Císařský řez nebo spinál? Bojím se spinálu lze si vybrat?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pájaapáta
Kecalka 275 příspěvků 21.10.18 11:50
Císařský řez nebo spinál? Bojím se spináu lze si vybrat?

Holky, mam za sebou dva císařské řezy v plné anestezii. První pro nepostupující porod(před 10ti lety) druhý plánovaný ale porod se rozjel před termínem a znovu plná narkóza.. někde jsem četla že často pokud není důvod nechtějí dělat celkovou anestezii.. já se ale bojím být vzhůru když mi budou řezat bříško.. nemám na to.. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 21.10.18 11:52

byla jsem na pokoji s paní co si celkovou vybrečela takže když se budeš snažit tak asi dají

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8448 příspěvků 21.10.18 11:57

Nic neucítíš (kromě trochy tlaku) a hlavně nic neuvidíš, až pak miminko, já si zase neumím představit nechat se uspat a dítě vidět za x hodin. Ale věřím že když uděláš trochu hysterku tak Ti dají radši celkovou než aby se s Tebou „prali“ na sále :)

sediza
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 21.10.18 11:57

Můžete si vybrat. Vždy!! Protoze v reálu to funguje tak, že pokud nedate souhlas se spinalni anestezií, tak Vam ji nesmi udělat. I spinálni anestezie má svá rizika. Například postpunkční cefalea, v nejhorším připadě ochrnutí. Nestresujte se zbytečně. Pokud bude nějaký problém, předejte jim písemně nesouhlas se spinálni anestezií a vyžádejte si o tom záznam do zdravotnické dokumentace s tím, že tento záznam chcete vidět.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 21.10.18 12:08

Měla jsem ze spinalu taky strach, ale jsem ráda, že jsem ho svolila. Nic necítíš, jen tlak, když tahají miminko ven, vyhneš se komplikacím po narkoze. Já se cítila po císaři úplně super, druhý den jsem chodila po chodbě s návštěvou. Nejdřív ti místo na zádech lokálně úmrtví, takže samotnou jehlu necítíš, jen takový tupý tlak. Dopředu jsi upozorněna, že máš okamžitě hlásit, když ucítíš elektrický výboj do nohy, to znamená, že jsou blízko míchy. Stalo se mi to a okamžitě jehlu posunuli. Já bych celkovou narkozu nechtěla, přetrvává v těle dlouhou dobu a nechtěla bych, aby se ta chemie dostala do mléka. Ale určitě tě ke spinálu nutit nebudou.

luci.no
Kecalka 353 příspěvků 21.10.18 12:16

Tyto pocity naprosto chápu. Mám za sebou dvě sekce a bohužel ani jednou jsem nemohla mít celkovou. Žádala jsem o ní na sále, ale jelikož jsem jedla nebo pila, tak anesteziolog mě přesvědčil, že do toho nepůjdu. Navíc mi říkali, že pro miminko to není vůbec dobré. Tak jsem vždy těch cca 30 minut přetrpěla a pak mě po vyndání miminka uspali.

medunka23
Kelišová 7035 příspěvků 21.10.18 12:19

Musíš podepsat informovaný souhlas, takže pokud nebudeš chtít, neudělají ti ho. Mám srovnání, první byla akutka v celkové a druhá byla ve spinalu a měla jsem i bonding a celkově jsem se cítila lépe. Ale je to na tobě, nicméně je to tvoje operace a ty jsi ten člověk o kterého jde a ty s tím musíš souhlasit.

Uživatel je online1mila2
Kecalka 360 příspěvků 21.10.18 12:20

Byla jsem v prosinci a vybrat jsem moc nedostala…taky jsem se bala a chtela jsem celkovou. Doktor ale rikal ze spinal je lepsi pro miminko, takze bylo jasno.

Edit: priste pujdu urco zase do spinalu :palec: po celkove jsem byla docela dost mimo :roll:

Příspěvek upraven 21.10.18 v 12:22

sediza
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 21.10.18 12:21
@luci.no píše:
Tyto pocity naprosto chápu. Mám za sebou dvě sekce a bohužel ani jednou jsem nemohla mít celkovou. Žádala jsem o ní na sále, ale jelikož jsem jedla nebo pila, tak anesteziolog mě přesvědčil, že do toho nepůjdu. Navíc mi říkali, že pro miminko to není vůbec dobré. Tak jsem vždy těch cca 30 minut přetrpěla a pak mě po vyndání miminka uspali.

Pro miminko to neni dobré, protoze se může částecně také přispat pokud to trvá moc dlouho. Ve spinálu mají doktoři hodně času, proto ho maji radši.

lolink
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 21.10.18 12:21

Prvni porod spinal. Jsem jedna z tisice, ktery spinal nedela dobre. Zastava dechu, ochrnuti od krku dolu. Proto to po druhe neriskli a mela jsem celkovou. Za mne pohoda. Narkoza udela svoje, pak je clovek chvilku mimo, ale dobry. Do spinalu bych uz nikdy nesla a ta operace pri vedomi za mne taky nic moc.

medunka23
Kelišová 7035 příspěvků 21.10.18 12:26

A jen teda taky záleží na personálu na sále, já měla super anesteziolozku a sestru a ty mě celou dobu operace zabavovaly, bavily se se mnou, říkali co a jak se děje a jestli přijdu i příště, byla s nima fakt sranda. Pak mi říkali co se děje s malou a že muž už jí má u sebe a povídá si sní, jako fakt na to mám moc pěknou vzpomínku, ale i díky těm dvěma.

_0812_
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 21.10.18 12:28

@pájaapáta ahoj, měla jsem spinál, protože mě poslali na oběd před vyvoláváním, ale malá se mi začala dusit šňůrou, takže nakonec to byl akutní císař a nemohli mě uspat. A můžu říct, že bych do toho šla hned znovu a vůbec bych se nebála, kdybych jednou až budu čekat druhé musela opět na císaře. Nejhorší na tom pro mě bylo paradoxně cévkování. Napíchnutí vůbec nebolelo, bolest se rovnala klasickému napíchnutí při odběru krve. Během dvou minut jsem přestala vše cítit. Doktoři se pořád ptali co a jak cítím. To, že začali řezat jsem zjistila tak, že jsem cítila, jak mě něco tahá. Prostě jen takový tlak nic víc. Anesteziolog si se mnou pořád povídal. Jediné co bylo fakt hodně nepříjemné bylo to, že jak jsem byla najezená udělalo se mi špatně od žaludku a blbě se mi dýchalo a dali mi masku. Tím, že jsem byla vzhůru mi malou ukázali hned, jak jí vytáhli z břicha a pak ke mě hned pustili manžela. Jak mě šili, tak on mi seděl u hlavy a muchlal se s mimčem. Kromě tahání a slabého tlaku jsem necítila vůbec nic, žádnou bolest nebo tak. A tím, že jsem byla vzhůru jsem aspoň viděla co se děje a mimčo viděla okamžitě. A jak odezníval spinál, tak u mě pořád seděla sestřička a jakmile jsem řekla, že začínám cítit ruce, tak ihned jsem dostala injekci od bolesti. Jediné co jsem si fakt protrpěla byly po propuštění domů asi tři týdny trvající bolesti zad. Ale zase hodně pomáhal manžel a když byl v práci mamka bydlela vedle, takže stačilo poslat SMS a přišla mi pomoct. Takže pokud můžu mluvit za sebe, rozhodně se nemáš čeho bát a aspoň vidíš miminko hned a máš přehled co se děje. Já osobně bych do toho šla klidně bez obav znovu a to že jsem pořádný posera, který nechodí ani na preventivní prohlídky, protože se bojí odběru krve a na tetan jsem měla jít před dvěma lety :mrgreen:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 21.10.18 12:28

Mela jsem spinal (akutni cisar) a naprosto v pohode…navic jsem chtela malou videt, ale bohuzel ji kvuli komplikacim odnesli :? Jinak jsem se z toho dostala rychle, nohy mi prisly k sobe rychle a za par hodinek (cca 3) jsem byla na pokoji a malou mi donesli na kojeni :srdce: pak uz ta rekonvalescence byla rychla…kdyz srovnam celkovou narkozu po ZT (neodesla placenta, musela jsem na kyretaz), tak jsem byla desne oblbla…takze jsem za spinal rada ;) jedine, co jsem kapku citila, bylo tahani, jak vyndavali malou, ale jinak nic ;)

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 21.10.18 12:29
@medunka23 píše:
A jen teda taky záleží na personálu na sále, já měla super anesteziolozku a sestru a ty mě celou dobu operace zabavovaly, bavily se se mnou, říkali co a jak se děje a jestli přijdu i příště, byla s nima fakt sranda. Pak mi říkali co se děje s malou a že muž už jí má u sebe a povídá si sní, jako fakt na to mám moc pěknou vzpomínku, ale i díky těm dvěma.

Souhlasim :palec: taky jsem narazila na skvele sestry, PA i doktory :)

xammy
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 21.10.18 12:30

První jsem měla spinal, akutní SC. Druhý porod mi dali vybrat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >