děti sekci, syn trpěl do půl roka, ještě v roce jsme nejméně 4× týdne večer dávali kapky na prdíky. Dcera vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
11.11.20 06:21

Myslím, že císařem to nebude. Já měla první císařem a druhé přirozeně, obě holky mi první 4 měsíce prořvaly. Naopak kámoška má obě děti císařem a bříško nebolelo ani jedno :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10770
11.11.20 06:31

To nesouvisí. Syn byl porozen akutním císařem a bolení bříška u nás neproběhlo.
Co zkusit nosítko? U nás zabralo snad na vše špatné :think: měla bys volnější ruce kvůli staršímu dítěti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
11.11.20 06:36

Obě mé děti šly císařem a žádné bolesti bříška nemívaly. Myslím, že s tím to nesouvisí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1952
11.11.20 06:42

První dítě normální porod, po termínu - mimino mělo velké bolesti břicha (pomohla vždy jen rektální rourka)

Druhé dítě - akutní císař - takřka bez bolestí břicha

Třetí dítě - plánovaný císař - bolesti břicha (pomáhal Sab Simplex)

Myslím, ze způsob porodu nemá s kolikami nic společného. Bolesti bříška spíše souvisí se stupněm (ne)vyzrálosti trávicí soustavy. Každé dítě je vyzrálé jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
11.11.20 06:52
@anavi13 píše:
Co zkusit nosítko? U nás zabralo snad na vše špatné :think: měla bys volnější ruce kvůli staršímu dítěti ;)

Nosítko jsem u malé jela cca do roka a půl, kočárek neexistoval, dá se říci, že vyrostla u mě v nosítku :roll:malého taky nosím, ale nemůžu to dělat přece i celou noc 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
11.11.20 06:59
@anavi13 píše:
Co zkusit nosítko? U nás zabralo snad na vše špatné :think: měla bys volnější ruce kvůli staršímu dítěti ;)
Nosítko jsem u malé jela cca do roka a půl, kočárek neexistoval, dá se říci, že vyrostla u mě v nosítku :roll:malého taky nosím, ale nemůžu to dělat přece i celou noc 8o
@jezz1e píše:
@Marelinka co zkusit laktační poradkyni? Dcera na prdíky trpěla, ale hlavně protože strašně hltala a přisávala vzduch. Zpětně bych zkusila zavčasu změnit techniku kojení a možná bychom si ušetřily hromadu starostí.

U malé jsem tu laktační poradkyni měla a neříkala, že bych měla špatnou techniku, já osobně si myslím, že si ten vzduch fakt napolyká protože dost hltá, ale snažím se z něj vše vykrkat. Laktační bych si klidně znova pozvala, ale v současné době nevím jestli bude ochotná mi nějaká přijít domů. Můžu se vás jen zeptat co vám konkrétně poradila? Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
11.11.20 07:08

Miminka nemají plně vyvinuta střeva. Některé na to trpí víc, některé min.. Prostě to budete muset opět přežít… Císař stím nemá nic společného. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10770
11.11.20 07:10

@Marelinka v noci ne. A co zkusit zavinovat? Ale tak, aby s nožkami mohl hýbat :think: já zavinovala do velké pleny a zavinovačky. Ale spíš poradí lépe holky co si tím prošli. U nás břicho nebolelo, jen se nespalo a nespí dál :lol: párkrát teda asi to bříško trápilo, ale mě přišlo, že vždy pomohla teplá koupel a masáž bříška, pak jsem zavinula, nakojila a spal :think: koupali jsme každý den, přišlo mi to lepší :think: přes den mu střídat polohy- nosítko, na tygříka, zajíčka. Hodně dávat na bříško. Na rehabilitaci mi tehdá říkala, že po chvilce třeba desetkrát denně. Každopádně bych věřila, že se to zlepší a nebude vás to trápit stejně dlouho jako u dcery. Každé dítko je jiné :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20043
11.11.20 07:45

To je blbost u jdnoho problémy u druhého n obě cs

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu