Čištění zoubků hrozný boj

Anonymní
13.12.19 19:16

Čištění zoubků hrozný boj

Zdravím maminky, mám otázku, prosím o radu jak probíhá čištění zoubků u vás? Mám 13ti měsíční dítě a nechce si nechat čistit zoubky napůl vyleze máme už i stoličky a malí hrozně vyvádí, cítila jsem přední zoubky prstackem, tím to Jakš taks šlo, měl už zakoupený dětský kartáček aby si s ním hrál a smrdlal se sám v pusince, to taky dělá ale pořádně si zoubky nevycisti a jakmile chutnou kartáček já a chci mu je vyčistit tak se vzteka.
Zkoušela jsem i s básnickou, chvilinku to šlo ale teď ani to.
S pastou taky nic…
Jak děti donutit nebo nějaký fígl..?? Hrou nějak?
Nechci aby měl zkažené zoubky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2797
13.12.19 19:20

Já dětem pouštěla na PC oblíbenou hudbu. Když dítě nechtělo držet, hudba se stopla. Prostřední (2 roky) s tím ještě pořád trochu bojuje, ale to se nedá nic dělat. Zuby se musí čistit. Takže při nejhorším s trochou násilí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 19:26

Syn se taky v tomhle veku vztekal, ale já byla nekompromisní, ze se musí čistit a hotovo, trvalo to asi dva měsíce a teď už otvírá pusu jen co jdu s kartáčkem a vyloženě se těší… takže vytrvat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1346
13.12.19 19:27

No u nas to jde obcas po dobrym, vypravime si, jak pujdeme k pani zubarce, jak se bude koukat do pusinky a bude obdivovat nebo hubovat… No kdyz neni nalada, chytam ruce a jde to s revem no… Aspon ma u toho pekne otevrenou pusu :lol: zuby se cistit musi.. jsou ji ted cerstve dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 19:29

Jó tak to neporadím, u naší holky to je každodenní boj od prvních zubů až do teď a to jí už bude 6. S manželem si losujeme, kdo ji vyfasuje na dočištění. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 19:33

Hm to same u nas… ale u nas je drama i cesani vlasu plinky s bobkem oblekani rukavice atd… ze se musi cistit zoubky nechape respektive zkousi to sama ale spis ten kartacek zuzla cistim si zuby s ni aby opakovala jako opicka coz dela ale samozrejme si je nevycisti poradne.
Casem to snad prejde. V podstatě ted cistime tak ze ji jeden drizi a druhej cisti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1471
13.12.19 19:44

Malej bude mít za 3 měsíce 3 roky a čištění je katastrofa. Musím ho položit, jednou rukou držím ty jeho a nohama hlavu, jinak není šance mu zuby vyčistit…holt je to s bojem, zuby se čistit prostě musí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
13.12.19 19:47

Prvniho syna kolem roka jsem cistila v pohode s pisnickou, Kdyz jde maly bobr spat.Pak bylo asi rocni obdobi, kdyz jsem na nej zaklekla a jak jecel, tak otevrel pusu a ja mu je vycistila, pak jsme cistili u pohadky a ted ve ctyrech uz si necha docistit zuby v pohode. Druhy to nema rad od zacatku, obcas funguje, ze on me a ja jemu. Krici jen se zavrenou pusou, abych tam nemohla.Je to zatim porad boj(1,5 roku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
13.12.19 20:02

Dcera má 20 měsíců a taky zkoušela, že nechce, v tom případě to šlo krapet násilím. Teď, ač někdy zkouší brek, tak drží a pusu otevře, bere to asi jako nutné zlo, ale ví, že musí ;)
Prostě se nedat no a taky je fajn, když tě občas taky vidí si čistit zuby.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
13.12.19 20:22

Já jsem v těchto situacích nekompromisní, takže pokud nefunguje po dobrém, tak položím na gauč a zakleknu. Většinou ječí, tak rychle vyčistím a je to. Nejhorší je vždy období od roku tak do dvou, pak už to dáváme v pohodě. Ale někdy chce ze srandy zakleknout i šestileťák. :D Teď jsem byla s nejmladším (2,5) u zubařky a ta se mě ptala jestli si nechá zuby vyčistit, tak jsem se smála a pak jí popsala jak to děláme a dostala jsem pochvalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
13.12.19 20:23

Naše dcera velice brzo pochopila princip násilí a prostě si překryje pusu rukou a je konečná. Jednu dobu fungovalo, že ji manžel držel za nohy hlavou dolů a já jsem čistila. To se hihňala. Teď už má skoro 3,5 a vesměs si dá říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 20:43

U nas je to taky boj. Trochu pomaha posmidlat kartacek zubni pastou. Ta ji hodne chutna, tak se chvili necha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.12.19 21:56

U nás to bylo taky tak, musela jsme zalehnout syna a snažit se čistit, ale i tak, moc to nešlo, škubal s s ebou, dodnes to nesnáší, má 2 a půl a 2 kazy, jeden hluboký, ale vyčistit správně zuby je skoro nemožné, stejně tak ošetření u zubaře, co tam udělal za scenu..uff..takže ošetřit mu to nejde, co ted, narkozy ve 2 a půl letech se bojím..jenže když nic neudláme, kazay se budou šířit dál..no a jsou to 3 m, kdy jsme byli u zubařky a termín máme na leden a dnes jsme zpozorovala další kaz.. :zed: :( od roku k zubaři chodíme pravidelně, ale stěří otevře pusu, poslední navšteva msestra mu držela hlavu, já ho měla na sobě a uplně poškrábaná jsme byla, řval jak když ho mordují a zubařku kousl a nic mu nedělaly, jen chtely vidět zoubky, jen aby otevřel pusu..jsem zoufala, ted jsme četla diskui o analgosedaci u nějaké 4 lete holčičky a taky mám obavy..ale on obecně odmala nesnáší lékaře, v 1 r bylo hospitalizovaný, injekce, infuze, asi si nějak pamatuje a lékaře nesnáší, na preventivní u pediatry ta ho nemohla ani poslechnout a změžit.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.12.19 22:37
@Anny2148 píše:
Já jsem v těchto situacích nekompromisní, takže pokud nefunguje po dobrém, tak položím na gauč a zakleknu. Většinou ječí, tak rychle vyčistím a je to. Nejhorší je vždy období od roku tak do dvou, pak už to dáváme v pohodě. Ale někdy chce ze srandy zakleknout i šestileťák. :D Teď jsem byla s nejmladším (2,5) u zubařky a ta se mě ptala jestli si nechá zuby vyčistit, tak jsem se smála a pak jí popsala jak to děláme a dostala jsem pochvalu.

No budu muset asi použít násilí :D my Teda čistíme vždycky při koupání ale když to takhle nejde budu to muset udělat jak tady píšete

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.12.19 22:41
@Anonymní píše:
U nás to bylo taky tak, musela jsme zalehnout syna a snažit se čistit, ale i tak, moc to nešlo, škubal s s ebou, dodnes to nesnáší, má 2 a půl a 2 kazy, jeden hluboký, ale vyčistit správně zuby je skoro nemožné, stejně tak ošetření u zubaře, co tam udělal za scenu..uff..takže ošetřit mu to nejde, co ted, narkozy ve 2 a půl letech se bojím..jenže když nic neudláme, kazay se budou šířit dál..no a jsou to 3 m, kdy jsme byli u zubařky a termín máme na leden a dnes jsme zpozorovala další kaz.. :zed: :( od roku k zubaři chodíme pravidelně, ale stěří otevře pusu, poslední navšteva msestra mu držela hlavu, já ho měla na sobě a uplně poškrábaná jsme byla, řval jak když ho mordují a zubařku kousl a nic mu nedělaly, jen chtely vidět zoubky, jen aby otevřel pusu..jsem zoufala, ted jsme četla diskui o analgosedaci u nějaké 4 lete holčičky a taky mám obavy..ale on obecně odmala nesnáší lékaře, v 1 r bylo hospitalizovaný, injekce, infuze, asi si nějak pamatuje a lékaře nesnáší, na preventivní u pediatry ta ho nemohla ani poslechnout a změžit.. :zed:

Nás malej je na doktory úplně alergický stačí vejít do urdinace k dětské je řev na první kontrole u zubarky ani pusu neotevrel jen prstem mu spočítal zoubky a konec… Já sama jsem byla nejspíš taková že jsem nechtěla a rodiče to měli asi na háku a teď mě ještě není 30 a zuby hrůza takže nechci aby takhle to bylo i syna… Takže ač nebude chtít prostě budeme

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama