Císařský řez na přání Jihomoravský kraj

44
10.4.20 12:38

Císařský řez na přání Jihomoravský kraj

Zdravím všechny přítomné ????
Ráda bych se zeptala, zda má některá z Vás zkušenosti s císařem na přání?
Jsem prvorodička, nyní ve 20.TT,žádné komplikace až na tu po psychické stránce.
Ze všech stran slýchám, jak hrozný porod byla já už od začátku těhotenství byla přesvědčená, že chci rodit určitě císařem.
Můj gynekolog o mém přání nechce ani slyšet, že prý počkáme, jak se to vyvine.
Poradíte mi, kde v jihomoravskem kraji se dá domluvit císař nebo je k tomu potřeba trochu víc, než jen domluva v porodnici? ????
Moc děkuji za odpovědi ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Huk
624
10.4.20 12:46

To jsou kravajzny, s prominutím, kdo vypráví prvorodičce, jak je porod hroznej. Není. Můžu porovnávat normální x císař a dobrovolně bych na císaře nešla. Po prvním, normálním, porodu jsem odešla že sálu po svých a mohla se o miminko postarat sama. Po císaři musíš celý den proležet, dítě nosí jen na kojení…je to velká břišní operace, se vším co to znamená. Vem rozum do hrsti. To dáš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1798
10.4.20 12:50

Upřímně doufám, ze nikde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10422
10.4.20 12:54
@skorotehotna píše:
Upřímně doufám, ze nikde…

Souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
10.4.20 12:57

Je tu někdo, kdo řeší stejný problém prosím? Neodsuzuji nikoho názor na přirozený porod, avšak já nejsem pro a obávám se, že se můj názor nezmění. Pomůže někdo? :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64594
10.4.20 13:00

@Andela751 v ČR se na přání nedělají.. Je to velká břišní operace.. Má mnohem víc rizik jak klasický porod. Takže pokud je někde někdo, kdo to nějak ilegál udělá, tak ti sem určitě nebude psát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20396
@Andela751 píše:
Je tu někdo, kdo řeší stejný problém prosím? Neodsuzuji nikoho názor na přirozený porod, avšak já nejsem pro a obávám se, že se můj názor nezmění. Pomůže někdo? :srdce:

Zkus Zlín ;) jinak si myslím, že jsi spíš vyděšená a těmi příběhy tě spíš vyděsili. Pokud nejsou zdravotní komplikace, měla by jsi to dát, neuvažuješ, že to zkusíš? Třeba to s někým ještě probrat, zajít si na nějaký kurz, dozvědět se relevantní informace, ne jen strašení? zotavování po cs není jen tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Sice se na to neptas, ale rozhodně si nemysli, že císař neboli… Naopak. Možná neboli samotný porod, i když já během něho také omdlelava a byla nízko s tlakem tak, že jsem si myslela, že to je moje poslední hodinka… Ale bolí ležet, nemůžeš se hnout, nemůžeš si pochovat miminko, celý den lezis, sestra tě myje, v pipine máš cevku a moc odteka do pytliku… Druhý den vstanes a jelikož máš 15cm jizvu, tak věř, že první vstani po císaři je neco tak hrozného, že si to ani nedovedes vůbec představit a to tě drží dvě sestry za ruce a jedna ti stále drží ten pytlík s moci a ty do té srpchy sotva dolezes. Pak ostatní ženský jsou v pohodě a tebe 3 další dny bolí jizva a pak ještě doma. Kdykoliv mimčo zabrevi, vstávat k němu opravdu bolí, kojit v šede bolí. A to první císař je ještě v pohode u druhého tě polovinu těhotenství bolí jizva, a hojení je mnohem horší, protože riznou do stejného místa. Já si to nevybrala bohužel. 100× bych šla radši přirozeně.

• Citovat
  • Nahlásit
34693
10.4.20 13:02
@Andela751 píše:
Je tu někdo, kdo řeší stejný problém prosím? Neodsuzuji nikoho názor na přirozený porod, avšak já nejsem pro a obávám se, že se můj názor nezmění. Pomůže někdo? :srdce:

Pomůže leda tak papír od psychologa. Docházíš někam? Nebo zkusit udělat oči na tvého gynekologa. A
Po císaři to není žádná hitparáda. Zažila jsem akutní. Měla jsem štěstí, že se mi dobře hojila jizva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
10.4.20 13:07

@Keyllah Nejde ani tak o strašení, mám k tomu důvody, které zde asi spousta lidí nepochopí, pro mě důležité, pro někoho hloupé. Je mi samozřejmě jasné, že to nebude procházka růžovým sadem, ale pokud bych mohla, tak bych si zvolila průběh porodu já a ne porodnice :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
10.4.20 13:10

@Russet pokusím se zajít k psychologovi, zda by mi s tím pomohl. Děkuji za radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20396
@Andela751 píše:
@Keyllah Nejde ani tak o strašení, mám k tomu důvody, které zde asi spousta lidí nepochopí, pro mě důležité, pro někoho hloupé. Je mi samozřejmě jasné, že to nebude procházka růžovým sadem, ale pokud bych mohla, tak bych si zvolila průběh porodu já a ne porodnice :(

kamarádka takto rodila cs ve Zlíně. Papír od psychologa by pomohl. Zkus to ještě jednou se svým gyn. doktorem a když to nepůjde a ty budeš pevně rozhodnutá, tak to začni řešit, ať jsi připravená. Zpráva od psychologa bývá nejjednodušší a pak si obvolej, kde by to šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032

@Andela751 Tak i já jsem jedná z těch co chtěla císař, malá měla spací ozvy a tak mě můj gynekolog v pátek poslal do nemocnice aby mi v pondělí udělali císařský řez, byla jsem ráda. V nemocnici se mi ale od pátku do neděle snažili porod vyvolat, byla jsem celkem naštvaná. Jenomže ani po třech dnech vyvolávání to se mnou nic neudělalo. A tak v pondělí císař. No povím ti že žádná sranda. První noc po císaři jsem probrečela bolestí, a ta představa že budu muset ráno vstát. Fuj ještě teď je mi zle když si na to vzpomenu. Další dny to bylo lepší a lepší ale pořádně jsem nemohla chodít a spát ještě 14 dní. V pátek nás propouštěli domů a zrovna v pátek porodila kamaráda přirozeně. Já se dobelhala na snídani, opatrně se posadila. A kamarádka tam přiběhla a posadila se úplně jak největší královna. No záviděla jsem jí to hrozně moc a nejhorší pro mě bylo že jsem nebyla schopna se postarat o malou a museli jí mít sestřičky. Takže za mě císař už nikdy. Samozřejmě pokud to bude možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10422

@Andela751 když nejsi pro přirozený porod, proč si vůbec otěhotněla? Císaře ti nikdo nezaručí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34693
10.4.20 13:13
@Andela751 píše:
@Russet pokusím se zajít k psychologovi, zda by mi s tím pomohl. Děkuji za radu :kytka:

Ale s bolestí budeš muset počítat taky, je to operace. Nechci tě zbytečně strašit :mrgreen: Fyzická bolest přejde, ale pak starost při nemocném dítěti, že nemůžeš jeho bolest vzít na sebe… To je panečku kolikrát horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat