cisteni cerneho prouzku na bilych kalhotech

Anonymni
1.7.09 14:53

cisteni cerneho prouzku na bilych kalhotech

Zdravim, holky, poradte, mam bile kalhoty, jedny platene, druhe riflove, jedny jsem si prodlouzila, druhe zas chci ohrnout, ale, jak odstranit cerny carky dole na lemu z predchoziho parkrat noseni?? Ted se susi, pote, co jsem pouzila Savo Perex a vyprala, ale cerny to stale je, z te rifloviny jsem to nejak rucne odrela :-), ale na tech prodlouzenych platenych je to stale. Mate nejaky tip na chemicke vycisteni?? Moc diky.Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
1.7.09 14:54

Jo, a jeste prosim, poradte, jak vycistit rez na bile riflove budne, Savo Perex taky nepomohlo. MOc predem dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
252
1.7.09 15:10

z těch bílých bych to zkusila štětičkou namočenou v normálním Savu, vyčistila jsem takhle už pár skvrn.

a rez nevyčistíš asi ničím. aspoň se mi to nikdy nepovedlo…a to jsem zkoušela kdeco.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lovetka
10.11.09 20:34

Na rezavé skvrny

1) Někdy pomůže přiložit plátek citronu a přes další textil přitlačit horkou žehličku. Postup se musí několikrát opakovat.

2) Staré skvrny od rzi potírat horkým octem (90°C) a potom vyprat.

3) Tento způsob není pro syntetické látky: na skvrnu nanést směs soli a práškové kyseliny citronové, kterou rozředíte trochou vody. Nechte působit delší dobu, a pak vyperte.

4) A pokud nic z toho nezabere, pomůže už jen bílá barva na látky, kterou opatrně nanesete mini štětečkem na místo se skvrnou. Nebude to dokonalé, ale pořád lepší nežli rez.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama