Čistota v domácnosti při koronaviru

Anonymní
26.3.20 15:29

Čistota v domácnosti při koronaviru

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to doma ted děláte s úklidem při koronaviru? Například jestli častěji vytirat podlahu? Nebo když přijdu z nákupu, tak mam omýt všechny balené suroviny? Treba vlhčené ubrousky.. Dcera si s nima pri přebalovani rada hraje, tak přemýšlím ze bych je měla asi omejt, ze? Nebo balíček chipsu? Otevřít a raději asi jist z misky? Mam hroznou potrebuju hned vytirat podlahu, kdyz přijde muz z nákupu a šlape v předsíni v ponožkach tam, kde šlapal v botách a pak jde do obýváku a vsude chodí… Tak si jen představují jak vsude roznasi spinu… Nebo si myslíte ze to přeháním? Prosim napište mj svůj názor. Jsme z toho na nervy ale hlavně kvůli dceri, která leze po čtyřech, saha si do pusinky, sem tam sní krupky ze země…řešíte te to? Nebo to co dělám je blbost?

A další dotaz… Máme jit na očkování za měsíc… Myslíte ze je bezpečné ted nechat dite očkovat? Dcera jde na poslední prevenar preockovani… A bojím se, aby jsme neco nechytly v nemocnici, jelikož tam vždy čekáme minimálně hodinu a nemocní chodí v jiný cas většinou vedle k jine doktorce nebo kolikrát tam jsou nemocní místo do desíti tak ještě ve dvanáct… Doktorka to moc neřeší… Prostě se bojim aby tam neco nechytla a neměla nějakou reakci po ockovani… Jinak nikdy reakce neměla… Doufam ze mi rozumíte jak to myslim. Dekuju a hezký den všem

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1766
26.3.20 15:32

Myslím, že to přeháníš. Nejhorší smrt je z vyděšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
26.3.20 15:35

Myslím že to přeháníte, ale my jsme doma všichni mladí a zdraví takže toho že bych se nakazila z balení vlhčených ubrousků se nebojím, i když neříkám že to není možné. Chodím do práce takže na to abych teď několikrát denně vytírala a všechno drhla nemám prostě čas. Očkování bych ale asi odložila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 15:36

Já bych to tak nedramatizovala. Ano nosme všichni roušky a respirátory, myjme si ruce mýdlem a desinfekcí, ale byt/dům bych udržovala čistý jako obvykle. Úplná sterilizace prostředí taky není dobré pro naší imunitu. Budeme pak mnohem náchylnější na bakterie a viry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15149
26.3.20 15:47

Taky bych to nehrotila. Uklizim normalne, obaly od potravin nikdo neoblizuje a pred jidlem si myjeme ruce. Jedine co delam navic je, ze když chlap pride z prace, tak postrikam kliky, kterych se dotknul nez si umyl ruce, dezinfekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5896
26.3.20 15:52

Uklízím normálně, jako předtím. Jen jsem minulej týden parním čističem ošplíchla vypínače, kliky a ve společných prostorech i zábradlí. Když jsem měla doma lozícího kojence, to jsem samozřejmě vytírala často. Člověk na chodníku vyšlape kde co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15750
26.3.20 16:02

Já tedy uklízim normálně, jako vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58867
26.3.20 16:05

Uklízím stejně. Nákup nemeju, nedesinfikuji. Po příchodu z nemocnice se celá doma sveču a hadry nechávám do druhého dne v garáž.
Očkování bych řešila s očkovacím centrem, pokud bych neměla důvěru v pediatru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3045
26.3.20 16:05

Uklízím normálně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
26.3.20 16:06

Často si myjeme ruce, hlavně po příchodu z venku a před jídlem a ob den měním ručník na ruce. Ručníky teď peru na 90. A chystám se otřít kliky, vypínače a mobil desinfekcí. Jinak doma klasický binec :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
26.3.20 16:06

No, tak jelikož virus na plastu vydrží až NĚKOLIK DNÍ, tak dotaz fakt NENÍ MIMO MÍSU..
já mám doma nejlepší pomocník Savo, jedu obden podlahy, zvenku drhneme ruce, vyměňujeme roušky, používáme jednorázové rukavice
hele, ono se jako nevyhneme úplně, stejně dojde k promoření, ale jde o načasování, nemůžeme prostě onemocnět všichni zaráz, pač pak bychom potřebovali stadiony jako márnice jak ve Španělsku..
takže ano - desinfikovat, prát, mýt, omývat, furt mýt ruce, nesdružovat se..
víc udělat nemůžeme..
jde o rozložení infekce a sil v čase… jsem v IZS, tak vím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1676
26.3.20 16:07

Uklízím tak jako před koronavirem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
26.3.20 16:23

Ovo-zel z obchodu umyj teplou vodou a mydlem, rousky ihned po prichodu domu vyvaruju, kliky strikam dezinfekci (jen vstupni dvere) jinak kazdy obal od nakoupeneho jidla fakt nemeju. Nakoupit jdu jen v jednorazovych rukavicich. Sedim doma s ditetem ( krom prace 2krat tydne). Jinak uklizim zcela bezne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13775
26.3.20 16:23

Nákup omyvam, jelikož na plastu to vydrží fakt dlouho. Stejně tak podlahu, pokud na ni stojí nákup z venku. Mám doma astmatika, pokud to chytí v létě, bude to lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
26.3.20 16:26
@jizvíková píše:
Nákup omyvam, jelikož na plastu to vydrží fakt dlouho. Stejně tak podlahu, pokud na ni stojí nákup z venku. Mám doma astmatika, pokud to chytí v létě, bude to lepší

Muzu se zeptat jak omyvas? Vodou a mydlem vsehny obaly, nebo dezinfekci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama