Císařský řez kvůli velkému plodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 23:58
Císařský řez kvůli velkému plodu

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. Čekám velké miminko, před 7 dny byl odhad váhy miminka 4 300 g a v pondělí mám nastoupit na vyvolání porodu, pokud tedy do té doby neporodim přirozene. Jelikož už teď přenášim. Ptala jsem se lékaře jestli porod příběhne CŘ když je miminko takhle veliké a prý jen pokud nepůjde vytlačit, takže nejdříve se to tedy zkusí normální cestou. Trochu se bojím kolik bude vážit tedy v to pondělí a jestli bych normální porod vůbec zvládla. Navíc mám vyhřezlou plotýnku a obvodní lékařka se mě ptala, jestli mě vůbec nechají kvůli tomu rodit normálně. Zatím to tedy se mnou nikdo neřešil a kdybych si neřekla o ultrazvuk nevěděla bych ani váhu miminka. Díky za rady, pokud jste na tom byl někdo stejně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 00:02
@Anonymní píše:
Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. Čekám velké miminko, před 7 dny byl odhad váhy miminka 4 300 g a v pondělí mám nastoupit na vyvolání porodu, pokud tedy do té doby neporodim přirozene. Jelikož už teď přenášim. Ptala jsem se lékaře jestli porod proběhne císařský řez, když je miminko takhle veliké a prý jen pokud nepůjde vytlačit, takže nejdříve se to tedy zkusí normální cestou. Trochu se bojím kolik bude vážit tedy v to pondělí a jestli bych normální porod vůbec zvládla. Navíc mám vyhřezlou plotýnku a obvodní lékařka se mě ptala, jestli mě vůbec nechají kvůli tomu rodit normálně. Zatím to tedy se mnou nikdo neřešil a kdybych si neřekla o ultrazvuk nevěděla bych ani váhu miminka. Díky za rady, pokud jste na tom byl někdo stejně.
e008
Závislačka 3520 příspěvků 31 inzerátů 05.09.19 00:31

Ja rodila obe deti s touhle vahou a bez potizi. Nebala bych se.

Uživatel je onlineLucie_Sx
Závislačka 4221 příspěvků 05.09.19 00:59

On se ten odhad může až o 700 g seknout… Z mého osobního pohledu je důležité, aby porod proběhl spontánně a přirozeně, aby si dítě dorotovalo jak potřebuje a nikdo ho z tebe nerval…

e008
Závislačka 3520 příspěvků 31 inzerátů 05.09.19 02:48

@Lucie_Sx presne, mnohdy je problem porodit mensi dite prave diky neprirozenym zasahum do porodu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 02:53

U mne to bylo naopak, bali se ze miminko bude mit jen 2.2kg tak vyvolavali v 38.tt a maly mel skoro 2.9kg. Klidne mohli nechat do terminu. Kvuli vyvolani to nakonec bylo hrozne rychle, ja ztratila 2l krve jak jsem se potrhala, maly skoncil s vodou na plicich v inkubatoru… takze ja jsem uz jen pro prirozeny porod, pokud nejsou zdrav. duvody pro vyvolani/cs (u nas bylo vse ok a vyvolavali jen kvuli vahy).

Annabela11
Závislačka 4463 příspěvků 05.09.19 03:42
@Anonymní píše:
Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. Čekám velké miminko, před 7 dny byl odhad váhy miminka 4 300 g a v pondělí mám nastoupit na vyvolání porodu, pokud tedy do té doby neporodim přirozene. Jelikož už teď přenášim. Ptala jsem se lékaře jestli porod příběhne CŘ když je miminko takhle veliké a prý jen pokud nepůjde vytlačit, takže nejdříve se to tedy zkusí normální cestou. Trochu se bojím kolik bude vážit tedy v to pondělí a jestli bych normální porod vůbec zvládla. Navíc mám vyhřezlou plotýnku a obvodní lékařka se mě ptala, jestli mě vůbec nechají kvůli tomu rodit normálně. Zatím to tedy se mnou nikdo neřešil a kdybych si neřekla o ultrazvuk nevěděla bych ani váhu miminka. Díky za rady, pokud jste na tom byl někdo stejně.

Jak rekl jeden lékař. Byt ženou tak rodim pouze cisarskym řezem! ze zdravotnich důvodu problemy s inkontinenci potrhání atd…Ja mela take velke dítě a dopad to na zenske telo určitě ma.

chmz
Kecalka 164 příspěvků 05.09.19 04:10

Muj odhad v nemocnici na dvou ruznych ultrazvucich jeden 4500 druhy 4kila. Pry se ale po terminu vaha spatne odhaduje jak je mimco velke a lita tam plus minus 500g. Jsem prcek a vyvolavali a nechali me rodit prirozene. Mela jsem z toho hruzu. Prvni dite melo o dost mene a neslo vytlacit a prekvapive to druhe vetsi se mi rodilo lepe. Tak neboj. Zapomnela jsem napsat ze melo po porodu pres 4500 g

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 05:51

Mela jsem to uplne stejne, tyden pred terminem odhad 4300g, takze na termin do porodnice na vyvolani, vyvolavali tri dny a nic se nedelo, tak jsme se na ctvrty den domluvili na cisare, takze byl takovy neplanovane planovany :lol: jinak jsem teda chtela rodit prirozene a dle dr by to asi nebyl problem, kdyby se porod rozjel, ale bohuzel se nestalo. Maly nakonec 4400. Skoda, chtela jsem si to zkusit. A co na vyhrezlou plotynku rikaji v porodnici? Ja teda zadne zdr. komplikace nemela.

mroe
Neúnavná pisatelka 16211 příspěvků 05.09.19 06:25

V den porodu odhad 3200 g, narodilo se dite 2800g. To k presnosti odhadu, pokud je dite vetsi, muze byt jeste vetsi diskrepance.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 05.09.19 06:40

Pokud mas v haji plotynku, tak asi sekce by byla lepsi, ne? Jak se k tomu stavi doktor?

Kukacka123
Závislačka 4217 příspěvků 05.09.19 06:56

Znama porodila i klucika 5 kg prirozene. Sice ji to dalo a jestli ma nasledky, nevim. Ale jde to :nevim: kazdopadne bych se optala na tu plotynku, ty jsi jim to nerikala? :think:

blumen
Hvězda diskuse 54509 příspěvků 05.09.19 07:07

A Ty jsi s nimi tu plotynku neresila?
Segra od kamaradky s ni pak po porodu skoncila na operaci.
Treba to budou ignorovat, ale treba taky ne.
Odhady se muzou lisit. U me se trefili naprosto presne, ale lisit se muzou.

lucynka25
Extra třída :D 10261 příspěvků 05.09.19 07:12

Já měla císaře u druhé dcery, ale asi jen proto, že jsem se připoměla.
První dcera měla jen 3520g a tahali jí ze mě kleštěma, druhá dcera měla 14dní před termínem odhad 4200g, takže jsem jim to říkala, jestli to dám. Mluvila jsem tam se 3 doktory a až na jednoho mi řekli ať jdu do císaře (mohla jsem si v tomto případě vybrat), jeden říkal, že to můžu zkusit normálně, ae v polovině porodu to může skončit akutní sekcí a to jsem nechtěla riskovat.
ALe můžu ti říct, že i když byl první porod strašný, na císaře bych už nešla, pokud bych měla opět trošku svobodu v rozhodování.
Jinak moje kamarádky normálně rodila 2 kluky okolo 4500g, dá se to.
edit: a rodila jsem týden po tom odhadu a měla 4570g

pikola
Generální žvanilka 21965 příspěvků 05.09.19 08:27

Záleží jaké jsi tělesné konstrukce. Já jsem třeba vysoká a celá taková velká a dceru jsem sfoukla 4200g bez poranění nebo nějakých následků přirozeně ve 41tt. Druhý bude syn a už teď mě doktorka straší že bude velký, že by mi ho vyvolala v termínu aby neměl 5 kg, ale nejsem si zatím jistá, uvidíme. Chtěla bych rodit normálně pokud by to šlo i když s epiduralem

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama