Císařský řez na přání? Máte zkušenost přirozený i císař porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 22:50
Císařský řez na přání?Máte zkušenost přiroz i císař porod?

Ahoj maminky, mám chlapečka kterého jsem rodila přirozenou cestou, porod byl pro mě opravdu šílený, měla jsem vyvolávány kvůli špatným krevním testům.. Rodila jsem o týden dřív. Od 7 rána do 5 do večera, miminko mělo skoro 4 kila, mám drobnou postavu při porodu jsem vážila 60 kg. Miminko se při průchodu porodnimi cestami špatně natočilo hlavičkou. Pri vytlaceni nedychal. Museli ho rozdychavat, měl krvácení do mozku, nesestouple varlatko, na sále jsem lezela dvě hodiny bez miminka, během porodu kdy mě dávali epidural jsem se nezvládla ani podepsat, opravdu jsem myslela že umřu, pichaly mi plodovou vodu, no dělali mě snad vše, než jsem porodila manžel říkal že na sále bylo tak 8 lidí kolem mě, ani jsem to nevnímala, po porodu jsem si řekla že žádné miminko už nechci, ale teď když vidím jiné děti, že mají jeden druhého a hrají si spolu, tak bych přeci jen možná také druhé chtěla, když by nám to ještě šlo, jelikož ohledně jednoho problému je prý zázrak že jsem otěhotněla, jako kdyby šlo jen o tu bolest, tak bych nad tím mavla rukou a řekla si že to pro svého syna vytrpim, ale když se pak jedna i o zdraví.. Půl roku jsme chodili na kontroly ultrazvuku hlavičky, naštěstí cysta zmizela ale na operaci nesestoupleho varlatka budeme muset.. Myslíte že je možnost při druhém miminku císař, jináč už do toho nejdu.. Vzala jsem to hodně zkráceně..

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 22:54
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, mám chlapečka kterého jsem rodila přirozenou cestou, porod byl pro mě opravdu šílený, měla jsem vyvolávány kvůli špatným krevním testům.. Rodila jsem o týden dřív. Od 7 rána do 5 do večera, miminko mělo skoro 4 kila, mám drobnou postavu při porodu jsem vážila 60 kg. Miminko se při průchodu porodnimi cestami špatně natočilo hlavičkou. Pri vytlaceni nedychal. Museli ho rozdychavat, měl krvácení do mozku, nesestouple varlatko, na sále jsem lezela dvě hodiny bez miminka, během porodu kdy mě dávali epidural jsem se nezvládla ani podepsat, opravdu jsem myslela že umřu, pichaly mi plodovou vodu, no dělali mě snad vše, než jsem porodila manžel říkal že na sále bylo tak 8 lidí kolem mě, ani jsem to nevnímala, po porodu jsem si řekla že žádné miminko už nechci, ale teď když vidím jiné děti, že mají jeden druhého a hrají si spolu, tak bych přeci jen možná také druhé chtěla, když by nám to ještě šlo, jelikož ohledně jednoho problému je prý zázrak že jsem otěhotněla, jako kdyby šlo jen o tu bolest, tak bych nad tím mavla rukou a řekla si že to pro svého syna vytrpim, ale když se pak jedna i o zdraví.. Půl roku jsme chodili na kontroly ultrazvuku hlavičky, naštěstí cysta zmizela ale na operaci nesestoupleho varlatka budeme muset.. Myslíte že je možnost při druhém miminku císař, jináč už do toho nejdu.. Vzala jsem to hodně zkráceně..

Po porodu jsem měla 7 cm rozestup břišních svalů, doteď to nemám ještě v pořádku :pensive:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 23:00

U mě to šlo. Já syna neviděla 24 hodin, protože sestry z JIP mi ho nenosily. Syn byl v pořádku, ale já byla porvana přes nástřih.
Syn se narodil vexem. Kolem asi 10 lidí. Měla jsem ztrátu krve víc jak litr. Sili mě hodinu v narkóze.
Druhý syn byl sekcí.
Sám doktor nedoporučil přirozený porod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 00:23

Ano je to možné, kdybych kývla, tak mi ho udělají. já osobně toho nevyužila, ač jsem prvního syna rodila 17hod, nakonec se narodil vexem, byl u toho i primář, proběhlo tlačení na břicho, tuny oxytocinu, nástřih skoro na záda. syn měl jen 3050g/49cm a viděla jsem ho až 12hod po porodu. Druhého syna 4060g/53cm jsem rodila opět přirozeně (ač se každý divil po tom všem a s tak velkým odhadem) a byl to krásný přirozený porod, vše jsem si ohlídala a byli jsme připravení.

lea79
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 20.08.19 00:47
@Anonymní píše:

Jde to, ale musíš najít porodníka, který to pochopí. Já měla první porod hnusný a u druhého jsem si domluvila sekci. Jako bolelo to také, ale nechtěla jsem ohrozit dítě tím, že bych ho nevytlačila. První syn šel kleštěma a jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo. Takže se zkus poptat v porodnici, jestli by šla udělat sekce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 01:21

Ahoj, rodila jsem první holčičku 26 hodin bez epiduralu a jakýchkoli léků proti bolesti, už byla skoro venku, ale zamotaná do šňůry - akutní císař. Pak jsem čekala dvojčata a přestože jsem chtěla rodit přirozeně, nenechali mně, pořád mě přemlouvali, že je to obrovské riziko atd. Nemusím připomínat, že císař je břišní operace se vším co k tomu patří včetně případných komplikací a chtěla jsem se tomu podruhé vyhnout. Koukali se na mě jako na exotický ohrožený druh ještě dřív než se dalo z polohy dvojčat určit zda to půjde nebo nepůjde přirozeně. Chci tím říct, že v Tvém případě když řekneš v nemocnici Tvoje obavy o zdraví miminka při podobném scénáři prvního porodu, nebude to určitě problém. Je pravda, že když chce prvorodička císař protože se bojí bolesti, není to asi úplně v pořádku když není důvod, občas nějaký doktor kroutí hlavou, což se nedivím, ale v Tvém případě bych se toho nebála. Každopádně chci varovat, než se do toho pustíš, zjistit si jakou máš reakci na anestezii, já se při první celkové anestezii na sále budila a popoháněli doktora v šití a při druhé epidurální jsem jim tam málem zůstala protože mi museli dát víc. Oba tyhle zážitky bych raději neměla, nechci strašit, ale strach o miminka jsem měla taky dost slušnej, není o co stát, ale úplně Tě chápu a držím palce

Kattynka000
Závislačka 3060 příspěvků 20.08.19 04:45

Ahoj, měla jsem první porod šílený, i když se nakonec zvládl a v závěru byl i rychlý, tak jsem z bolestí omdlevala, syn byl po porodu v pořádku, lehce priduseny, ale vše ok. Měla jsem velké poranění, hodně šitá, nakonec jeden den na jip, o rok později plánovaný císař z panicke hrůzy z porodu (psychiatr mi to tedy nakonec napsal kvůli úmrtí syna pár dní po porodu, ale když jsem se bavila s doktorkou, co mi vedla druhý porod císařem, tak mi řekla, že i kdyby malý přežil, tak by respektovali i tak doporučení psychiatra, nikdo si nevezme z doktoru na krk prý to, že opravdu začneš panikarit a něco se zvrtne). Takže pokud je to tak, tak bych si zašla normálně k psych, popř k praktikovi, jestli by tě nemohl jen někam doporučit, vysvětlit mu situaci a nechat si napsat doporučení k vedení porodu císařským řezem.

lusy.lus
Kecalka 351 příspěvků 20.08.19 06:14

Domluvit cisar z tvych duvodu jde. Ja prvni porod hrozny, kleste, velky nastrih, pote spatne hojeni. Dite do roku rhb. Pri druhem tehotenstvi jsem se spojila se skvelou doktorkou z porodnice. Vse jsme probraly, cisar by mi napsala. Ja se nakonec rozhodla rodit prirozene, i kdyz to manzel moc nechapal. A druhy porod byl nadherny a psychicky mi dost pomohl, srovnala jsem se s tim prvnim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 07:50

A jaký je císařský řez? Je to taky tak šílené jako přirozený porod?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 08:29
@Anonymní píše:
A jaký je císařský řez? Je to taky tak šílené jako přirozený porod?

Mně vyhovoval víc. Po vaginálním jsem si nemohla 2 měsíce sednout. Chůze bolela, šestinedělí mi protáhla doktorka na půl roku. Po sekci jsem druhý den byla v pohodě a mohla jsem se starat o syna. Po šestinedělí jsem ani nevěděla, že jsem rodila.

větvička1
Stálice 62 příspěvků 20.08.19 09:47
@Anonymní píše:
A jaký je císařský řez? Je to taky tak šílené jako přirozený porod?

To ti dopredu nikdo nerekne… Ja prvni cisar akutni po nepodarenem vyvolavani, rekonvalescence des bes, strasne to bolelo, v podstate jsem prvnich 14 dnu musela mit k ruce druhou osobu, sama bych se o mimino asi nepostarala. Druhy mel byt ze zdravotnich duvodu planovany, nakonec byl zas akutni. Nastesti se porod rozebehl, kdyz uz jsem byla v nemocnici, jinak by to mohlo blbe dopadnout. I tak jsem skoncila na tyden na jip. Vsichni okolo me skakali, jak mam stesti, ze jsem to prezila, i potom doma a mne nebylo NIC. Fakt, mohla jsem skaly lamat, bolest uplne minimalni :-)

X_Cassiopea
Kecalka 164 příspěvků 20.08.19 10:30

Ahoj, myslím, že je to individuální, porod může být krom porodních bolestí úplně v pohodě, stejně jako císař. A také můžou být komplikace při a po porodu, stejně tak i při a po císaři. Hojení jizvy může být rychlé a bezproblémové, ale také dost bolestivé a urychlením rekonvalescence, což s miminem není žádný problém si to hojení dost zkomplikovat. Na jednu stranu může být pro oba jednodušší říznutí, na druhou stranu může být i komplikace s kojením a psychický trauma z „odebrání dítěte“. Já bych si asi o tomto promluvila s doktorem, věřím, že všechno se dá řešit.

Váš příspěvek
Reklama