Čistička vzduchu ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jaaaaba
Povídálka 23 příspěvků 26 inzerátů 23.02.17 14:17
Čistička vzduchu ve školce

Ahoj maminky, ráda bych se zeptala, jestli máte některá zkušenost s čističkou vzduchu instalovanou ve školce.
Pokud ano, zajímalo by mne, o jaký jde typ, zda jste zaznamenali pozitivní vliv na zdraví dětí ve třídě a taky, jak to funguje s údržbou - jsou paní uklízečky schopné se o přístroj správně postarat, aby dobře fungoval.

Díky za podněty.

Reakce:

SIMONA1234
Kelišová 7256 příspěvků 23.02.17 14:41

@Jaaaaba Hele…a k čemu to tam bude? Půjdou ven a SMOG…10 x za den jim spolužák naprská do obličeje…Nevím, no. :nevim: Možná alergikům, kolik jich tam ale máte? Já ani jednoho…myslím alergiky na prach. A to by (asi) museli odstranit i koberce, plyšáky…nechci ti teda brát iluze a nadšení… :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 15:32

Taky mě to zajímá. Také zvažujeme nákup do školky. U nás je problém, že je přetopeno (nelze to regulovat), děti mají vysušené rty…

aleba
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 61 inzerátů 23.02.17 15:59
@Anonymní píše:
Taky mě to zajímá. Také zvažujeme nákup do školky. U nás je problém, že je přetopeno (nelze to regulovat), děti mají vysušené rty…

čemu čistička pomůže proti přetopení?
Jinak si myslím, že děti se jeden od druhého nakazí spíš tím, že si prskají při hře do obličeje, utírají nosy do rukou a tou pak ťaplou na hračky, je to velká investice, no jestli pořídíte, dejte prosím vědět, jak to dopadlo

Jaaaaba
Povídálka 23 příspěvků 26 inzerátů 23.02.17 18:10

@SIMONA1234 Ráda bych prostě zjistila víc informací, zkušeností přímo ze školky. Jedna z maminek to v naší třídě propaguje, protože má přístroj i doma.

aleba
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 61 inzerátů 24.02.17 06:19
@Jaaaaba píše:
@SIMONA1234 Ráda bych prostě zjistila víc informací, zkušeností přímo ze školky. Jedna z maminek to v naší třídě propaguje, protože má přístroj i doma.

A kdo by to hradil? Město jako zřizovatel, nebo se na to máte podle té maminky složit?

monales
Nováček 2 příspěvky 07.03.17 14:24

DObrý den, mám kluka předškoláka astmatika a to školky bych to nedoporučovala. Myslím, že jsou to vyhozené peníze. Když si děti zvyknou na krásný čistý vyčištěný vzduch, pak vyjdou ven do smogu či prachu, ti slabší (astmatici a alergici) akorát z té změny dostanou záchvat. Už kvůli tomu jsem se čističce bránila, nakonec stejně asi na ni dojde, ale jen na noc v době nemoci a v zimě, kdy se kvůli smogu nedá větrat.
Místo toho bych děti ve školce raději častěji brala na výlet do lesa, určitě to bude stejně přínosné.

Pimperelle
Kecalka 178 příspěvků 08.03.17 11:19

Jako silný alergik s náběhem na astma jsem čističku vzduchu s ionizací uvítala, mluvím tedy o použití doma, roky jsem používala ”foukátka”, trpěla kašlem od podzimu do jara. Od té doby, co používáme čističku je mi výrazně lépe, překvapilo to i mého lékaře, mohla jsem vysadit veškeré léky a kašel ani jiné potíže se mi nevrátily. Žádnou jinou změnu jsem neudělala, zlepšení tedy připisují čističce. Ale těžko odhadnout, jak výkonná by musela být na velký prostor ve školce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Skromnost a pozitivní mysl elixírem mládí? Maciuchová vypadá skvěle!

Hana Maciuchová (72) si pečlivě vybírá akce, kam se vypraví. Křest vánočních... číst dále >

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >