Čištění zoubků - 2,5 roku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.9.21 21:15

Čištění zoubků - 2,5 roku

Maminky, dceři bude 2,5 a čištění zubů je horor. Už od roka čistíme zoubky, snažíme se jak to jde, ale nekecám když řeknu, že za ten rok a půl si nechala vyčistit zuby v klidu snad jen dvakrát. Jinak jsou to scény. Nechce otevřít pusu, pere se, ječí, utíká… atd a už mě to fakt nebaví ji držet násilím abych ji aspoň trošičku ty zuby přejela kartáčkem. Co mám dělat? Já už vážně nevim. Máma mi pořád říká ať ji dám i zubní pastu, ale to se mi fakt nechce, protože vím že ji hned bude polykat a já fakt nechci aby mi dvakrát denně jedla zubní pastu ☹️ tak nevím no☹️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2071
28.9.21 21:19

Ten štipíček pasty ji nezabije a opravdu začne spolupracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37088
28.9.21 21:20
@Anonymní píše:
Maminky, dceři bude 2,5 a čištění zubů je horor. Už od roka čistíme zoubky, snažíme se jak to jde, ale nekecám když řeknu, že za ten rok a půl si nechala vyčistit zuby v klidu snad jen dvakrát. Jinak jsou to scény. Nechce otevřít pusu, pere se, ječí, utíká… atd a už mě to fakt nebaví ji držet násilím abych ji aspoň trošičku ty zuby přejela kartáčkem. Co mám dělat? Já už vážně nevim. Máma mi pořád říká ať ji dám i zubní pastu, ale to se mi fakt nechce, protože vím že ji hned bude polykat a já fakt nechci aby mi dvakrát denně jedla zubní pastu ☹️ tak nevím no☹️

Proto existuje pasta pro malé děti, počítá se s tím, že trochu pasty snědí. Stačí opravdu množství jako hrášek. Vem si kartáček s ní a ukazuj jí to. Vysvětluj, že se jí tam zabydlí červík a bude muset na opravu zubu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
28.9.21 21:21

Kupujeme pastu Elmex, malá ji taky polkne, neumí to prostě tak aby to nepolykala. Nemá žádný problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
28.9.21 21:21

Zubní pasty jsou i pro děti s nižším obsahem floru, dát trošku a zatlačit to do štětin kartáčku, zalehnout u nějaké oblíbené pohádky a vyčistit, pokud s tebou takhle mává ve 2,5 letech, tak jak to potom přijme až bude starší

řvoucí děcka, které nechtějí čistit zuby máme doma 2, takže vím o čem mluvím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70243
28.9.21 21:30

Pastu od roka pouzivam, ta troska je nezabije.
A dvouletaka polozim na zem a zezadu cistim, drzim mu ruce. Vsede bych nevycistila nic. Kdyz ma dobrou naladu, tak uz si na tu zem leha sam automaticky. U dcery jsem to delala stejne, blok nema a v 6-ti si cisti zuby normalne dobrovolne a kaz nema

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5744
28.9.21 21:35

Normálně používám pastu, syn ji také polyká.

A spolupracovat určitě časem začne… Můžete zkusit na vybranou, buď násilím, nebo pohádka… Časem se chytne, pochopí, co je příjemnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 21:40

Můj kolega zubař mi říkal, ať dětskou pastu určitě zatím nepoužívame. ☹️ Proto se jí bráním. Jako nejsem žádná biomatka, ale vysvětloval mi, že snad ve většině dětských past jsou látky které by se do dětského těla vůbec neměly dostávat. Že sice toho nesni tolik tě pasty, jen to, co dám na kartáček ale že tím, že to je každý den třeba 2× a několik let, tak to není dobrý. Tak hledám nějaký jiný způsob jak motivovat k čištění.

• Citovat
  • Nahlásit
242
28.9.21 21:47

Za mě (syn 3 roky), určitě čistit i když to je na sílu. Koupit pastu bez fluoridů, na kartáček dát maličký hrášek a prostě čistit v zakleknutí. Po tomto vyčištění ještě 2-3× týdně dát na noc pastu GC Tooth mousse pro ochranu zoubků. Na sílu jsme tedy čistili cca od 8m do 2 let. Od té doby už si syn nechá zuby vyčistit v pohodě (občas u toho říkáme básničky, občas kouká na pohádku atd. ale prostě čistíme ráno večer za každé situace. Zkus si představit tu situaci, pokud by se jí ty zoubky zkazily :/. Jinak jsem malého měla v poloze, kdy jsem mu nohana držela ruce a jeho hlavu měla mezi nohama. Krásně jsem ho tak udržela a nic se mu za tu minutku nestalo. Ťuk ťuk zatím 3,5 roku a bez kazu. Tak držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
28.9.21 21:50

Ještě doporučuji ukázat foto hodně zkažených zoubků :) kdykoliv syn začne, že čistit teď ne tak mu ukážu fotku holčičky s “okousanými” zoubky a hned si sám dobrovolně lehá :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 21:52

Dceři jsem dala kartáček, ať si ho ve vaně okusuje atd., když byla hodně malá. Po koupeli jsme si čistily zuby, chvíli ona mě, chvíli já jí, chvíli ona sama sobě. Honily jame v pusince červíky, co jsou tak malincí, že ani nejsou moc vidět a papají špinavé zoubky. Je jí 16 a kaz ani jeden.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 21:53

Dceři jsem dala kartáček, ať si ho ve vaně okusuje atd., když byla hodně malá. Po koupeli jsme si čistily zuby, chvíli ona mě, chvíli já jí, chvíli ona sama sobě. Honily jsme v pusince červíky, co jsou tak malincí, že ani nejsou moc vidět a papají špinavé zoubky. Je jí 16 a kaz ani jeden.

• Citovat
  • Nahlásit
1428
28.9.21 21:53

Cože? :lol: normálně kup dětskou pastu a měkký kartáček s kratkými štětinkami. Na doporučení zubařky i hygienistky používámě dětský elmex a curaprox. Malá ráno a večer sama hlásí, že zuby. Nejdřív „čistí“ ona, pak čistím já. Kamarád zubař nezná složení dětských past? Nebo co konkrétně jmenoval za ty strašidelně nebezpečné látky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19396
28.9.21 22:01

Prostě vyčistím, nezájem, jestli se vzteká. Zubaři jsou drazí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2785
28.9.21 22:14

U nas pomohla taky ta pasta, jen zaspinim kartáček, ono to i tak v té puse dost napeni. A pak taky zpíváme písničku „pan doktor zub“, přes den si ji občas pustíme na YouTube a v koupelně pak prozpevuju já. U starších děti velmi pomohl elektrický kartáček, jak jsem dřív přemlouvala, ať už začnou, tak teď přemlouvam, ať už skončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat