Čištění oušek - od kdy a jak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivet18
Povídálka 20 příspěvků 05.06.19 13:53
Cisteni ousek od kdy a jak

Ahoj, prosim jak je to s cistenim ousek, kdyz nam v porodnici ukazovali koupani, ptala jsem se, jak je to s cistenim ousek s takova neochotna sestra me odsekla, ze v zadnem pripade necistit a nic s tim nedelat u novorozence, ale jak dlouho? Od kdy cistite a jak? Dekuji

Reakce:
p0pokatepetl
Kecalka 126 příspěvků 05.06.19 13:58

Od novorodenca, este v porodnici nam to ukazovali, normalnou vatovou tycinkou jemne. Vraveli kazdy den, to same nosik. To mi ale pride zbytocne casto, ked sme videli, ze nie je ciste, tak sme cistili (1-3 dni)

Aduš8
Kelišová 5233 příspěvků 05.06.19 14:03

Nám říkali denně, ale nezajizdet do ucha, jen na začátku, kde ten maz vytéká. Do ucha nic nestrkat.

Bubla Bůčková
Kelišová 7124 příspěvků 05.06.19 14:05

Čekám až je to nakraji, vezmu papírový kapesník, dám na nehet a setru. Malej to má rád a směje se. Na kurzu radili kapat tam olej 8o tyčinkou se bojím, že to zamacknu hodně. Žlutý to má tak jednou za čtyři dny. Vyškrabnu a hotovo. Nos občas vezmu vysavacem.

Verun83
Extra třída :D 10141 příspěvků 05.06.19 14:06

Usi jen co vytece z ucha, co muzes setrit. Rozhodne do ucha nic nestrkat. To plati i u dospeleho

hani28
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 05.06.19 14:13

Necistim a to ma dcera 5 let. Do ucha ji nic strkat nebudu a nikdy jsem si nevsimla, ze by neco vytekalo - kdyby ano tak bych setrela zvenku.

Ivet18
Povídálka 20 příspěvků 05.06.19 14:21

Dekuju moc, tak myslite opatrne tou detskou vatovou tycinkou? A muzu ji navlhcit nebo na sucho?

Alušáček
Závislačka 3819 příspěvků 05.06.19 14:27

@Ivet18 Normálně uchostourem na okraji vyčistit, nestrkat moc hluboko… Moc nechápu tu módu nečistění uši, pak se člověku až zvedá žaludek když vidí naparáděne děti, ale z uši jim leze žlutej hnus..

smudlinky
Závislačka 2706 příspěvků 276 inzerátů 05.06.19 14:30

Čistit po koupání jen tam kam se prstem omotaným např pap. kapesníkem dostaneš!-) žádné tyčinky apod nepoužívat

donutkaP
Závislačka 3995 příspěvků 05.06.19 14:33

Čistím, když vidím že má nějakou špínu v uchu, ale popravdě to není moc často, tak 1× za týden možná i dýl :nevim: Dcera bude mít 2 roky a uši špinavé nemá, nesnáším když u někoho vidím špínu v uších :roll: Čistím většinou papírovým kapesníčem, který si dám na nehet :)

Martha03
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 05.06.19 14:35

Používám dětské tyčinky a to jen za předpokladu, že v ousku něco vidím a vždy po koupání, kdy je ouško vlhké. Poprvé jsem to udělala někdy kolem 4 teho měsíce, kdy jsem viděla maz. Ve většině případů, se to ale posune do usniho boltce a tam to prostě jen setres, jinak preventivní čištění nedoporučuje ani lékař u dospělých.

Murka
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 05.06.19 15:25

U obou holek do uší nezasahuju. Když byly mimina, tak jsem ouška vytírala jen cípkem osušky. Vlastně to tak děláme dodnes a to i my dospělí. Kam dosáhne ručník, tam to vytřu. Navíc starší dcera má zvukovody hodně zúžené a doktor na orl nám vlastně zakázal jakkoliv do uší zasahovat. Chodím s ní pravidelně na ušní, kde ji zvukovody vyčistí pokud je to třeba. Pokud se do zvukovodů dlouhodobě nezasahuje, tvorba mazu se upraví a tvoří se v optimální míře, aby ochránil zvukovod, není ho ani moc ani málo.
Já si kdysi zatáhla přehnaným čištěním do zvukovodů zánět. Něco takového bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli, kam se hrabe porod. Chtělo se mi skočit z balkonu, jak to bolelo.

Russet
Neúnavná pisatelka 17118 příspěvků 05.06.19 15:33

@Ivet18
Mám ušní sprej a občas mu ho do uší stříknu. Máme dětské uchošťoury a těmi vyčistím okraj. Dovnitř nic netrkám. Sobě tak čistím uši taky.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 05.06.19 18:44

Čtverečky, něco jako perlan, kupuji se v lékárně. Rozpulim, sroluju a čistím ucho cele, vysusim tak vodu, malý je od malička ve velké vane… čistím tak od příchodu z porodnice

Váš příspěvek
Reklama