Cítila jsem se trapně kvůli učitelce při on-line

Anonymní
20.4.21 21:27

Cítila jsem se trapně kvůli učitelce při on-line

Stalo se to někomu, že se na vás učitelka utrhla před lidmi? Jak jste to řešili.
Já dneska zůstala docela opařená z učitelky.. Vždycky jsem o ni říkala, že je dobrá učitelka, i tady jsem ji chválila..
Nejsem typ, že bych se urazila, když mě někdo něco vyčte ale dneska jsem zůstala v šoku, a přiznám, že mi to bylo líto.
Tak s klukem děláme jak máte, nikdy, ale opravdu nikdy nebyl problém učitelka chválila, já se ptala co zlepšit, a tak nikdy nebylo, že by nás opakovaně upozorňovala že něco neplníme.. O skládání jsem ji sama řekla, že si jistý neni ale trénujeme. problém nastal ted s těmi, řž r, l
Ve škole se popvní stalo, že nezvládl skládání. až ted minulý týden. já ji říkala, že mám kluka s IP u staršího je 6, na češtinu i měl koktavost, že má dys, měnil mi písmena, měl špatné sluchové vnímání, že se bojím, aby taky něco u mladšího.. Prostě komunikace, spíš přátelska..
Dneska nevím co do ní vjelo.. Kluk skládal a zasekl se protože, se nám zastavil obraz a neslyšel, a nevěděl dál, ona si toho všimla a hned proč neskládá a opakovala to, tak jsem zapla mikforon a řekla, že se zasekl na předchozím slově.. a
NO jo, no já vám, říkala, že se má opakovat, že se má aspon chvilku denně, ale že se musí opakovat, jste pozadu, at se podívá… na ostatní jak pěkně skládají, jak jim pěkně jde, a to je o tom, se věnovat a skládat tak budete dohánět..
NO já kritiku přijmu, ale prostě zničeho nic, před ostanima rodičema, já zůstala jak opařená, protože spíš já měla starost, jestli neni někde problém, Jinak skládání… Někdy bez chyby někdy chybu, někdy dvě, ostatní děti někdy je v pruměru někdy lepší, někdy horší, poslední neni nikdy, že by kvůli tomu. Co mě samotnou urazilo, že před rodiči, že od začátku je slabý a že nám psala, prostě to vyznělo od začátku roku že prd děláme.. A přitom kluk nosí jedničky sem tam dvojku, a vyznělo to jakože na to JA ser.
Ono se to nedá popsat, to nebyl takový ten ton, musíte cvičit, ale takové to spražení..
a kluk.. ten mi řekl že skládat nebude, že je stejně blbec :roll:
Já chápu, že asi každý toho má dost, jak ted i s tím dítětem si mám sednout před tu obrazovku, kdy samotnému bylo trapně protože ví, že jsou tam i děti i rodiče,.Já to zkousnu, ale překvapilo mě to.
Ano napsala ted tento poslední týden, první a jedinou info, že mu dělají tyto písmenka problém, že je máme víc procvičit
Jako kdyby dneska nebylo tak přiznám narovinu, že si myslím, že je vše ok, když mi nosí domů jedničky max někdy dvojku :nevim: z čj.
Protože mám staršího s problémem, tak vím, jak minula učitelka se snažila si mě vzít bokem a nikdy ne před klukem, a taky ne ped klukem ale ještě před dětmi a rodiči. A to jde, ne, že mi někdo řekl, že neni na jedničky, abych uvedla co mě trápí
A protože jsem u toho, tak i dával pozor a neděla žádné opičky, takže opravdu jsem zůstala v šoku.
Máma říkala, že jsem se měla hned ozvat, ale v tu chvíli dětri skládaly na známky a já nechtěla tam něco řešit a vyrušovat i je..
Nechat to tak nevracet se k tomu a nebo prostě už by to ve vás zůstalo, taková křivda, když víte, že opravdu děláte co můžete

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11060
20.4.21 21:42

Já nějak nechápu, s čím ses jako měla ozvat. Když se na to dívám z pohledu učitelky, tak upozornila na problém, problém se dnes ukázal být jako stále živý, tak připomněla, že na to upozorňovala a abyste problému věnovali dostatečnou pozornost, protože ostatní děti aktuálně ten problém tak velký nemají, tak aby mu neujel vlak a stíhal.
Proti čemu jsi chtěla protestovat? Obhajovat sama sebe, že problému věnujete pozornost, ale nedochází ke zlepšení a nemůžeš za to? K čemu by to v tu chvíli bylo? Jen bys ostatní děti okradla o čas výuky.
Mně to přijde stejné, jako když logopedka zdůrazňuje, že je třeba trénovat a jak často. Ano, část rodičů se může cítit dotčená, protože to přeci dělají, ale je to prostě první pravidlo, které opakuje :nevim:
Já osobně nemám ráda, když do toho rodiče výrazně zasahují nějakým svým obhajováním. Minulý týden třeba paní učitelka řekla jedné mamince, ať nenapovídá, že tím dělá dceři medvědí službu, a ta maminka se začala dohadovat, že to bylo teď jednou a jen proto, že bylo špatně rozumět, potom že tedy jednou předtím to dcera už řekla dobře, ale my jsme to neslyšeli, tak jí jen zopakovala, že ano, že to měla dobře a ať to řekne ještě jednou. Upřímně mi je úplně šumák, jestli a jak často ta maminka dceři napovídá, ale tyhle výlevy mě naštvaly, obírala děti o čas s učitelkou.
Jestli ti to nedá spát, napiš e-mail učitelce, řekni ji, jak často trénujete a s čím má dítě problémy a jestli jsou i další cesty, jak dosáhnout zlepšení. Nic víc nerozmazávej, je to zbytečný. A hlavně si pamatuj, že učitelka chce pomoct tomu dítěti, nemá zájem ztrapňovat přes net nějaké rodiče, tak nebuď tak vztahovačná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9051
20.4.21 21:47

Může mít PMS, mohla se poštěkat s manželem, může toho mít plné zuby. Prostě není svatá…

Hele, i zdánlivě nekonečná trpělivost se občas na nějakou dobu vyčerpá, sama s tím teď dost bojuju.

Můžete potrénovat a vysvětlit synovi, že občas nemá i ospělák svůj den.
Můžete si jít stěžovat a řešit problém (který teda já osobně z popisu moc nevidím)
Můžete změnit školu.

Víc možností asi neméte. :nevim: Možná ti místní elementaristky poradí víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20952

Já tomu tedy nevím hlavu ani patu, píšeš jako tatar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4447

Myslím, že je chyba v komunikaci. Já ten tvůj text úplně nepochopila, takže se nedivím, že si třeba s učitelkou docela nerozumíte. Věnuj se synovi jak nejlíp umíš a nešťourej se v tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23894
20.4.21 21:48

@zrcadlo Moc hezky jsi to napsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8433
20.4.21 21:50

Zpražila tě prostě jak malého fakana, že nic neděláte a tobě bylo trapně před ostatními. :D Řekni jim to takto, jinak tě budou oblažovat nějakými výlevy o tom, jak máš přece cvičit a poslouchat paňčitelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53478
20.4.21 21:53

U nás rodiče u prvňáků nesedí. Čekají, až se připojí a je vidět, že jdou bokem a dělají si své, prostě jsou pouze vzdálená opora, kdyby se technika sekla, ale vyloženě na on-line hodině nesedí, nejsou zapojeni do hodin. Mají prostor po hodině, když chtějí konzultovat on-line. Uč. to tak chtěla, že se jí s nimi líp pracuje, když fungují samostatně a nekoulí furt bokem oči na rodiče a zatím to funguje. Můj syn bývá pravidelně úplně sám ve třídě připojený. Takže ne rodičům tohle neříká. Když se něco uč. nelíbí, jak pracují, tak to vysvětlí přímo dětem. Jsem rodič jednoho prvňáka a pravidelně připojují žáky stejné třídy ve skupině IZS. Takže vidím i tu druhou stranu.
Pokud by se jí něco nelíbilo, tak to příjmu, že tady je mezera a musíme zabrat. Vy to máte nastaveno úplně jinak, že rovnou při hodině komunikuje s rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9051
20.4.21 21:56
@PaníBovaryová píše:
Zpražila tě prostě jak malého fakana, že nic neděláte a tobě bylo trapně před ostatními. :D Řekni jim to takto, jinak tě budou oblažovat nějakými výlevy o tom, jak máš přece cvičit a poslouchat paňčitelku.

Jo, takhle. :think: Jasný, to mě nenapadlo, hledala jsem za tím kantorský problém.

Zakladatelko, pokud ti vadí tohle, a chápu, že jo, tak to napiš úče zcela polopaticky. Jinak tě, soudě dle úvodního přísěvku, zcela jistě nepochopí. :nevim: Ne, nejpíš není blbá, jen prostě není na dospěláky ve výuce zvyklá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4934
20.4.21 21:58

Já ti rozumím. Výpadek techniky se stává snad každému a teda řešit konkrétní potíž během výuky, notabene diktátu, je krajně nevhodné. Myslím, že Ti asi ani nerozumněla, že zrovna zásek, ona vidí normálně a vám stojí obraz…
To mohla paní učitelka nechat na později. Určitě je v zájmu vás všech, aby syn učivo zvládal a postupoval dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11060
20.4.21 22:01
@hanka.br. píše:
@zrcadlo Moc hezky jsi to napsala.

Dík… Jako já trochu chápu, že rodiče chtějí obhájit sebe i své děti. Mě takhle vyškolil můj prvňák, měli online soutěž ve dvojicích v počítání, no a paní učitelka říkala dvojici a zrovna se to seklo a slyšeli jsme jen „…ík“, tak ten náš „…ík“ mlčel, protože je ve třídě několik dalších „…íků“, a druhý z dvojice řekl výsledek a syn pořád čekal, kdy bude vyvolaný. Načež paní učitelka řekla „první kolo hotové, tak teď vítězové…“ A mě v první chvíli naprosto hloupě napadlo, že by syn tedy měl říct, že nevěděl, že je vyvolaný. Motivovaná jsem byla pitomě tím, že přeci on v těch soutěžích vyhrává a ostatní si teď budou myslet, že správný výsledek nevěděl, když ho nejen neřekl o zlomek vteřiny dřív, ale neřekl ho vůbec. No trapka největší :zed:. Naštěstí syn měl víc rozumu než já, nechal si vypnutý mikrofon a jen řekl „to nevadí mami, alespoň vyhraje někdo jiný a můžu fandit Aničce“. Úplně jsem se styděla a od té doby si právě všímám toho, jak vstup rodičů je v řadě případů obsahově naprosto prázdný, nikam nic neposune a má jen sloužit k tomu, aby si ostatní něco nemysleli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23894
20.4.21 22:05

@zrcadlo :kytka: Taky zakladatelku v podstatě chápu, jen zbytečně dělá z komára velblouda. Vždyť se nic nestalo. Paní učitelka už toho má taky plný zuby, umím si představit, že jí to teď mrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34280
20.4.21 22:05

Řešila bych to oficiální stížností nadřízenému. Pokud vyžaduje, aby tam byli ostatní rodiče(nemá na to právo, distanční výuku rodiči nařídit nemůže), tyto věci se řeší v soukromí. Ani na třídních schůzkách se prospěch jednotlivých dětí dnes už neřeší před ostatními rodiči. I kdybyste nedělali vůbec nic, takové jednání si nemůže dovolit.
Technika může zlobit a zasekávat se, to by měla od jara vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23894
20.4.21 22:08
@Pears206 píše: Řešila bych to oficiální stížností nadřízenému. Pokud vyžaduje, aby tam byli ostatní rodiče(nemá na to právo, distanční výuku rodiči nařídit nemůže), tyto věci se řeší v soukromí. Ani na třídních schůzkách se prospěch jednotlivých dětí dnes už neřeší před ostatními rodiči. I kdybyste nedělali vůbec nic, takové jednání si nemůže dovolit.
Technika může zlobit a zasekávat se, to by měla od jara vědět.

Ježiši…no ty jsi fakt praštěná. Pokud to tedy nebyla ironie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53478
20.4.21 22:18

Už je to náročné pro všechny účastníky.
Ale oficiální stížnost nadřízenému? To mi příjde přehnané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat