Čištění hraček - čistíte?

41
4.5.21 10:20

Čištění hraček - čistite?

Krásný den. Chtěla jsem se poptat, jestli jste některá čistila nové hračky a popřípadě, do jakého věku dítěte.
Já čistila do cca roku a něco, ale teď malý dostal hodně knížek a puzzle atd a to bych čistila roky :D
Beru to tak, že kdyz je hračka zabalená, že na ní nemůže být nic špatného.
Nebo mám aspoň opláchnout.? :nevim:
Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31255
4.5.21 10:22

Omyla jsem gumové hračky. Knihy jsem neotírala, jen od prachu, když se někde delší dobu uložily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
4.5.21 10:30

Omyvam to, co mi malý sežere.. Ale on má zatím půl roku, žere všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21928
4.5.21 10:32

@saphir nové hračky jsem nečistila nikdy, pouze to, co jsem koupila použité

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26199
4.5.21 10:36

Upřímně? Nikdy nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12788
4.5.21 10:38

Miminum kousatka. Jinak ne :oops:. Jen jednou jsem brala desinfekci uplne vse, kdyz jsme se 3 mesice nemohli zbavit streptokoka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
4.5.21 10:41

Já spíš umývám, čistím ty, se kterýma si hraje a jsou upatlané. Nesnáším ohňácané, oslintané, onudlené hračky. Jo a Duplo..to je po chvíli jako z chlívku. To ale dělám tak, že jí ho dám do vany na hraní a ono se omeje. Ostatní plastové hračky nahážu do plastového boxu, přidám přípravek na dudlíky a nechám odmočit. Plyšáky peru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1193
4.5.21 11:19

Tvorba imunity je potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11058
4.5.21 11:21

Tak takové věci jako kousátka apod. jsem oplachovala, jinak nic. Vlastně tedy měla jsem doma Sanytol ve spreji, a když u nás třeba bylo na návštěvě dítě, které druhý den zvracelo, tak jsem tím přestříkala tak nějak všechno, s čím přišlo do kontaktu (to byl jen takový lehký aerosol, takže tím šly brát i plyšové hračky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12341
4.5.21 11:23

Ja čistím, tedy hodím do myčky a měkké do pračky. Jedniz tydne a nové taky.
Knížky a dřevo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
4.5.21 13:02

Nevidím důvod něco takového dělat. Naše děti nejsou žádné skleníkové kytičky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8916
4.5.21 20:35

Látkové občas peru, co olizuje občas přetřu desinfekčními ubrousky. Po návštěvě vše použité také. Všechny nové hračky čistím pečlivě, pokud jsou bez obalu, lego samozřejmě vůbec. Použité lego koupené kvůli konkrétním součástkám peru v pračce, krásně prokoukne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3353
4.5.21 20:49

Hraje si s nima jen moje dítě, takže jsem prase mama a nemeju nic. Leda kdyz do toho nakyda nějakou dobrotu. Neboj kdyz je neco fakt jetý. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat