Čistìte zuby dítěti opravdu násilím?

Anonymní
10.9.20 21:36

čistìte zuby dítěti opravdu násilím?

Dobrý večer, píšu sem už z čistého zoufalství. Dcera(20 měsícū)si prostě ani za nic nenechá vyčistit zuby. Když byla menší používali jsme prosťáček, to jsem ji tak pošudlala a šlo to. Ale poslednich pár měsíců kdy čistíme kartáčkem (vlastně pokoušíme se čistit)je to každovečerní horor. Malá si nenechá ani ten kartáček do pusy strčit, natož abych něco vyčistila. Máte to tak některá? Všude radí i zubařka radí prostě násilím, ale to bychom ji snad museli držet 3. Na začátku se sekne a neotevře pusu a když už tak škrábe, kope, vřeští jak kdybych ji mučila…nedělá mi vůbec dobře ji násilím držet a koukat jak ji tečou slzy jak hrachy????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19161
10.9.20 21:40

Nase dite si uz zvyklo, ale predtim ano, cistili jsme zuby i nasilim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18926
10.9.20 21:42

Ja davam malemu kartacek do ruky a smrdla si sam, pak to jenom rychle dojedu. Nebo mu je vycistim treba kdyz sedi ve vane a hraje si pritom, nebo si cistime zuby vsichni najednou a on kdyz to vidi u nas, tak to chce taky… plus davam trochu pasty, tak to ochotne do pusy strci, kdyz to ma sladkou chut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3360
10.9.20 21:43

Taky tak, i násilím, po ani ne tak dlouhé době, když zjistil, ze jsem nekompromisní, tak už je v pohodě a zuby si nechá vyčistit ráno i večer… ale býval to občas boj… to jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3944
10.9.20 21:44

Násilí u nás taky proběhlo. Ale vymyslela jsem říkanku, on si na ni zvykl a už otvírá pusu a nějakou chvilku si to nechá šudlat dobrovolně. Na mého syna obecně platí odvádět pozornost, vypravovat, zpívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
10.9.20 21:44

Jo. Jako když odsavam nos nebo strikam so nosu nebo dávám léky. Jednou rukou fixuju hlavu a držím ruce, druhou čistím. Nohy nechávám kopat, na mě nedokopne.

Ani me to nijak nedojima, trvá to tak šedesát sekund. Ale babičky odcházejí pryč, že se na to nemůžou koukat :lol: Mezi druhým a třetím rokem se se mnou děti prat u čištění prestaly, osmnactimesicni se pere furt. U stříkání do nosu se prestaly prat mezi třetím a čtvrtým rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.9.20 21:45

Nas synek se na cisteni zoubku tesi a ma to jako odmenu - poustime mu u toho detska videa na telefonu a to mu za to stoji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9664
10.9.20 21:46

Já mám syna 19 měsíců a čistili jsme taky násilím, ale chci, aby měl zdravé zuby. Fotky zkažených zoubků u malých dětí mě přesvědčili, že se čistit musí. Čistíme od prvního zubu. Taky se brání, je to vzteklina. Já čistím vždy po koupání. Zabalím ho do velké pleny, aby oschnul, ale tím mu znemožním hýbat rukama a sama ho udržím. Jo kolikrát ty zuby fakt přejedu kartáčkem jen pro formu. Ale teď mu konečně přestávají růst zuby a začínáme poslední týdny čistit bez pláče. I se mi stalo, že jsem zapomněla na kartáček a sám se připomněl. Ráno si je teda čistí sám a sleduje mě jak si čistím svoje zuby. Tohle ale považuji za důležité, pač mě má v tu chvíli jako vzor. Takže vydržet. Musí si z toho udělat zvyk. Zkus písničku nebo něco vykládat. Hodně u nás zabírá když třeba voláme tatínka ať se jde kouknout jak si syn hezky čistí zuby ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8829
10.9.20 21:46

To tě lituju, tohle jsem měla s prostředním synem. Asi rok jsem čistila násilím, naučila jsem se ho zakleknout, jednou rukou otevřít pusu, druhou rychle čistit. Potom už to bylo lepší. Časem se ukázalo, že mu nejvíc vadí pasta. Po poradě se zubařem jsme čistili bez pasty, zato důkladně. Bylo to lepší, než s pastou a často jen tak narychlo a náhodně.

Později jsme koupili elektrický kartáček, to hodně pomohlo. 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 21:48

Nikdy jsem u dětí nic nelámala přes koleno, proč taky :nevim:?
Zoubky jsme začínali čistit kolem roku, když vylezly ty první, děti to berou jako hru a postupem času jsme pilovali techniku. Ráno malá běží do koupelny a čistí si zoubky s tátou, večer se mnou. Pokud ji budeš nutit, nic tím nezískáš, vypracuje si k čištění zubů odpor a bude mít strach. A s názorem zubařky se tedy absolutně neztotožňuji. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 21:48
@Cuddy píše:
Nase dite si uz zvyklo, ale predtim ano, cistili jsme zuby i nasilim.

Nevím zase jestli ji nevytvořim nějakou averzi, trauma nebo jak to říct, když jdu násilnou cestou

• Citovat
  • Nahlásit
31
10.9.20 21:50

U nás se osvědčilo čistit zuby hromadně, prostě dělá to co starší děti nebo rodiče, pak ji je už jen lehce dočistíme a ukáže jak je má bílý jako perličky a spokojenost na obou stranách. Je jí taky 20m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
10.9.20 21:50

Ano, čistili jsme v tomto věku násilím. V tomhle jsme byli nekompromisní. Radši násilím doma při čištění, než násilím krotit jeho hysterickou scénu u zubaře, kdyby mu měl vrtat kaz :mrgreen:. Časem si zvyknul, ale pár měsíců to trvalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9117
10.9.20 21:54

U nás první rok naprosto bez problémů a od 2.roku to začalo. Někdy to jde, někdy musím násilím nebo vyhrožovat. :lol: za jeho zdravé zuby mi to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3944
10.9.20 21:55
@Anonymní píše:
Nevím zase jestli ji nevytvořim nějakou averzi, trauma nebo jak to říct, když jdu násilnou cestou

Tak moje dítě řve i když mu utírám zadek. Možná, že mu tím způsobím averzi, ale nenechám ho smradlavýho. Stejně jako mu nenechám hnít pusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama