Cítily jste že nebudete mít děti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.1.22 17:45

Cítily jste že nebudete mít děti?

Dobrý den. Potýkám se celý život s neplodností a chci se zeptat, zda někdo měl třeba od mladého věku takový silný pocit/předtuchu, že se otěhotnění nikdy nepodaří, ať pro to bude dělat cokoliv nebo i když to vypustíte? Nedokážu úplně vysvětlit tak silný pocit, který potlačuji a uklidňuju se tím, že to bude dobré, že to má určitě mnoho žen a přesto se podaří. Nicméně zatím se to splnilo na 100%. I to, že půjdu třeba do CAR, mi nezaručí, že dítě mít budu a u tento pocit mám (že ani tam to nevyjde). Prý jedna známá osobnost měla od dětství tento pocit a vyplnil se jí bohužel :,( Nemáte někdo zkušenost opačnou - že intuice říkala, že vlastní děti mít nebudete a nebyla to pravda? Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1131
26.1.22 18:03
@Anonymní píše:
Dobrý den. Potýkám se celý život s neplodností a chci se zeptat, zda někdo měl třeba od mladého věku takový silný pocit/předtuchu, že se otěhotnění nikdy nepodaří, ať pro to bude dělat cokoliv nebo i když to vypustíte? Nedokážu úplně vysvětlit tak silný pocit, který potlačuji a uklidňuju se tím, že to bude dobré, že to má určitě mnoho žen a přesto se podaří. Nicméně zatím se to splnilo na 100%. I to, že půjdu třeba do CAR, mi nezaručí, že dítě mít budu a u tento pocit mám (že ani tam to nevyjde). Prý jedna známá osobnost měla od dětství tento pocit a vyplnil se jí bohužel :,( Nemáte někdo zkušenost opačnou - že intuice říkala, že vlastní děti mít nebudete a nebyla to pravda? Děkuji :srdce:

Nestahuj kalhoty, když brod je ještě daleko. Pokud jsi nebyla v CAR, tak ještě pořád naději máš. Nehledě na to, že je spousta případů, kdy dle doktorů je otěhotnět i přirozeně nemožné a přesto se to stane, jsem jeden z těch případů. Jak dlouho se snazis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 18:04

Měla jsem ten pocit spoustu let, moc dobře ho znám. Ale dobře to dopadlo, mám nakonec děti 2. ;) Takže neházej flintu do žita.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 18:06
@Anonymní píše:
Dobrý den. Potýkám se celý život s neplodností a chci se zeptat, zda někdo měl třeba od mladého věku takový silný pocit/předtuchu, že se otěhotnění nikdy nepodaří, ať pro to bude dělat cokoliv nebo i když to vypustíte? Nedokážu úplně vysvětlit tak silný pocit, který potlačuji a uklidňuju se tím, že to bude dobré, že to má určitě mnoho žen a přesto se podaří. Nicméně zatím se to splnilo na 100%. I to, že půjdu třeba do CAR, mi nezaručí, že dítě mít budu a u tento pocit mám (že ani tam to nevyjde). Prý jedna známá osobnost měla od dětství tento pocit a vyplnil se jí bohužel :,( Nemáte někdo zkušenost opačnou - že intuice říkala, že vlastní děti mít nebudete a nebyla to pravda? Děkuji :srdce:

Já jsem si vždycky říkala že až jednou budu chtit děti, že to určitě nepůjde, že budu muset obíhat spoustu doktorů a stejně to nevyjde. Dceru jsem počala na první pokus, teď začínáme uvažovat i druhém a mám zase ten stejný pocit, že to nepůjde. Hlavu vzhůru, dnešní medicína je na skvělé úrovni a dokázali už pomoci mnoho ženám, s velkými problémy s otěhotněním k vlastnímu dítěti.

• Citovat
  • Nahlásit
9033
26.1.22 18:15

V porodnici jsem ležela s paní, ona údajně neplodná, proběhlo i neúspěšné umělé oplodnění. Zažádali o adopci a povedlo se vlastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11645
26.1.22 18:20

Byla jsem přesvědčená že nebudu mít děti a už i v podstatě smirena s bezdětnosti a pak přišly nečekaně 2 carky.

Otěhotněla jsem když jsem se smířila a uklidnila. A hned 2 měsíce na to bum.. u mě vysloveně psychická záležitost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 18:23

Jestli jsi ještě nebyla v CAR, nevíš, co je to potýkání se s neplodností. Pokud ti to nejde, tak tam jdi co nejdřív, jestli je někde nějaký problém, tak se sám asi nevyřeší. Naopak třeba ti tam pomůžou a budeš za pár měsíců těhotná, je spousta takových. Já už tam chodím roky. A ano, nikdy jsem si nějak neuměla představit samu sebe jako matku. Moc jsem si to přála, s cizími dětmi mi to od určitého věku šlo, ale opravdu si představit vlastní ne. Ani když jsem byla těhotná, neuměla jsem si představit, že vážně budu to miminko mít, a taky nemám. Zatím se to plní, bohužel. Pořád doufám…ale věk běží.

• Citovat
  • Nahlásit
413
26.1.22 18:30
@Anonymní píše:

Mam lehké PCOS, předpokládala jsem, ze tehotenstvi bude problem a manžela připravovala na variantu umělého oplodnění - ted cekam třetího prcka, prvni a treti dítě jsou z prvního pokusu a druhe z druhého pokusu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:21

@Umík takových 9 let (s pauzami, ne vždy se hned našel jiný partner, který hned chtěl děti),tedy věkem by to být nemělo :nevim: Aspoň tehdy ne…CAR je samozřejmě v plánu, teď budu zkoušet první konzultaci. Třeba opravdu pomůžou, moc bych si to přála, zároveň jako kdyby mi něco uvnitř šeptalo, že se snažím zbytečně. Ale moc doufám, že je to nesmysl a že takovéhle intuice nevychází :oops:

@Anonymní píše:
Já jsem si vždycky říkala že až jednou budu chtit děti, že to určitě nepůjde, že budu muset obíhat spoustu doktorů a stejně to nevyjde. Dceru jsem počala na první pokus, teď začínáme uvažovat i druhém a mám zase ten stejný pocit, že to nepůjde. Hlavu vzhůru, dnešní medicína je na skvělé úrovni a dokázali už pomoci mnoho ženám, s velkými problémy s otěhotněním k vlastnímu dítěti.

To jste cítila, že to nepůjde? Nebo jste si to říkala? :oops: Každopádně dobře to dopadlo :kytka: Což u nás tedy takhle jednoduše ne, ale samozřejmě chci zkusit i CAR, v podstatě cokoli…jen ten divný pocit, toho se nemůžu zbavit, ať se snažím myslet jakkoliv pozitivně :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:30
@ludmilaadamkova to je super, že to vyšlo. :kytka: Nicméně si nedokážu představit, že bych se smířila s bezdětností, že už jako dítě nechci :think: Vždy bych se snažila pro to něco udělat, až do přechodu. Ale jedno mi to není a vím, že statistiky říkají, že těch 95% párů se opravdu dítěte dočká. Bohužel něco uvnitř mi pořád hlásí, že jsem v té menšině… nevím, jak z toho ven, ale třeba je to opravdu nesmysl, třeba to takto cítilo mnoho žen, dnes již šťastných maminek :srdce:
@Anonymní píše:
Jestli jsi ještě nebyla v CAR, nevíš, co je to potýkání se s neplodností. Pokud ti to nejde, tak tam jdi co nejdřív, jestli je někde nějaký problém, tak se sám asi nevyřeší. Naopak třeba ti tam pomůžou a budeš za pár měsíců těhotná, je spousta takových. Já už tam chodím roky. A ano, nikdy jsem si nějak neuměla představit samu sebe jako matku. Moc jsem si to přála, s cizími dětmi mi to od určitého věku šlo, ale opravdu si představit vlastní ne. Ani když jsem byla těhotná, neuměla jsem si představit, že vážně budu to miminko mít, a taky nemám. Zatím se to plní, bohužel. Pořád doufám…ale věk běží.

No, já si samu sebe představovala jako matku mnohokrát…I se mi zdály živé sny 8o A zkoušela jsem takové ty techniky, co kde radí, zhmotnění si přání, vizualizace apod. U mne teda nefungovalo :( CAR je nyní samozřejmě na řadě. Spíše ale jakoby mi něco uvnitř říkalo, že to nevyjde, nestane se to :zed: A snažím se si to tak nebrat, jenže se toho nemůžu úplně zbavit :oops: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1131
26.1.22 19:31
@Anonymní píše:
@Umík takových 9 let (s pauzami, ne vždy se hned našel jiný partner, který hned chtěl děti),tedy věkem by to být nemělo :nevim: Aspoň tehdy ne…CAR je samozřejmě v plánu, teď budu zkoušet první konzultaci. Třeba opravdu pomůžou, moc bych si to přála, zároveň jako kdyby mi něco uvnitř šeptalo, že se snažím zbytečně. Ale moc doufám, že je to nesmysl a že takovéhle intuice nevychází :oops:To jste cítila, že to nepůjde? Nebo jste si to říkala? :oops: Každopádně dobře to dopadlo :kytka: Což u nás tedy takhle jednoduše ne, ale samozřejmě chci zkusit i CAR, v podstatě cokoli…jen ten divný pocit, toho se nemůžu zbavit, ať se snažím myslet jakkoliv pozitivně :think:

Tak to už jsi měla řešit dávno. Na druhou stranu jsi na to možná příliš upnuta, když jsi těhotenství řešila už s několika partnery. Můžeš mít i psychicky blok. Možná by nebylo špatné zkusit psychologa, třeba máš v hlavě nějaký důvod, že si myslíš, že to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:37

@Vida2702 to vyšlo skvěle :srdce: To moc gratuluji :hug: A ten pocit jste měla ještě než jste věděla o tom PCOS? Nebo až potom? :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:49

@Umík tak řešila jsem to po zdravotní stránce spíš třeba u gynekologů, kam jsem mohla jít I sama, protože jeden partner do CAR vůbec nechtěl, byl si jistý, že v něm problém není (a měl pravdu, děti má s jinou chvíli po našem rozchodu na první dobrou), jiný se tedy se mnou snažil těsně přes rok, do CAR jsme se nedostali, s jedním jsem teda o tom moc přesvědčená nebyla a byl vlastně asi jediný, s kým jsem se až tak nesnažila a chtěl víc než já, takže pokud by měla fungovat psychika - s tím by to mělo klapnout :? A teď se současným samozřejmě také chceme a nejde to a když už je několikátý, se kterým vůbec nic, to mě neuklidňuje…Psycholog mě také napadl, vůbec bych se tomu nebránila, třeba mi pomůže si o tom takhle popovídat s nějakým odborníkem…určitě chci teda i vyšetření nás obou pěkně v CAR. Paradoxně si přeju, ať najdou konkrétní příčinu, se kterou půjde něco dělat a řeknu si - teď už vím, proč jsem nikdy neměla šanci a třeba ten pocit i zmizí :oops: Aspoň v to doufám :?

• Citovat
  • Nahlásit
413
26.1.22 20:29
@Anonymní píše:
@Vida2702 to vyšlo skvěle :srdce: To moc gratuluji :hug: A ten pocit jste měla ještě než jste věděla o tom PCOS? Nebo až potom? :oops:

Ano, doktor me na to upozornil jeste nez jsme deti vubec plánovali. Tři roky pred prvním tehotenstvim jsem vubec nemenstruovala - pak se cyklus upravil diky změně jídelníčku a sundani nadbytečných kil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6799
26.1.22 20:31
@Anonymní píše:
@Umík tak řešila jsem to po zdravotní stránce spíš třeba u gynekologů, kam jsem mohla jít I sama, protože jeden partner do CAR vůbec nechtěl, byl si jistý, že v něm problém není (a měl pravdu, děti má s jinou chvíli po našem rozchodu na první dobrou), jiný se tedy se mnou snažil těsně přes rok, do CAR jsme se nedostali, s jedním jsem teda o tom moc přesvědčená nebyla a byl vlastně asi jediný, s kým jsem se až tak nesnažila a chtěl víc než já, takže pokud by měla fungovat psychika - s tím by to mělo klapnout :? A teď se současným samozřejmě také chceme a nejde to a když už je několikátý, se kterým vůbec nic, to mě neuklidňuje…Psycholog mě také napadl, vůbec bych se tomu nebránila, třeba mi pomůže si o tom takhle popovídat s nějakým odborníkem…určitě chci teda i vyšetření nás obou pěkně v CAR. Paradoxně si přeju, ať najdou konkrétní příčinu, se kterou půjde něco dělat a řeknu si - teď už vím, proč jsem nikdy neměla šanci a třeba ten pocit i zmizí :oops: Aspoň v to doufám :?

Asi bych i popremyslela nad tím, ze jsem za 9 let měla 4 partnery včetně pauz a snažila jsi se s nima o dítě. Prijde mi, ze ho chceš tak urputne, ze jsi schopna se nechat oplodnit od kohokoliv kdo projeví zájem :think: ten psycholog by nebyl špatný si tohle taky ujasnit. Me to prijde šílený. Ne ten počet chlapů, ale ze to byl tak ‘vážný’ vztah během takové chvilky. Dítě není pes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat