Čistění uší a nosu novorozenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Linettea
Stálice 59 příspěvků 18.10.14 10:53
cisteni usi a nosu novorozenec

Ahoj maminky mam 9denni holčičku mam ji nejak cistit ouska a nosik?

Reakce:
terulína
Neúnavná pisatelka 16823 příspěvků 18.10.14 10:55

Ouška jen okolo namočenou vatičkou a nos můžeš preventivně čistit štětkou namočenou sprejem z moř. vody ;) Ale opatrně.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 18.10.14 11:01

Pokud nemá rýmu, tak bych nos nečistila a uši jsem čistila tak 1× za dva týdny takovýma těma speciálnímá uchošťourama.

Lejaa
Echt Kelišová 8960 příspěvků 18.10.14 11:06

Já čistila uši denně uchošťourama z DMka, mají klasicky kousek a pak je tam taková „boulička“, která funguje zarážka, takže se nemusíš bát, že miminko píchneš do ouška hlouběji. Nos stačí při rýmě. Já ale čistila téměř denně, protože syn měl vždycky šušně:-D

střepina
Neúnavná pisatelka 16744 příspěvků 18.10.14 11:09

Nos jsem nečistila, uši nám řekli v porodnici že mají miminka samočistící, takže jen otřít okolo, dovniřt nesahat

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 18.10.14 11:11
@Linettea píše:
Ahoj maminky mam 9denni holčičku mam ji nejak cistit ouska a nosik?

Pokud nemá uspaný nos, tak není důvod nějak čistit. Uši dle potřeby - některým dětem se tvoří hodně mázek, jiným se třeba můžou olupovat nebo si do nich ublinkávají.

Katka.U
Kecalka 256 příspěvků 18.10.14 11:20

Ouska jednou za tyden detskyma uchostourama a nosanek kazdy den, takovou tou papirovou gazou, nebo jak to popsat, smotanou do rulicky, ukazovali mi v porodnici a pokaždé jsem sopilek vytahla, delam to i ted, když je prckovi 9 mes. Zajedes do nosanku a otocis a na to se ten sopilek natoci, otazka vteriny, malemu to nevadilo a nevadi dodnes, hlavne ma cisty nosanek. :mavam:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 18.10.14 11:34
@Linettea píše:
Ahoj maminky mam 9denni holčičku mam ji nejak cistit ouska a nosik?

uši nijak - otřít max vatovým tampnom po povrchu, nikde nertat. Nos beru ušošťouchem, pokud v něm něco zahlédnu :mrgreen: mmchdm, uši se mrňatům čistit vevnitř vůbec nemají.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23155 příspěvků 18.10.14 11:51

@Linettea nos čistím jenom když tam vidím hebloně, ušinku namočím v libenaru a opatrně vyčistím a uši takovýma těma ušinkama se zarážkou.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 18.10.14 11:58

Nečistila jsem nikdy nic :oops:

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 18.10.14 12:26

Asi jako zadek :roll: Když je to špinavý, ať je to co je to, tak vyčistit. Navlhčila jsem uchošťouru vodou, vyčistila potřebné partie a bylo.

sromulenka
Kecalka 457 příspěvků 18.10.14 12:43

Ouška se čistí po každé koupeli. Vytírá se zbytková voda, aby nedělala problémy. Nosánek také. V porodnici vám to neukazovali? Nemusíš vatovíma tyčinkama, stačí čtvereček. Ale čistit.

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 18.10.14 15:06

Nos jsem necistila nikdy a usi si nepamatuju, ze by mel jako novorozene nekdy od mazu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >