Čistota v domácnosti při koronaviru

Napsat příspěvek
64
26.3.20 16:27

Ahoj, taky mam doma dceru rok a půl a taky ted řeším ockovani, moc se mi to odkládat nechce ale zároveň se taky trošku bojim, taky vždy čekáme v čekárně dve hodiny kolikrát mezi nemocnýma… 8o ale zavolám pak předem doktorce a domluvím se s ni, jestli můžeme přijít nějak pred zavírací dobou :think: nebo nevím. Uvidím co řekne. Jinak omývat obaly,… To by se člověk musel asi zbláznit :oops: ale chápu jak to myslíte… To chce klid. Snad bude co nejdříve lip :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
26.3.20 16:29
@Lucy75 píše:
No, tak jelikož virus na plastu vydrží až NĚKOLIK DNÍ, tak dotaz fakt NENÍ MIMO MÍSU..
já mám doma nejlepší pomocník Savo, jedu obden podlahy, zvenku drhneme ruce, vyměňujeme roušky, používáme jednorázové rukavice
hele, ono se jako nevyhneme úplně, stejně dojde k promoření, ale jde o načasování, nemůžeme prostě onemocnět všichni zaráz, pač pak bychom potřebovali stadiony jako márnice jak ve Španělsku..
takže ano - desinfikovat, prát, mýt, omývat, furt mýt ruce, nesdružovat se..
víc udělat nemůžeme..
jde o rozložení infekce a sil v čase… jsem v IZS, tak vím..

Svatá pravda. A pořád se najdou lidi, co jdou k někomu na návštěvu, protože se přece nebudou vomezovat a nudit doma, že jo, Franto!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 16:43

Pracovní plochy v kuchyni omývám denně Sanytolem, ale to jsem delala i před tím, máme dva kocoury. Teď k tomu přidávám kliky, vodovodní baterie, wc..otru si i mobil, peněženku, kreditku, striknu na klíče. Nákup, co jde, to samé, proste co je v plastu, co není a jde vybalit, vybalim. Nakupovat v rukavicich, které sundavam, jakmile zaplatím. Je to na palici, ale dělám, co mužů, i kvůli praci - senioři.

• Nahlásit
  • Citovat
1706
26.3.20 16:51

Uklizim tak jako normalne, jsme skoro furt doma, na prochazky, na zahradu kdyz prijdu z obchodu tak vydezinfikuju kliky, a vymenim rucnik na ruce, ale obaly nemyju. Teda ovoce a pecivo jsem zacala brat zatavene na to muze kdokoliv neco prsknout a kdyz jsem videla jak vcera pani prosahavala bednu s kiwi, takze tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1706
26.3.20 17:00

Uklizim tak jako normalne, jsme skoro furt doma, na prochazky, na zahradu kdyz prijdu z obchodu tak vydezinfikuju kliky, a vymenim rucnik na ruce, ale obaly nemyju. Teda ovoce a pecivo jsem zacala brat zatavene na to muze kdokoliv neco prsknout a kdyz jsem videla jak vcera pani prosahavala bednu s kiwi, takze tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
26.3.20 17:06

Uklizime víc jak obvykle, protože nám teď nechodí paní na uklid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13135
26.3.20 17:09

Já uklízím naopak míň, jsem z té izolace nějak líná a do ničeho se mi nechce.. ruce si myju běžně vodou a mýdlem, nalít si do těch mým popraskanin desinfekci (kterou teda ani nemám), tak mi asi upadnou.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1958
26.3.20 17:21

Já uklízím stejně jako normálně (a i normálně to nepřeháním), desinfekci mám jen na WC a na kuchyňskou linku - Sanytol nebo bezchlorové Savo. Ruce si myji normálním mýdlem, desinfekci na ruce ani desinfekční mýdlo doma nemáme, to mi stačí v práci, kde to používám pořád. Nákup nedesinfikuji. Jediné co dělám navíc, je, že asi obden otřu Sanytolem kliku u dveří do bytu a u dveří do baráku + otřu v naší bytovce madlo u zábradlí (jsme 4 byty a nevím jestli to dělá i někdo jiný než já).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4417
26.3.20 17:27

Nepřehánim to s uklidem, ale mohla by h uklizet důkladněji, ne kvuli koronaviru, ale protoze mam vuc casu :).
Rano utřu v dome prach a během toho ldyz utiram prach si pustím robota na vysavani, ob den pustím robota na vytreni, to trosku pokladi :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 17:36

Moc všem děkuji za reakce!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
26.3.20 19:41

Ja akorát teď místo běžných čisticích prostředku co jsem používala do teď používám Sanytol…na všechny povrchy. Jinak uklizim pořad stejně.(hodně :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6165
26.3.20 19:45

NIjak zvlášt, nepřijde mi, že by se nějak vir roznesl po bytě.. Co teda dělám je, když třeba manžel přijde z práce a chytně kliky - dveře bránky, kliky vchodu atd. tak denně jdu a přetírám dezinfekci kliky, jinak manžle hned přijde umyje si ruce, bundu nechává dole hned po vchodu.. nemylsím si, ž e by to někde naskákalo na něho a rozneslo po domě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 07:54

Uklízím stejně, binec je mnohem větší, když jsou furt všichni doma :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 21:47
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
28.3.20 15:22

Co děláte s oblečením, ve kterém chodíte nakupovat?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli oblečení, ve kterém jste byli nakupovat, hned perete, případně někam odložíte do „karantény“? Dezinfikuji některé plastové obaly z obchodu, věci, na které není třeba sahat hned, dávám „stranou“ na 3 dny. Někde píšou 3, nebo 4, tak nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama