Císařská řez - částečné nebo lokální anestezie

325
17.8.10 19:49

CÍSAŘSKÝ ŘEZ - CELKOVÁ NEBO ČÁSTEČNÁ ANESTEZIE

Ahoj holky,

po dnešní prohlídce v rizikové poradně mi doktor sdělil, že vše bude směřovat k císařskému řezu. Mám jít tedy ještě v pátek na prohlídku a pro výsledky krevních testů, ale když do pondělí neporodím, v úterý ráno nastupuji do porodnice. Proto se zajímám o to, co mě čeká. :think:

Ptala jsem se, jak bude císařský řez probíhat. Zda s celkovou nebo částečnou anestezií. Já měla akutního císaře před třemi lety, kdy mi nepostupoval vyvovaný porod. S částečnou anestezií nemám zkušenost žádnou. Ale prý se vše rozhodně až podle předoperačního vyšetření. Byla bych za ten částečný ráda, protože bych malou viděla hned po porodu a snad by tam mohl být i manžel.

Proto se chci zeptat, na zkušenost s částečnou anestezií. :nevim:

• Jaký je to pocit, cítíte něco?
  • Je potřeba provádět klystýr u obou případů anestezie? (jde mi o to, jestli si mám koupit yal gel)
  • Manžel prý může být u porodu ale za sklem? (co si pod tím mám představit)
  • Za jak dlouho se jde po částečné domů? (mě po akutním císaři pustili až šestý den)
  • Já byla po celkové anestezii dlouho mimo, po částečné je prý lepší rekonvalescence, je to tak?
  • A lze si vybrat částečnou nebo celkovou? (která je lepší)

Děkuji za vaše odpovědi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2972
17.8.10 19:58

Ahoj, částečná je rozhodně lepší, protože vše normálně vnímáš, jen necítíš bříško a nohy. Mně i u toho klystýr dělali. Tatínek byl skutečně za sklem, dovnitř mohl, až byla malá venku. Domů jsem šla za 4 dny. Při té částečné mě sestry už ten den nutily vstát a normálně fungovat. A hlavně, malé ti hned dají, „vršek máš normálně živý a citlivý“. Rozhodně bych byla pro částečnou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
17.8.10 19:59

Ahoj, tak já rodila akutním císařem. Anestezii jsem si mohla vybrat - rodila jsem částečnou. Vůbec nic jsem necítila, přítel byl u mě a mohl mě držet za ruku a pak být u malého. Klystýr mi dělali, protože chtěli abych rodila normálně, ale nešlo to. Domů jsem šla 7.den. Rodila jsem na Mělníku, ale asi bude záležet i na porodnici ve které budeš rodit, bude lepší zeptat se tam. Jizva se mi dobře zahojila a byla jsem celkově v pohodě hned, když přehlídnu komplikace, které jsem měla (zánět na děloze). Takže bych částečnou brala znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394
17.8.10 19:59

habebe asi to bude idividuální, povím ti své zkušenosti:
měla jsem částečnou.

• řez jako takový jsem necítila, ale nepříjemné byly ty tahy a tlaky, když vyndavali Kubíka ven, klesl mi tlak a udělalo se mi nevolno
  • klystýr mi nedělali, jen zacévkovali
  • manžel mohl být se mnou, byl by u mé hlavy, nic by neviděl, ale raději jsou, když tam nikdo není, manžel raději čekal u pultíku, kam malého donesli a fotil
  • já byla v porodnici 7 dní včetně přijímacího dne
  • malej s narodil v 17:30h, ukázali mi ho už umytého a pak šel manžel s malým ke mě na pokoj. Byla jsem oblblá, ale celkem jsem vnímala. Nechali mě vyspat, ráno šup do sprchy a pak mi malého nosili. Od dalšího dne jsem byla na normálním pokoji a už jsem měla malého u sebe.
  • já na výběr dostala, ale doporučili mi částečnou. Pokud jde o akutní c., tak na výběr samo není
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
17.8.10 20:03

Ahoj, já jsem porodila v březnu plánovaným císařským řezem a měla jsem částečnou anestezii. Vybrat jsem si nemohla, porodnice mě dopředu upozornila, že to dělají v částečné, ale asi záleží na porodnici, protože sestřenka z moravy rodila císařem v celkové a prý to tam jinak nedělají. Jinak manžel u porodu nebyl, je to klasická operace a myslím, že asi žádná porodnice toto nedovolí, aby byl přímo u toho, ono taky z pohledu manžela asi není o co stát. Klystýr jsem dostala klasický. A cítila jsem takové tlaky, bolest jako takovou ne, ale takový hodně velký tlak, to bylo docela dost nepříjemné. Malého mi vyndali za pět minut a viděla jsem ho jen chvilinku, mohla jsem mu šáhnout na tvářičku a hned ho odnesli, takže jsem z toho moc neměla. Operace trvala asi hodinu a pak mě odvezli na JIP, kde jsem byla až do rána. Jinak jsem byla v porodnici taky 6 dní, to si myslím, že na anestezii nezáleží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.10 20:03

Ahojky, jsem necelých 7 týdnů po částečné - spinální anestézii.

Dle anesteziologa je částečná menší riziko a byla mi i doporučena.
Propuštění nezávisí na anestézii, ale na tom, v jakém jsi stavu ty - jizva, stolice… a podle miminka. Mě pouštěli 5. den po porodu ( běžně 5. až 7. den )
Jinak při samotné operaci cítíš takové „tupé“ doteky a když mimi vyndavají tak tlačí pod prsy, aby lépe vyklouzlo - já to necítila :-D
Nevýhodou je, že se celých 24 hodin po spinálce nesmíš moc hýbat a především nezvedat hlavu, jinak budeš mít několik dní příšerný bolesti hlavy… :zed:

Snad jsem ti trochu pomohla :mavam: Držím pěsti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10652
17.8.10 20:06

tak u nás byl akutní SC vybrat sem si nemohla ale anestezii jsem měla částečnou myslím že dobře:-)přítel tam nebyl a prcka nám hned odvezli takže nevím jak to chodí poté :-) Přeju ať je vše o.k a císař doapdne dobře a jste s prckem oba v úořádku :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
17.8.10 20:11

Misula.vdf: já měla akutního a vybrat jsem si mohla, sice jsem se 5 minut rozhodovala, ale vybrala jsem si částečnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394
17.8.10 20:14

Pettulle to se divím, vždyť pokud jde o akutní situaci, jde o minuty a částečný císař trvá déle (napíchnutí míchy a čekání na umrtvení). Šlo vážně o akutní situaci??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3999
17.8.10 20:16

Ahoj, tak můj zážitek je takový:
anestezii mi dali vybrat a sami doporučili částečnou, tak jsem zvolila částečnou. Ovšem na sále nejdřív šla špatně píchnout a potom nezabírala. A protože doktoři chvátali (ne kvůli blížícímu se porodu, u mě se k porodu neschylovalo, byla jsem úplně v klidovém stavu, žádná kontrakce, nic), tak se dohadovali s anesteziologem, že už teda potřebujou začít. A anesteziolog mi jen vyměnil masku na obličej a pomalu mě uspal. Uteklo to jako nic a já se začala pomalu probouzet vlastně ve finální fázi porodu, v momentu, kdy Lucinku asi vyndavali. To probouzení bylo velmi nepříjemné, nemohla jsem dýchat apod., ale to mi pak teta (která je zdravotnice) vysvětlila, že to tak může být…no nevím, pro mě teda v tu chvíli jisté znamení mé smrti :mrgreen: no a pak už jsem viděla, jak odnášejí Lucinku někam pryč, pak mi ji přinesli a šili mě. Šití bylo velmi nepříjemné, ale další uspání jsem s hrůzou odmítla, že to raději přetrpím :mrgreen: Klystýr jsem nedostala (což byla asi chyba, protože už na JIP se mi chtělo…). Jinak po 24 hod. jsem s pomocí sestřičky vstala z postele, první den jsem sotva lezla, ale pak už docela dobré, asi jako u každé jiné. Rodila jsem v pondělí, domů jsem šla v sobotu. Jinak jsem hned po probuzení byla myšlenkově OK, ještě pár hodin jsem pak necítila spodek těla po té částečné (mrcha, proč nezabrala hned :?: )A ještě k tomu pocitu…samotný porod nic díky uspání a potom to šití bylo takové nepříjemné, jakoby to hodně tahalo. No nechtěla jsem ze sebe dělat citlivku, tak jsem jen procedila skrz zuby „To je teda síla“ :mrgreen: Přítomnost partnera u císaře myslím, že závisí na konkrétní porodnici, u nás se mě ani neptali, jestli ho tam chci…a on ani nechtěl. Čekal na chodbě a Lucinku viděl dřív než já :wink: Já ji viděla na sále při tom šití a pak až za více než 24 hod, protože na JIP před námi ležela nějaká ženská s neštovicema, které doktorům popřela :roll: takže nám tam dětičky nepřinesli a bylo nám smutno :cry:

Takže pro nějaké příště nevím, co si vybrat, tohle nebyl opravdu příjemný zážitek, i když už jsem na to pomalu zapomněla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
17.8.10 20:17

ano šlo, chtěli abych porodila normálně, ale po nějaké době zjistili, že se neotvírám a malý nesestupuje a v lékařské zprávě bylo napsáno akutní sekce. Přítel mohl být u mě, krom přímého řezu, to ho odvolali pryč, ale když vyndali malého tak byl zase u mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
17.8.10 20:20

dodatek: napíchnutí a umrtvení bylo velmi rychlé, cca do 2 minut. Vůbec nic jsem necítila (řez, vyndání malého, šití).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394
17.8.10 20:20

Pettulle samozřejmě že ti věřím :-D , jen jsem si spojovala význam slova akutní císař, kdy už jde o život (slabé ozvy miminka…atd.). U vás to tak daleko ještě nebylo a i přes to to označní…
No to je jedno, hlavně, že máme zdravá miminka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
17.8.10 20:22

to jo, i když někdy pořádně zlobí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394
17.8.10 20:23

také dodatek: :mrgreen: - napíchnutí bylo u mě taky problém, nešlo jim to
A já bohužel cítila dost, ale moje kamarádka necítila naprosto nic, což je pro mě záhadou :nevim: . A to nejsem žádná cíťa ani hysterka. Je pravda, že jsem četla, že na každého anestezie účinkuje jinak, jak celková, tak částečná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama