Čistička vzduchu - imunita

8377
11.3.20 22:25

Čistička vzduchu - imunita

Ahoj, kdo máte doma čističku vzduchu, stali jste se více choulostivějšími? Ve smyslu, že byste byli častěji nemocní/nastydlí? Případně, že by se to projevilo na vaší snížené obranyschopnosti? Kdysi mi to někdo říkal, že budu díky čističce doma zvyklá na vzduch bez alergenů a pak ve venkovním prostředí hned něco chytnu. Bohužel, přesně to se mi děje a tak nevím, jestli to fakt přisuzovat čističce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11949
11.3.20 22:31

Ne - takhle to fakt nefunguje. Čistý vzduch ti imunutu neoslabuje, nemá jak.
Ale mizerný spánek, nekonpezovaný stres, nedostatek pohybu, nedostatek otužování, ne moc dobré jídlo atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
11.3.20 22:37

Nám doma díky čističce dost klesly případy, jsme si nemoci předávali jeden druhému. A ani choulostivější si nepřipadám. Já byla kdysi jako mucholapka, imunita úplně v háji a teď, jestli zamarodím jednou na jaře a jednou na podzim a nic dramatického. Naše malá, rok a půl, měla od narození zatím jenom 3× slabší nachlazení. Takže s čističkou vzduchu máme velmi dobré zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8377
11.3.20 22:58

Díky holky, to jsem ráda, že to není čističkou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8377
11.3.20 23:01
@Ou píše:
Ne - takhle to fakt nefunguje. Čistý vzduch ti imunutu neoslabuje, nemá jak.
Ale mizerný spánek, nekonpezovaný stres, nedostatek pohybu, nedostatek otužování, ne moc dobré jídlo atd.

Spím jak zabitá, usínám už cestou do postele :D Celý den jsem na nohách, lítám kolem dítěte, studovala jsem při miminu - dojížděla docela daleko, pořád v pohybu. Stravu si hodně hlídám. Otužování - no, to nevím, pod studenou sprchu nelezu, to je fakt. Stres - umřel mi táta a bylo náročné studovat s miminem.. stres určitě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11949
11.3.20 23:08

@MartinaCV to je mi líto, no - ale čističky se určitě nezbavuj.

Jinak jeslti jíš hodně „zdravě“, tak to může taky být kontraproduktivní, zejména pokud se vyhýbáš tuku, omezuješ maso a přpadně zavrhuješ i plošně sacharidy.

Suplementuješ D vitamín? Měřily ti testy na železo? A nechala bych si udělat testy na B12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8377
11.3.20 23:21
@Ou píše:
@MartinaCV to je mi líto, no - ale čističky se určitě nezbavuj.

Jinak jeslti jíš hodně „zdravě“, tak to může taky být kontraproduktivní, zejména pokud se vyhýbáš tuku, omezuješ maso a přpadně zavrhuješ i plošně sacharidy.

Suplementuješ D vitamín? Měřily ti testy na železo? A nechala bych si udělat testy na B12

Beru hodně vitamínů 5 let, kdybych to tu vypsala, tak se chytíš za hlavu. ČR má vitamínu D deficit, proto mi ho Dr. Malíčková nabrala a byl ho velký deficit, takže ho beru asi dva roky v dávce 1.000 IU, jak mi doporučila. Loni to kontrolovala a v krvi to už bylo v pořádku, ale pokračuju v užívání. Tuku se nevyhýbám, maso neomezuju.. snažím se o rozumný způsob stravování. Zhubla jsem za rok a půl 10 kg a ještě mi chybí dalších 10 kg. Nabrala jsem v těhu přes 20 kg, ale jsem už tři roky po porodu. Snažím se dostat tedy na původní váhu - méně cukru a vynechávat bílou mouku. Ne vždy se to podaří 100%. Užívám 5 let Femibion a inositol, tak předpokládám, že B mám dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama