Císařský řez - CS spinální nebo celková anestezie?

1393
18.3.16 18:46

Císařský řez - CS spinální nebo celková anestezie?

Ahoj holky, budu mít druhé dítě bude plánovaným CS. První šlo akutním CS se spinální anestezií, jelikož jsem měla již v zádech kanylu a bylo to nejrychlejší řešení. Byl to pro mě nepěkný zážitek a po provedení CS jsem víc jak 12h necítila nohy, celou noc nespala a měla šílenou třesavku 12 hodin jsem jektala zubama…nechápu proč. Teď u druhého jsem byla rozhodnutá pro celkovou narkózu, ale nevím, aby to nebyla ještě horší volba…Máte zkušenosti? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
854
18.3.16 18:49

Spíše je to horší volba. navíc při celkové se dostávají látky z narkozy i do těla dítěte.

Příspěvek upraven 18.03.16 v 18:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.16 18:50

@pabe14 také budu mít plánovaný císař (květen) a rozhoduji se, ale zatím jsem přikloněna k celkové narkóze (právě kvůli vedlejším účinkům). Bonding chceme, miminko bude do mého probuzení u tatínka.

• Citovat
  • Nahlásit
9642
18.3.16 18:51

Měla jsem celkovou narkozu a chci ji znova. Mimčo bylo s manželem než jsem se probrala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14257
18.3.16 18:52

Já šla i podruhé do spinálu.. Už jsem věděla, co čekat, takže jsem se snažila co nejdříve rozhýbat, k tomu mi položili do postele malého a bylo to daleko lepší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
18.3.16 18:53

Spinal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
18.3.16 18:56

První celková, pak dvakrát spinál, naprostá paráda, já bych už jinak nevolila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
18.3.16 19:00

Mě malou vůbec nedali až druhý den ráno přinesli na přisátí…stejně jsem se nerozkojila :-( na pokoj jsem jí dostala po třech dnech..nebyla volná lůžka baby roomu…tak jsem byla no tom pokoji po CS…Nohy rohýbat nešly a ta třesavka ani usnout sem nemohla jak to semnou mlátilo…sestra říkala, že se to někdy stává…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
18.3.16 19:01

Ahoj, měla jsem spinal u druhého a třetího a už bych jinak nechtěla, teď jdu v létě na čtvrtého a doufám, že ho budu mít taky i když jdu do jiné porodnice, na porodu je nejkrásnější ta chvíle kdy dítě vidíte ještě na sále, pak už to není ono, poprvé jsem měla dvojčata v celkové narkóze a bylo to úplně jiný, pravda je, že to celkově bylo špatné, bylo to moc brzy, ale další porody byly díky spinálu skvělé, vždycky mi vyhrkly slzy, když mi mimčo donesly, navíc porod dcery-97 a syna 03 byl dost rozdílný v tom, jak jsem se pak cítila, po dceři dost špatně, ale za syna už to byla paráda, přišlo mi, že léky jsou čím dál lepší, u dcery jsem vstávala až druhý den a noc byla krutá u syna už jsem sama večer došla na normální pokoj z jipu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
18.3.16 19:02

První jsem měla taky akutně, třesavka potom byla též.. prý je to bolestí, kterou vlastně necítím a tak asi všechno dohromady.. druhý císař byl plánovaně, šla jsem opět do spinálu a sice taky stav potom nic moc, ale asi jak jsem nebyla tak vysílená, byla více odpočatá a prostě připravená na to, tak to bylo o fous lepší. Ale když už to nešlo přirozeně, aspoň poprvé slyšet jak mrňous zaječí a vědět, že je všecko v pořádku, o to mi šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9642
18.3.16 19:02
@pabe14 píše:
Mě malou vůbec nedali až druhý den ráno přinesli na přisátí…stejně jsem se nerozkojila :-( na pokoj jsem jí dostala po třech dnech..nebyla volná lůžka baby roomu…tak jsem byla no tom pokoji po CS…Nohy rohýbat nešly a ta třesavka ani usnout sem nemohla jak to semnou mlátilo…sestra říkala, že se to někdy stává…

já se rozkojila až za čtrnáct dní. a to malého dali na přisátí okamžitě, ale odmítla jsem to vzdát :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
18.3.16 19:05
Právě to jsou důvody, proč opět uvažuji o spinálu, i když jsem řekla, že už nikdy…:-(
@hofka píše:
První jsem měla taky akutně, třesavka potom byla též.. prý je to bolestí, kterou vlastně necítím a tak asi všechno dohromady.. druhý císař byl plánovaně, šla jsem opět do spinálu a sice taky stav potom nic moc, ale asi jak jsem nebyla tak vysílená, byla více odpočatá a prostě připravená na to, tak to bylo o fous lepší. Ale když už to nešlo přirozeně, aspoň poprvé slyšet jak mrňous zaječí a vědět, že je všecko v pořádku, o to mi šlo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
18.3.16 19:05

@pabe14
Z pohledu zdravotníka - spinal.
Při CA procházejí léky na narkozu, relaxancia i opiaty přes placentarni bariéru do oběhu miminka a pokud se doktorum nedaří rychle mimi vybavit (optimum je do 2 minut, což je masakr!!! Pro doktory i pro dělohu a okolní tkane), tak dostane mimi take celkem zahul, pak je třeba je rozdychavat a podobně…hodnekrat jsem to na sále zažila a neni to nic moc..
Tim nechci strašit, ale pokud nejde o život dítěte nebo matky, pak pokud neni pichly EPi, je nejrychlejší CA :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23298
18.3.16 19:06
@misa.859 píše:
Spíše je to horší volba. navíc při celkové se dostávají látky z narkozy i do těla dítěte.Příspěvek upraven 18.03.16 v 18:53

taky si myslim. Ja mela spinal a uplne v pohode :nevim: Naopak celkovou jsem mela u operace kolene, ale to jsem pak taky mela hroznou tresavku. Ze jsi necitila nohy nevadi ne? Stejne musis 12 hodin lezet a nezvedat hlavu. Pokud budu ted rodit zase cisarem, zvolim urcite spinal. Chci maleho videt hned a hned si ho „pochovat“ a taky si to uzit s manzelem dohromady alespon takto ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
18.3.16 19:06
Já jsem půl roku byla na odsávačce 4-6 denně, měla laktační poradkyni…myslím, že půl roku bojovat za mateřské mléko není vzdávání 8)
@Pam12 píše:
já se rozkojila až za čtrnáct dní. a to malého dali na přisátí okamžitě, ale odmítla jsem to vzdát :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat