Čištění zubů u 10. měsíčního dítěte, jak na to?

1953
3.2.21 19:26

Čištění zubů u 10. měsíčního dítěte, jak?

Ahoj holky, :mavam:

pro některé možná zbytečná a hloupá otázka, ale jak čistit zuby desetiměsíčním dětem, které odmítají, řvou, zkrátka si je nenechají čistit?

Máme za úkol od zubaře je čistit (2 nahoře, 2 dole), ale prostě to nezvládám a bojím se, aby je neměl potom zkažené.

Všem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
616
3.2.21 19:31

No jak, zakleknout, otevřít pusu a s revem cistit :nevim: zadnej zazrak na to neni, bohužel. Synovi cistim zuby od pul roku a stridaji se mu obdobi, kdy musime s revem a silou a kdy si necha bez problemu vycistit celou pusu zatímco si hraje v umyvadle. Porad je lepsi chvile revu doma u tebe, nez potom rev u zubarky nad kazama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
3.2.21 19:31

Zkoušela jsi prsťáček? To je takový silikonový kartáček na prst. Tím nám to šlo celkem pěkně, i když jsem měla malého zalehnuteho a čistila jsem tak trochu násilím skoro do 2 let. Pak až držel sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13860
3.2.21 19:33

@alena1995 U nas trochu pomaha, když delam, že si zuby čistím ja (jejím kartackem). Chvilku ja, chvilku ona. Ale ted rostou trojky a to naprd :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53449
3.2.21 19:37

Takhle malym jsem cistila pri koupani ve vane. Kolem nich bylo dost hracek. Tak jim nevadilo, ze matka prudi kartackem. Meli jinou zabavu.
Od zacatku jsem zavedla kartacek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
3.2.21 19:42

Holky děkuji. No, já si myslela, že jinak než „násilím“ to v tomto věku, kdy mu to nejde vysvětlit asi moc jiných možností nebude… Jsem mu jen nechtěla dělat nějaké trauma do budoucna, ale to asi jak mu to budu moci vysvětlit, popř koupit kartáček jaký si vybere, bude lepší.

A prstacek zkusím! :)

@thalasan @Villanelle

Také jsem zkoušela, ale bez úspěchu. Má svůj svět. Hlavně ať ho nechám žít :lol:

@Ba-stet

No, my už bojujeme od 4,5 měsíců, a nějak se stále nedaří. On si nechá vyčistit, když se mu chce spodní zuby, ale ty horní ani náhodou.

@Kelsey

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
3.2.21 19:42

Od začátku kartáček, prsťák nevyčistí a stejně jednou bude kartáček potřeba, tak proč na něj zvykat. Super je jednosvazkáč. Dítě na zádech, sednu za něj, jeho hlavu mezi kolena, tak to jde za mě nejlíp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
244
3.2.21 19:44

Prstacek nebrat. To není kvalitní kartáček. Jinak jak píšou ostatní - zakleknout a čistit. Ideálně si dítě položit na záda, sobe mezi nohy, svyma nohama „držet“ ruce ditete, jednou rukou otevřít pusu, druhou čistit. Krasne uvidíš na všechny zuby a vyčistíš je poradne. U nás se zpravidla při čištění taky rve, ale když mu reknu, ať přijde na čištění, tak přijde a i si lehne. Ale pak vriska no. :D Neda se nic dělat, tohle je prostě důležitý a nejede přes to vlak. Radši 2× denně kratkej rev než pak bolest při vrtání zubů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13860
3.2.21 19:48

@alena1995 Tak u nas prave dlouho nebyl problém, jen chvilku, když rostly horní zuby. Zato teď peklo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53449
3.2.21 19:53

Nasili neni vubec treba. Cil je, ze se dite zabavi a behem toho cistit. Nasilim vytvoris pouze odpor, vztekani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
3.2.21 19:56

@Kelsey Tak prosím, tvoji radu jak na to. Pět měsíců se snažím jemně, ale bez výsledku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
3.2.21 19:57

@beneskat Máme kartáček. Ale zkusim to i to, a uvidím. On jak se vzteká a háže sebou l, tak mu ten kartáček zarazim kolikrát skoro do krku. Asi by to bylo potřeba vidět, co dělá :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53449
3.2.21 20:03
@alena1995 píše:
@Kelsey Tak prosím, tvoji radu jak na to. Pět měsíců se snažím jemně, ale bez výsledku.

Vzdyt jsem to psala. Takhle malym jsem cistila behem koupani. Kdyz se rachali ve vane. Meli ve vode hracky, to je zabavilo a nebylo treba nasili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10606
3.2.21 20:11

Hele, každé dítě to má jinak. U nás otevíral pusu do roka a půl, pak vztekání a řev. Trvalo to rok a půl, teď jsou mu tři a sám si vyleze na přebalovák a otevře pusu nebo hlásí, maminka musí ještě dočistit. A fakt někdy byly boje, že ho musel manžel držet a já čistit. Žádné následky z toho nemá. Dceři je 18 měsíců, dodnes ok a poslední týden to začíná zkoušet taky. Ale rostou jí další zuby, tak ji to asi bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10606
3.2.21 20:12

@Kelsey a to jsi je koupala ráno o večer? U nás se třeba koupě 2× týdně, tak si nedovedu představit, čím je zabavit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat