Cysta na vaječníku a antikoncepce

773
7.4.15 22:55

Cista na vaječníku a antikoncepce

Ahoj holky, jdu si pro radu a zkušenosti. :kytka:
Co myslíte, souvisí cista s braním HA?
Dnes mi doktor na gyndě našel cistu 37mm velkou. na můj dotaz, zda za to může antikoncepce, řekl že ne…
Přemýšlím, jestli bych neměla antikoncepci vysadit? Beru ji asi 3 roky.
Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3838
7.4.15 22:58

@ivculka já myslím že asi ne, mě našli cistu 35mm na vaječníku, HA neberu ale zato jsem dostala hormonální kyretáž a případně prý hormonální antikoncepce se na to používá jako léčba, tak nevím… :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
935
7.4.15 22:59

Nesouvisí to s tím, ba naopak pooperační léčba spočívá v podávání hormonů, tedy HA.
Mluvím z vlastní zkušenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
7.4.15 23:03

Ty jsi taky cista :lol: :kytka:
Z HA to není, nesouvisí to s tím, nemusíš se bát..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
7.4.15 23:09

Jee holky díky moc, tak to jste mě uklidnily :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10978
7.4.15 23:14

Holky cYsta ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
7.4.15 23:15

@janvana aha, pardon :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86394
8.4.15 06:43
@janvana píše:
Holky cYsta ;)

jj, čeština :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
11.11.15 13:45

Funkční cysta

Ahoj holky,
doktor mi objevil cca 4 cm cystu na vaječníku - říká, že je funkční, tzn. vznikla ze žlutého tělíska. Předepsal mi na měsíc antikoncepci, že by díky ní cysta mohla sama zmizet. Za měsíc jdu na kontrolu. Je tu někdo, komu takhle cysta zmizela po braní HA a nemuseli jste na operaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
11.11.15 13:47

@stonožka12 6×5 cm, vstřebala se sama :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
12.11.15 17:21

@stonožka12 mně taky :-) se vstřebala po HA, respektive praskla, asi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
12.11.15 17:27

@martina.se @ivculka Dík, holky, tak doufám, že ta moje taky zmizí. Beru HA teprve 7 dní a je pravda, že zatím tam tu cystu docela cítím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
12.11.15 17:53

@stonožka12 to může mít vliv, ale většina se sama vstřebá, snad to bude aji u Tebe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 18:14

Holky píšu tento přispěvek a vrhají se mi slzy do tváří. Sla jsem na kontrolu po třetí ms po revizi po ZT. Minulý rok nebylo zrovna dobré období. Úplně jsem se těšila jak ni doktorka řekne,, ano můžete se začít snažit,, ale přišla rána :,(
Bolestivý pohmat levé strany dole a vevnitř. Poté utz cysta 9cm. Slova doktorky. V žádném případě se nesnažit i miminko s tak velkou cystou je to nebezpečné a kdybych to nerespektovala mohla bych dopadnout prý jako maminka přede mnou. Ve 12tt cysta mamince praskla přišla o mimčo a maminka velké komplikace. Uz to nějak nedávám. Doktorka řekla ze aby do me nemuseli zase řezat ze by bylo nejlepší kdyby jsme na tři měsíce zablokovali vaječníky aby sd cysta vstřebala. A ze když ne pošle ne na laparoskopii potřebuji slyšet ze mi HA pomůže, pomohlo to někomu!? Prosím napište své zkušenosti :,( jsem úplně :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1072
9.1.20 18:15
:,(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie