Můžu si vyžádat císařský řez?

Anonymní
13.1.20 21:15

Císařský řez + Spontánní porod.

Prosím Anonym. Ahojky maminky mám dotaz. První dítě bohužel nešlo normální cestou, z důvodu úzké pánve a neotrvirala jsem se. Teď jsem po 2hé těhotná a můj dotaz zní. Když by to šlo normální cestou. Mužů si vybrat císář? Místo normální cestou? Moc děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1863
13.1.20 21:17

Aby si mohla rodit cisarem, musíš mít zdravotní důvod. Jen tak si říct, že podruhe chceš rodit cisarem, prostě jen proto, že chces nejde. Nejsem si jista, jestli uzka panev je duvodem pro cisare, ale zeptej se svého doktora. Každopádně cisar je operace a ta se nedělá „na přání“. Hodně se však stává, že se miminko netočí a to je vždycky cisar, tak uvidíš, jak to budeš mít na konci :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 21:22
@suzka1 píše:
Aby si mohla rodit cisarem, musíš mít zdravotní důvod. Jen tak si říct, že podruhe chceš rodit cisarem, prostě jen proto, že chces nejde. Nejsem si jista, jestli uzka panev je duvodem pro cisare, ale zeptej se svého doktora. Každopádně cisar je operace a ta se nedělá „na přání“. Hodně se však stává, že se miminko netočí a to je vždycky cisar, tak uvidíš, jak to budeš mít na konci :kytka:
Děluji za odpověď. Sestřenice poprvé byla také císařem, a po druhé normální cestou. Lekari ji dali na výběr jestli císař nebo normální porod. Z důvodu toho že se muže u porodu stát to že ta jizva po císaři muže prasknout. Těžko říct, nevim jestli je to pravda, pouze mi to říkala.
  • Citovat
  • Nahlásit
5704
13.1.20 21:23

Měla jsem při 1. Akutní sekci. Teď u druhého těhotenství mi dali na výběr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
13.1.20 21:28
@Anonymní píše:
Prosím Anonym. Ahojky maminky mám dotaz. První dítě bohužel nešlo normální cestou, z důvodu úzké pánve a neotrvirala jsem se. Teď jsem po 2hé těhotná a můj dotaz zní. Když by to šlo normální cestou. Mužů si vybrat císář? Místo normální cestou? Moc děkuji za odpovědi.

U akutní sekce se císař, nabízí, jako možnost. Měla jsem dva..proč chceš CS??? Co bych dala za porod…ale bohužel i druhý byl akutní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31752
13.1.20 21:31

Vetsinou pak daji u druheho vybrat. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 21:31
@Liška2014 píše:
U akutní sekce se císař, nabízí, jako možnost. Měla jsem dva..proč chceš CS??? Co bych dala za porod…ale bohužel i druhý byl akutní.

Při prvním jsem měla jít normálně, a na to jsem se také moc těšila, vůbec jsem se nebala porodu, spíš toho císaře. A proč? Mám strašný strach, obavy apod.. přišlo to z ničeho nic.

• Citovat
  • Nahlásit
22265
13.1.20 21:37
@Anonymní píše:
Při prvním jsem měla jít normálně, a na to jsem se také moc těšila, vůbec jsem se nebala porodu, spíš toho císaře. A proč? Mám strašný strach, obavy apod.. přišlo to z ničeho nic.

Neboj… pokud to vylo z důvodu útké pánve, asi to teď jinak nebude. Já se ptala, mám srovnání sama za sebe. První byl normální porod. Dvojka a trojka CS..za mě…strašně jsem to obrečela. Porod bolí..jasné..ale prožít ho, to bylo super. Bohužel jsem si vybrat nemohla. Sice byl plánovaný norm. porod, oni měří jizvu a kontrolují. Byla jsem nadšená. Ale odloučila se mi placenta a to byl fičák…muž ani nestihl dojet. Nedovolili čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
13.1.20 21:40
@Anonymní píše:
Při prvním jsem měla jít normálně, a na to jsem se také moc těšila, vůbec jsem se nebala porodu, spíš toho císaře. A proč? Mám strašný strach, obavy apod.. přišlo to z ničeho nic.
Strach je přirozený.. :hug:
@Anonymní píše:

Strach je přirozený :hug: ale já bych neměnila. Cítit to..to napětí..radost a ano i bolest..prostě za mě zážitek. A pokud by se cokoli dělo, stejně pošupeš na CS…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
13.1.20 21:42

Rekla bych, ze ti daji vybrat. Nebo si stezuj, ze te boli jizva :)

&liska2014 no tak nekdo chce normalni porodń nekdo sekci, no :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
13.1.20 21:45

@Euforia jasný. Nesoudím ji. Ale proč se dobrovolně kuchat…a pro dítě je to taky nepřirozené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2869
13.1.20 21:51

Poprve sekce kvuli preeklampsii a spatnym ozvam mimca. Podruhe snaha o vaginalni, ale byla z toho ruptura :zed: Vaginalni jsem chtela dobrovolne a lekari nic nenamitali. Az po 12hod neefektivnich kontrakcich mi sahli na bricho a slo se na sal. Co jsem ale slysela, tak pokud sel prvni porod sekci kvuli uzke panvi, druhy jde taky sekci. Ale treba zalezi na konkretni nemocnici, lekari a velikosti mimca.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
13.1.20 21:53

Před porodem jsem ležela „na hekárně“, byla tam ženská které už v 30 týdnu nebo dřív začala odtékat plodovka.
Asi 3 hodiny mi vyprávěla, jak bojuje s doktorem, protože ona odmítá rodit normálně ale doktor jí nechce udělat císaře - protože pro to nemá důvod. Bojovali spolu x týdnů.
O pár dní později jsem jí potkala na šestinedělí a byla po císaři.
Takže jako, vybojovat si to můžete. Ale lepší by bylo se nechat předat do péče nemocnice dřív a domluvit se tam s doktory přímo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
13.1.20 22:46

Plánovaný císař je pro miminko nejmíň vhodný druh porodu pri fyziologickem těhotenství. Dítě si tzv.samo neřekne o porod (protože porod spouští miminko a ne tělo ženy),takze ho minimalne dva týdny pred termínem (dělá se v 38.tydnu) vytáhnou ven bez jakékoliv přípravy. Pokud je špatný odhad termínu, dítě muže byt lehce nedonošené a skončit v inkubátoru. (Stalo se kamarádce, dítě po operaci vykazovalo známky ukonceneho 36.tydnu). Pokud chces sekci, mas na ni po předchozí sekci právo, vaginalni porod ti nikdo nařídit nemůže. Ale dobre bych to promyslela. Děloha ti muže prasknout i u císaře, i v řádu několika hodin po něm (zkušenost z blízkého okolí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 23:49

Zalezi na lekari. Stara lekarka v Motole mi rekla, ze uvidime. Jestli se porod spusti sam, nechaji me. Ale pokud se nespusti do terminu porodu, bude sekce. Nesmela jsem prenaset kvuli tehucukrivce

O tyden pozdeji jsem mela mladou lekarku a ta hned naplanovala dalsi sekci. Bez meho pricineni :nevim:

Verila jsem lekarum.

Me spis sokuje jak jsou od te doby me porody brany jako menecenne 8o

Dokonce i ted rok po mem druhem porodu ma kamaradka porodila pred mesicem spontanne a doslova mi to dava sezrat, ze ja mela SC 8o

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat