Císařský řez na přání kvůli adopci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.5.22 13:39

Císařský řez na přání kvůli adopci

Ahoj, prosím o doporučení, kde by mi udělali na přání CS. Mám za sebou 2 přirozené porody. Miminko si nechat nechceme, takže bych byla ráda za tento způsob. Díky :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
604
18.5.22 13:47
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o doporučení, kde by mi udělali na přání CS. Mám za sebou 2 přirozené porody. Miminko si nechat nechceme, takže bych byla ráda za tento způsob. Díky :)

Už jednu diskusi máš se svým nickem. Ale tady je už víc objasňujících informací :)
Podívej, ať už anonymně či nikoliv, snad nikdo tě tady neodsoudí. Miminko jsi donosila, na potrat jsi nešla a někomu uděláš velkou radost, budeš vědět, že tvoje malé jde do milucích rukou v nové rodině. Nemáš si co vyčítat a není důvod, aby ti někdo tady cokoliv vyčítal. Je to velký krok a největší důkaz lásky :srdce:
Pokud je důvod k CS tento, jak jsi popsala, klidně bych se zeptala i v běžných porodnicích, mohly by vyjít vstříc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 13:49

Císaře na přání domluvíš u Apolináře nebo v Podolí (za úplatu jde všechno). Nicméně z vlastní zkušenosti fakt nedoporučuju, kor když už dva porody za sebou máš. To že jsi rodila ti ta bolest bude připomínat mnohem déle než po přirozeném :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
97
18.5.22 14:18
@Sunlight515 píše:
Už jednu diskusi máš se svým nickem. Ale tady je už víc objasňujících informací :)
Podívej, ať už anonymně či nikoliv, snad nikdo tě tady neodsoudí. Miminko jsi donosila, na potrat jsi nešla a někomu uděláš velkou radost, budeš vědět, že tvoje malé jde do milucích rukou v nové rodině. Nemáš si co vyčítat a není důvod, aby ti někdo tady cokoliv vyčítal. Je to velký krok a největší důkaz lásky :srdce:
Pokud je důvod k CS tento, jak jsi popsala, klidně bych se zeptala i v běžných porodnicích, mohly by vyjít vstříc.

Trochu mne to zarazilo. Paní neodsuzuji, je to každého věc a je mi to úplně jedno..Ale považovat za největší důkaz lásky to, že dám své dítě k adopci?! Jako proč? Největší důkaz lásky je tedy porodit dítě a někomu ho dát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12463
18.5.22 14:21

@Zita Aussig
Myslím že to chce velké sebezapření ( pro normálního člověka) vzdát se dítěte pro jeho blaho a dát mu možnost vyrůstat v úplné a milující rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
18.5.22 14:22
@ludmilaadamkova píše:
@Zita Aussig
Myslím že to chce velké sebezapření ( pro normálního člověka) vzdát se dítěte pro jeho blaho a dát mu možnost vyrůstat v úplné a milující rodině.

Aha, děkuji za vysvětlení, hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
18.5.22 14:29
@Zita Aussig píše:
Trochu mne to zarazilo. Paní neodsuzuji, je to každého věc a je mi to úplně jedno..Ale považovat za největší důkaz lásky to, že dám své dítě k adopci?! Jako proč? Největší důkaz lásky je tedy porodit dítě a někomu ho dát?

Jako „Proč“? Protože dává tomu dítěti život a šanci na hezký život. Když ví, že by další dítě již nezvládla, z jakéhokoliv důvodu, adopce je stále lepší než potrat. A i tady na Emiminu je dost holek, které mají problém s otěhotněním a za novorozeně, které by přijaly s láskou, by „vraždily“. Proto říkám - ano, je to důkaz lásky, ne že ne a ještě bych dodala, že i důkaz zodpovědnosti!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
18.5.22 14:41
@Anonymní píše:
Císaře na přání domluvíš u Apolináře nebo v Podolí (za úplatu jde všechno). Nicméně z vlastní zkušenosti fakt nedoporučuju, kor když už dva porody za sebou máš. To že jsi rodila ti ta bolest bude připomínat mnohem déle než po přirozeném :nevim:

Na jejim miste bych si dala cisare a hned u toho nechala sterilizovat. Aby nedoslo k dalsim nechtenym tehotenstvim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22949
18.5.22 14:51
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o doporučení, kde by mi udělali na přání CS. Mám za sebou 2 přirozené porody. Miminko si nechat nechceme, takže bych byla ráda za tento způsob. Díky :)

pokud by jsi uvažovala i o sterilizaci, mohlo by to být dalším důvodem pro CS a doktor by na to mohl víc slyšet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10431
18.5.22 16:11
@Anonymní píše:
Císaře na přání domluvíš u Apolináře nebo v Podolí (za úplatu jde všechno). Nicméně z vlastní zkušenosti fakt nedoporučuju, kor když už dva porody za sebou máš. To že jsi rodila ti ta bolest bude připomínat mnohem déle než po přirozeném :nevim:

A jizva tím spíš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.22 13:32

Ahoj, já dala dítě k adopci po císaři, tento měsíc, ještě se to hojí, předtím jsem několik dětí porodila přirozeně. Neplánovala jsem to tak, ale nebyla jsem schopná dítě přirozeně porodit, prostě psychika, takže akutní císař. Všichni v nemocnici byli vážně hodní, čekala jsem, že budou útočit, odsuzovat, zažila jsem si toho se „svými“ dětmi v porodnicích a nemocnicích dost, ale tentokrát naopak byli empatičtí a pomáhali, nikdy, když jsem rodila „vlastní“ děti, na mě nebyli v porodnici všichni tak hodní a vstřícní. Císař sice první den bolel tak, že jsem nechápala že budu ještě někdy chodit, ale za týden jsem chodila a za dva týdny běhala, zahojil se úplně sám a nelituju, že jsem byla „odbavená“ trochu jinak, než u svých „porozených“ dětí. Je to nápor na psychiku a jestli si to přeješ, zkus to domluvit, myslím, že by na to mohli brát ohled (nebyla jsem v ani jedné z nemocnic zmíněných v téhle diskuzi, a myslím, že by ti tam vyšli vstříc, má se kontaktovat sociální pracovnice v nemocnici, což jsem já předem nevěděla).

A jako bonus jsem měla tři týdny po císaři zpátky svojí postavu, a jizva je tak tenká, že vůbec nechápu, jak to ti lékaři udělali, na některých místech přestávala být už po třech týdnech vidět. Po posledním dítěti jsem byla po velkém natržení hráze kvůli špatně vedenému porodu dole tak špatně dole sešitá, že tam mám doteď lecos asymetrické, to ta jizva je mnohem menší zásah dlouhodobě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.22 14:50
@hani28 píše:
Na jejim miste bych si dala cisare a hned u toho nechala sterilizovat. Aby nedoslo k dalsim nechtenym tehotenstvim.

A do sterilizace se kvůli císaři nebo „neplánovanému otěhotnění“ nežeň. To chce větší rozmysl, a člověk si musí být jistý, vším, a takhle třeba ke konci těhotenství to přemýšlení není úplně svéprávné. Já měla o sterilizaci zažádáno před porodem před šesti lety, v případě nutnosti císaře, ale hrozně moc jsem jí chtěla, už jsem nechtěla znovu neplánovaně otěhotnět a věděla jsem, že otěhotním při sebemenší chybičce okamžitě, vždy. Nebylo mi přes třicet, ale už jsem měla tři děti.

Tenkrát mi sterilizaci neudělali, a můj život se pak úplně zvrtnul, manžel který byl do té doby 100% svatoušek selhal, já si našla po letech nového partnera, se kterým jsem dokonale šťastná, a poslední, co bych si přála, by bylo bývalo nemoct mít děti, oba jsme je chtěli a ještě měli.

Dokonce jsme zvládli i to, že mě po letech někdo znásilnil, a já z toho (jak jinak) otěhotněla a porodila zdravé dítě, které šlo okamžitě do osvojení k lidem, kteří na ně roky čekali - tak i to považuji za mnohem menší tragédii, než kdybych se byla bývala tenkrát nechala sterilizovat. To není ani tak k zakladatelce, ale k tomu, kolik poučování tady na toto téma běží. Prostě jsem přijala, že když mým jediným zdravotním problémem v životě je to, že jsem hyper-plodná a o těhotenství ani nevím, tak mám být vděčná, a v nejhorším se podělit :).

• Citovat
  • Nahlásit
LP4
762
25.5.22 14:55

Boli to jako prase. Porodit jde i bez bondingu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat