Čištění prvního zoubku-miminko protestuje

31.5.21 11:17

Čištění prvního zoubku-miminko protestuje

Ahojky, máme 6,5 měsíční holčičku a máme první dolní zoubek+hned vedle se klube další. Koupila jsem „prsťáček“, na čištění prvních zoubků a dávám na to gel od weledy na zoubky první (ten ji chutná). Jenže máme problém, že malá zatne pusinku, otáčí se všemi směry a ne a ne otevřít pusinku-prostestuje jak se dá. Rozesmívám, směje se a jen se přiblížím s prstem, tak konec, odvrátí hlavičku a začne protestovat. Dám jí do ruky hračku, aby jsem odvrátila pozornost, jenže jako by měla oči všude a zatne pusinku i tak. Zkoušela jsem snad vše (i s asistencí manžela) a když už se mi povede nějak nenápadně ji tam strčit do pusinky, tak má vypláznutý jazyk a k zoubku se nedostanu. Máte nějaký triky? Moc děkuji za nápady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14447
31.5.21 11:20

U takového prcka stačí otřít zoubek hadříkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6543
31.5.21 11:21

Tenhle kartáček vyhod. To vůbec není na vyčištění zubů, kup buď dětský, nebo dospělý jednosvazkovy.. tohle je tak maximálně na masáž dásní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6543
31.5.21 11:22
@lucynka25 píše:
U takového prcka stačí otřít zoubek hadříkem

Ne nestačí. Žádnej gumovej kartáček, ani hadříky. :zed: :roll: Pak nemají mít děti kazy, když jim rodič neumí vyčistit zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
31.5.21 11:27

@mackA159 aha, ja to mám od zubařky a moje děti žádné kazy neměli ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2343
31.5.21 11:27

Ahoj, mam nejake triky na cisteni zubu, ale pro starsi deti. Takto u maleho ditete a u prvnich zoubku bych to nehrotila. Proste zkouset a kdyz nejde, tak nejde. Kdybych to chtela hrotit a ty zuby vycistit, tak asi podvodem, ze bych treba ukazala lzicku s jidlem a kdyz otevre pusu, tak ji tam strcila ten kartacek a vycisteni 1-2 zubu zabere par sekund. Ale proc to hrotit. I zubar rikal, ze ty zoubky ve predu se moc nekazi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
31.5.21 11:32

Kupte poradny kartáček. Zuby si čistíme s dcerou - napodobuje nás, nechá si je vyčistit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.21 11:34
@mackA159 píše:
Tenhle kartáček vyhod. To vůbec není na vyčištění zubů, kup buď dětský, nebo dospělý jednosvazkovy.. tohle je tak maximálně na masáž dásní.

No mě právě zubařka řekla, že do jednoho roku mám používat tenhle gumový „prsťáček“ a až pak pro děti kartáček. Má na jedné straně štětinky a na druhé straně jen takový ty hrbolky na masáž dásní, ale to nepoužívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.21 11:37
@Mediula píše:
Kupte poradny kartáček. Zuby si čistíme s dcerou - napodobuje nás, nechá si je vyčistit ;)

Fakt i tahle malá napodobovala? Tak zkusit to můžu viď, čištění zubů před ní jsem ještě nezkoušela. Tak zkusím i normální kartáček, jestli se jí to zalíbí no, uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
31.5.21 11:41

@adela.stiburkova
Zuby si sama čistí od roku (s mým docistenim), ale zklidnilo ji vidět, že to děláme taky. Ale zub měla až v 8 měsících

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
31.5.21 11:49

Kup normální třeba od Curaprox a dej jí ho ať si s ním hraje ;). Malé dávám kartáček ráno, večer ona si ho požumlá a sama si zoubky vyčistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6543
31.5.21 11:49
@adela.stiburkova píše:
No mě právě zubařka řekla, že do jednoho roku mám používat tenhle gumový „prsťáček“ a až pak pro děti kartáček. Má na jedné straně štětinky a na druhé straně jen takový ty hrbolky na masáž dásní, ale to nepoužívám.

Guma ti zuby opravdu nevycisti. Nevím jestli chodis na dentální hygienu, ale poptej se tam. Popřípadě ti doporučím instagram Z deníku dentální hygienistky. První zub začít čistit klasickym kartackem. Jakmile jsou první dva zuby u sebe, začít čistit dětskou mezizubní pilkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
31.5.21 11:50

Kup dětský kartáček a dej ji ho do ruky. Hned ho bude mít v puse. Já mam pro dceru dva kartáčky, jeden ji dám, ať si ho kouše, a druhým čistím já. S ní je to taky boj, ale má už rok a trictcrte a zubu víc. Občas i přes veškeré snahy čistím násilím, ale co už, udělat se to musí. U takového prcka a jednoho zubu bych to ale nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
31.5.21 11:57

Prsťáček je jen na masírování dásní při prořezávání. Pořiďte klasický kartáček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
31.5.21 11:58

Hele, normální kartáček.. Tedy pro nejmenší. Má gumovou hranu, aby si ho dítko nezapichlo do krku.. Náš ho ozuzlava každou chvilku, takže není pak problém mu 2× denně Ty 2 tesaky precistit, bere to jako hru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat