Císařský řez kvůli špatné rotaci hlavičky dítěte

139
9.6.13 10:14

Císařský řez kvůli špatné rotaci hlavičky dítěte

Ahoj holky,
před dvou a půl lety jsem rodila dcerku, porod byl vyvolávaný a šíleně dlouhý (4dny), od píchnutí plodové vody pak trval cca 13hodin. Když jsme se otevřela a měla pocit na tlačení, malá nějak stočila hlavičku a brali mě na císař… Chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo podobnou zkušenost, a druhý porod zvládl přirozeně. Za měsíc mě totiž čeká další porod a ráda bych, aby proběhl přirozeně, aby šla druhá dcerka tudy, kudy má… :) Neznám nikodo, kdo by měl stejný důvod k císaři, tak se chci zeptat, jestli někdo nemá podobné zkušenosti a jak proběhl druhý porod… Moje lékařka mi tvrdí, že mám šanci 50 na 50, že důvod se zjistit nedá a nikdo mi není schopný říct, jak to skončí… Samozřejmě se při komplikacích dalšímu císaři bránit nebudu, ale byla bych ráda, kdyby to nějak šlo normálně… :) Díky moc!! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
581
9.6.13 10:19

Já teda zkušenosti nemam, ale vim o plno mamin, co po prvnim porodu císařem potom rodily přirozeně a nedělalo jim to žádný problémy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.13 10:36

Já jsem se při prvním porodu pomalu otvírala a malá nakonec špatně stočila hlavičku a skončila jsem na císaři „pro nepostupující porod“. Říkali mi, že bych zřejmě porodila i přirozeně, ale trvalo by to strašně dlouho a malou by museli tahat kleštěma. U druhého dítěte mi bylo v den termínu řečeno, že se nic nechystá a že by to zřejmě dopadlo stejně a šla jsem na plánovaného císaře. Byla jsem i ráda, nechtěla jsem znovu prožít to co prve.

• Citovat
  • Nahlásit
11132
9.6.13 11:09

@nehaneha
porod jsem teda mela hodne kratky a rychly, ale skoncil stejne. i kdyz ukazkove otevrena (bez bolesti), tak v posledni fazi se maly nejak blbe natocil, ven proste nesel, takze cisar.
ja jsem si osobne teda myslela, ze to neni problem k dalsimu porodu, protoze mi to prislo spis problem na strane ditete a ne matky :D
ale jinak teda podle me lepsi planovany cisar nez nejake drama na porodnim sale, takze ja bych se tomu cisari nebranila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
9.6.13 11:45

Ahoj, pred peti lety jsem zazila neco podobneho, nepostopujici porod, pak, kdyz zacal nejak postupovat se zjistila abnormalni rotace plodu, poloha predhlavim a nasledovala akutni sekce. Byla jsem strasne nastvana, protoze moje trapeni trvalo 3 dny a skoncilo takto. Ted jsem podruhe tehotna, bylo mi vysvetleno ( i lekarem v porodnici), ze je velka pravdepodobnost, ze se to MUZE opakovat, samozrejme nikdo nemuze vedet dopredu. Nemusi se to i stat, who knows :-). Pristi tyden jdu do specialni poradny a na ultrazvuk, kde mi zmeri jizvu a miminko, dostala jsem papir s vysvetlenim jaka jsou rizika vaginalniho porodu po cisari, pripadne rizika druhe sekce a hlavne vim, ze kdybych se rozhodla pro prirozeny porod, tak me budou celou dobu monitorovat, predstava, ze budu skoro celou dobu na monitoru je dost hrozna, navic nevim, jak dobre bude postupovat porod, kdyz se nebudu moct vubec hybat. Taky o tom premyslim, urcite si vyslechnu ale nazor lekaru, kterym verim a podle toho se budu rozhodvat. Ale hlavne to budou rozhodovat zrejme lekari v porodnici :) Uprimne, tenkrat jsem chtela moc rodit prirozene, dneska, po tom vsem vim, ze mi to za kazdou cenu nestoji. Jsem radsi pro planovanou sekci, nez riskovat, ze se budu zase trapit x hodin a nakonec to skonci akutni sekci, tohle uz fakt nechci zazit. Jsou i dalsi rizika, ktera me trochu brzdi, zkratka, po mych zkusenostech uz se bojim, ze budou zase komplikace. Ale je to kazdeho rozhodnuti. Preji hodne stesti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3529
9.6.13 12:22

Já podstoupila akutního cisaře před pěti lety z jiného důvodu, když jsem se ovšem s doktorkou bavila o možnostech porodu nyní, tak mě uklidnila s tím, že pravděpodobnost, že by se stalo něco podobného jako u prvního porodu je minimální, ale samozřejmě musím počítat s tím, že pokud bys e vyskytl sebemenší problém, tak vzhledem k tomu, že již jednoho císaře mám za sebou, tak rozhodnutí ukončit porod císařem bude 100% jednodušší než u rodičky, která již porodila přirozeně nebo je prvorodičkou.

Sice zatím prcek zlobí a je stále KP, ale pokud se přetočí a bude vše ok, ráda bych si to zkusila přirozeně. Samozřjmě pokud by měla být jakákoliv indikace ke komplikacím, pak jsem jednoznačně pro dalšího císaře a raději plánovaného než akutního. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
9.6.13 12:29

Ano, hodne zalezi na duvodech predchozi sekce. Treba prvni nepostupujici porod muze naznacovat, ze je tam nejaky i anatomicky problem, ktery prirozenemu prubehu brani. Pokud prvni cisar byl z duvodu treba KP, tak to nemusi hnedka byt indikace i u druheho porodu, opakovat se nemusi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4637
9.6.13 12:51

Mně druhého kluka doktor otočil ručně. Byl to teda fakt pocuc. Nicméně doktor nebyl žádný cucák, spíš starý praktik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Magnifique
9.6.13 14:01

Ano, rodila jsem normální cestou po druhém porodu, tedy císaři. Měla jsem úraz a odloučila se mi placeta. K tomu odtok PV a já musela neplánovaně okamžitě na Sekci - tedy císařský řez. Nebyl čas ani na epidural, takže celková anestezie. Po dvou letech následoval další porod. Takže první byl KP spontánně - tedy přirozeně. Ano, měl být císař, ale stalo se. Druhý porod sekce. Třetí porod po sekci spontánně. Bohužel ne bez komplikací - Jizva po císaři se tak nádherně zatáhla, že moje třetí mimi nemohlo přes srůsty projít hlavičkou, prostě mimi nemohlo projít. Dlouho nevěděli co se mnou, až mě nechali ve stoje při kontrakcích zatlačit. Pomohlo, jen s tím, že jsem ve vnitř tak popraskala, že doktor ještě hodinu po porodu šil, látal a rosil se, jak o závod. Morfium proti bolestem už nezabíralo a doktor - podotýkám jinak kapacita, se mi ještě dlouho omlouval, že nepočítal s tím, že to mohlo takto dopadnout. Jsem ráda, že jsem na tomto světě. Takže pokud mohu doporučit: konzultujte, podstupujte vyšetření, zjišťujte. Myslím, že i v mém případě to mělo být rovnou opět císařem…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat