Císařský řez po těžkých porodech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Siddi1425
Nováček 5 příspěvků 23.11.18 13:45
Císařský řez po těžkých porodech

Zdravím vás všechny, mám menší dotaz. Jsem teď 28tt a přemýšlím nad porodem. Je to můj 3 porod, druhé dítě. První porod byl šílený, 25 hodin, malý ohrožen na životě, bez ozev, nakonec kleště :( druhou holčičku jsem bohužel musela rodit ve 25tt mrtvou :,(. Čeká mě třetí porod a já mám celkem psychické trauma, že se zase něco pokazí a miminko bude v ohrožení. Myslíte, že mám nějakou šanci na plánovaný císařský řez? Nějaká další komplikace u dalšího porodu je pro mě nepředstavitelná. Je mi jedno, že mě to bude bolet, jde mi čistě o to aby se miminko narodilo živé a zdravé. Prosím neodsuzujte mne za tuto volbu, rodit moji mrtvou holčičku bylo pro mě to nejtěžší v životě :( děkuji za názory…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 23.11.18 13:49

SC nepomůžete ani sobě, ani dítěti. Každopádně držím palec, ať vše dobře dopadne, ať budete rodit jakkoli.

stinga
Závislačka 4425 příspěvků 3 inzeráty 23.11.18 13:51

@TMana to není pravda, císařský řez je pro dítě nejbezpečnější způsob porodu, jen se to teď nehodí moc propagovat, protože EU tlačí ČR do snížení počtu CŘ
lékaři ví své, pro matku už to tak bezpečné není, ale pro dítě ano

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 23.11.18 13:55
@stinga píše:
@TMana to není pravda, císařský řez je pro dítě nejbezpečnější způsob porodu, jen se to teď nehodí moc propagovat, protože EU tlačí ČR do snížení počtu CŘ
lékaři ví své, pro matku už to tak bezpečné není, ale pro dítě ano

Jojo, a Země je placatá a Slunce se kolem ní točí.

Příspěvek upraven 23.11.18 v 13:56

lea79
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 23.11.18 13:55

@Siddi1425 Tak já Ti úplně rozumím. U prvního porodu, ač byl rychlý, došlo také na kleště. Když jsem čekala druhé, tak jsem si fakt přála, aby se malý neotočil a byl KP. No ve 34tt mne vypekl a udělal salto. :lol: Bylo mi z toho špatně, nechtěla jsem rodit normálně. Začala jsem googlit a našla jsem si porodnici, kde měl lékař pochopení a šla jsem na SC. Ano bolelo to déle než normální porod, ale syn je v pořádku a to bylo pro mne nejdůležitější. Kdyby náhodou došlo na třetí, tak jdu znovu na sekci.

Příspěvek upraven 23.11.18 v 13:56

anupati
Kelišová 6175 příspěvků 3 inzeráty 23.11.18 13:55

Moji švagrové to přímo nabídli pro další porod,když se jí v 38 TT narodil mrtvý chlapec. I když pro to nebyla žádná jiná indikace,než přesně takové myšlenky a pocity,jako máš ty.Rikala,že pak na sále zaslechla někoho,jak se podivil,že proč CS,že není důvod,pak zašustily papíry a ozvalo se Aha,tak to je jasný…takže pochopení určitě najdeš.Drzim pěsti,ať to dopadne dobře a zdravé miminko.

Siddi1425
Nováček 5 příspěvků 23.11.18 14:07

Děkuji moc za pochopení. Akorát nevím s kým to probrat, zda s gynekologem nebo zajít za porodníkem? Psychiatrem?

Eemii
Neúnavná pisatelka 17067 příspěvků 23.11.18 14:08
@TMana píše:
Jojo, a Země je placatá a Slunce se kolem ní točí.Příspěvek upraven 23.11.18 v 13:56

Zbytecne hloupe reci. Je to dany fakt. Pri sekci, nedochazi prakticky k zadnym komplikacim (u ditete).

Bábrdl
Generální žvanilka 21747 příspěvků 23.11.18 14:09
@TMana píše:
Jojo, a Země je placatá a Slunce se kolem ní točí.Příspěvek upraven 23.11.18 v 13:56

Země není placatá a Slunce se kolem ní netočí. Lze to dokázat různými pozorováními.

Stejně tak lze statistikou doložit, že plánovaný CS je nejbezpečnější metoda vybavení plodu. Pro plod. Pro matku nikoliv.

TO, že je to nepopulární, nic nemění na tom, že je to pravda.

Logicky. Pokud byste odněkud měla vyndat své miminko, zvolila byste metodu „drsně ho protlačit úzkým tunelem, zatímco byste neměla žádnou kontrolu nad průběhem“ nebo „prostě ho vyndat“?

Eemii
Neúnavná pisatelka 17067 příspěvků 23.11.18 14:09

@Siddi1425 s gynekologem. Mohl by napsat doporuceni, pripadne te odkaze na psychologa.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 23.11.18 14:10

@stinga přesně tak, že je sekce nejlepší hlavně pro dítě už jsem slyšela i z úst několika dětských lékařů. Jen ty, které rodily normálně a jsou zásadně proti císaři budou vždycky říkat opak.

Bábrdl
Generální žvanilka 21747 příspěvků 23.11.18 14:16

https://ona.idnes.cz/…/zdravi.aspx?…

Viz tento slavný rozhovor.

Porodník říká: Upřednostňuji fyziologický porod. Jsem přesvědčen, že pro děti není nic lepšího než se narodit spontánně pochvou přirozenou cestou.

Což je super, skvělé, tleskáme, každá správná lesana utřela slzu…

Ale pak jedním dechem dodává: A teď si představte, že usilujete o dítě deset patnáct let, je vám osmatřicet čtyřicet let a vám se podaří otěhotnět. Chcete riskovat spontánní porod? Ty ženy nás samy tlačí do císařského řezu, protože vědí, že to je jejich poslední šance. Nikdy dříve taková situace nebyla, musíme na to reflektovat, nemohu riskovat ve čtyřiceti letech spontánní porod u ženy, která je poprvé těhotná, po patnáctileté léčbě, která třeba stála milion korun.

Eh? Riskovat, co riskovat, neříkal jste, že pro dítě je to „nejlepší přirozeně“? -Nebo je to „nejlepší“ u těch „levných“ dětí, které si rodiče udělali „zadarmo“ v posteli a když při porodu zemřou nebo budou těžce postižené, žádná škoda, vždyť ti rodiče mohou mít „zadarmo“ další. Ale pokud to dítě stálo už pojišťovnu milion, nemůžeme „riskovat“, že…

Janli
Kelišová 6313 příspěvků 23.11.18 14:16
@TMana píše:
SC nepomůžete ani sobě, ani dítěti. Každopádně držím palec, ať vše dobře dopadne, ať budete rodit jakkoli.

Občas máš nemístný komentáře, ale tenhle vede :palec: . Až si vyzkoušíš oba porody, tak dej vědět!

@Siddi1425 Jsem na tom podobně jako ty. Porod mrtvého dítěte 21tt a pak za tři roky šílenej porod. Nejlepší bude, pokud budeš mít doporučení od psychiatra. Já taky odmítala druhý přirozený porod, po tom prvním hororovým bych dala radši nohy křížem a nerodila. Naštěstí v porodnici, kde jsem měla rodit s tím neměli problém. Stačil jim záznam z prvního porodu a chápali. nakonec to teda dopadlo jinak, rodila jsem o dva měsíce dřív a normálně. Všude k tomu ovšem nejsou moc vstřícní a papír od psychiatra je taková pojistka.

zimniden
Nováček 5 příspěvků 23.11.18 14:23

@stinga souhlas :pankac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 14:28

Ahoj, já měla u prvního dítěte forceps (kleště) a měla jsem dost dlouhé hojení a vše. Druhého porodu jsem se moc bála, takže ti naprosto rozumím. Porod císařem mě ale nelákal, tak jsem si řekla, že to zvládnu a zvládla jsem to a bylo to úplně jiné, než poprvé, kdy bylo prostě vše špatně. Porod byl krásný, hojení taky, úplný zázrak.
Nicméně v porodnici se mně ptali, a to chcete po kleštích rodit normálně? A já řekla, že ano. Kdybych nechtěla, asi by měli pochopení a císařský řez provedli.
Zvaž to ještě a držím palce, ať jste oba v pořádku. Je to strašný stres, vím, jen jsem chtěla říct, že i po prvním hororovém porodu může být druhý v pohodě. :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >