Čistící prostředky v domácnosti s miminkem, jaké?

180
18.4.21 13:14

Čistící prostředky v domácnosti s miminkem, jaké?

Ahoj holky, roky používám čistící prostředky z Dmka, jsem s nimi naprosto spokojená. Ovšem je to chemie jak blázen, v červenci rodím, teď mi zrovna hodně přípravků došlo a zvažuji, že bych kvůli mimču koupila něco šetrnějšího.

Co používáte/máte osvědčené z eko produktů nebo to neřešíte?

Moc díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26201
18.4.21 13:16

Neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8325
18.4.21 13:18

Frosh apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2243
18.4.21 13:20

Prostredky jsem zmenila jen na pradlo..jinak vsechno klasika..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6269
18.4.21 13:20

Prilis to neresim, a to hlavne na zaklade zkusenosti, ze s ruznymi bio/eko jsem nebyla spokojena, necistily tak jako “bezne”, nebo jich naopak bylo potreba vyssi mnozstvi.
Ale zaroven nevylucuju, ze jsem mozna natrefila jen na spatnou radu/znacku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
944
18.4.21 13:21

Já si koupila jen dětský prací gel. Nic jinýho měnit nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
18.4.21 13:21

Právě koukám na čističe značky Frosh, ty by mě zajímaly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
18.4.21 13:23

Z DM tu jejich natur řadu i plenky a tablety do myčky, recyklovaný kapesníky a toaletaky. Na zadek mimca Medarek nebo Purrity Visions, z drogerie jinak hodně sonett, ale je to dražší, kupuju univerzální čistič, mýdlo, jar, písek atd. Na prani Jelena, ale ono na úklid stačí v podstatě jen ocet, kyselina citronová, soda a perkarbonat. A myslím, že jejich rada Alverde v DM taky není špatná a hodně dobrá Weleda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8325
18.4.21 13:23
@Mamca_1234 píše:
Právě koukám na čističe značky Frosh, ty by mě zajímaly…

Mají ho taky v DMku docela hodně. Na nádobí používám už léta jen jejich jar (teda jen okrajově, máme mycku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
18.4.21 13:42

Používám Frosh, jsem spokojená. Snad krom záchodu a koupelny, tam pak HG mají skvělý čističe, ale není to takovej driják jako Savo nebo Pulirapid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
173
18.4.21 13:43

Presla jsem skoro na vse setrnejsi. Na nadobi ecover, myje srovnatelne s jarem. Na prani detskeho i nas kokosove mydlo a perkarbonat se sodou. Misto avivaze ocet. Na myti podlahy a vseho kokosove mydlo.
A hlavne na kosmetiku. Na dite tuhe olivove mydlo, weleda mesicek na opruzeniny a bambucke maslo na mazani. Na sebe jsem zvolila kompromis alvedre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4912
18.4.21 13:44

Vyzkoušela jsem už mraky čistících prostředků.
Kupovala jsem v drogerii, bioooo nebo na econea.
Nevím zdali to píši správně, mám to uložené v pc.
A mohu říct, že ne všechno co se tváří jako Eco, natur atd. je echt.
Pak zjistíš, že je jen lepší recyklovatelný obal, ale nic víc. Nebo že to je jen o trošku lepší jak nějaký silný čistící prostředek atd.
Takže asi bych to řekla takhle. Frosh je sice hezký, voňavý atd., ale na úklid nic moc. Mohu říct, že nejlepší je ocet, kyselina citronová a jedla soda.
Bohužel máme tvrdou vodu a na to jsou ty bio, eko čističe krátké. :nevim:
Na prani jsem tedy přešla z Arielu, Pervolu atd. na Jelena. To jsem spokojená. I s jejich octovym čističem.
Ale prostě jsou věci, které ti ta eko bio drogerie nevezme. Nebo vezme, ale musela bys to drhmout pořádně a to každý den. A s dítětem budeš mít jiné starosti než se starat stále dokola o vodní kámen na WC, umyvadle atd. :mrgreen:
Výrobků na trhu je hromada, ale fakt si musíš vybrat sama. Mě vyhovoval asi nejvíc prostředek od Sonettu. Ale je dražší. A prostě ta Eco bio drogerie je na penězích znát… To ti říkám předem.
A fakt číst složení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16482
18.4.21 13:46

Ja nějak nevím proč bych měla měnit to čím čistím koupelnu kvůli miminu? první oblečení jsem vyprala v dětským prášku, pak zjistila, že žádný kožní problémy nemá a prala mu společně s námi.
Používám to stejný jako předtím, věci z dmka, savo, lidl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25155
18.4.21 14:01

Stejné jako před dětmi. Občas něco ekofriendly - například ocet a sodu, ale není nad savo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
18.4.21 15:31

Dětské oblečení peru v Batoleti a na dětské nádobí používám Frosch baby. Jinak mám všechno stejné jako předtím, ani mě nenapadlo mýt kvůli miminu třeba záchod nebo sprchu něčím speciálním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat