Cítím se jak služka

Anonymní
25.12.18 16:36

Cítím se jak služka

Zdravím. Prosim anonymně.
Konecne bydlím s přítelem, dlouho jsme po tom toužili. On ma praci za velmi dobre penize, takze úplati vysoký nájem a jeste si muze koupit co jen chce (drahy alkohol na vystaveni, spoustu bot, prislusenstvi k pc, atd) s tim ze nas jeste živí oba dva jelikož si za boha nemohu najit praci. Koukam kazdy den, posílám zivotopisy a marně, bud se neozvou, nedopadne pohovor nebo jsou strašlivé podmínky. Pritel po me chce abych si nasla praci při které se budeme vídat co nejvic, jenze on ma 12hodinove smeny a krátký dlouhý tyden, coz neni tak časté. Jsem po škole a chodila jsem zatim jen brigády ale vzdy byly naprd smeny a ja si od nej vyzrala jak se vubec nevidime a ze si neumim nic domluvit.. proto si chci najit neco flexibilniho. Ale zatim jsem doma jak služka, vse v domácnosti delam, on nehne ani brvou, nepoklidi po sobe talíř, pivo, ponozky, oblečení, boty… nic. Nikdy ani nevari, nevymyslí jidlo.. vse potřebné delam ja.. kdyz chci jidlo od nej tak me radsi vezme nekam na jidlo (myslim ze je hodne ovlivnen tim ze ma dost penez a je líný na to neco udelat kdyz na to ma penize). Je mi vyčítáno ze jeste nemam praci, chapu ze ho to stve, ja se vazne snazim najit neco aby nebyl z jeho strany problem opet. Kdyz prijde domu tak řeší kazdou maličkost v úklidu (pritom ja jsem ta perfekcionistka) kazdy den zametam, vytírám… proste stereotypně delam kazdy den to samé s tim ze se do prace tesim protoze uz to nechci poslouchat. Jidlo nepochvali spis si rypne co je spatne.. casto je na me protivny protoze je prý unavený a chce si ode me odpočinout. Chapu ze je utahany, ale prekvapuje me jak mu muzu vadit kdyz je ode me pryc kdyz je v praci. Vetsinou jde hrat hry a ja nemam co delat.. tak jdu na telefon a koukam treba po praci nebo neco ale pak poslouchám kecy ze jsem furt na telefonu, vysvětlení ze mu vadim a hraje si tak nemam co jiného delat nepomáhá. Je zvyklý doma ze se o nej starali jak na zlatem podnose a ja si ted uvedomuju ze to požaduje ode me a vyčerpává me to. Porad stížnosti kdyz slapné na drobek ze jsem beztak ani nezametla, dela si ze me srandu i treba kvuli ustláne posteli, zda mi to prijde jako vazne ustlane a tak.. vařím mu obědy do prace a on si stěžuje kdyz mu nepribalim svacinu. Kdyz po me neco chce a ja na to zapomenu tak se ptá co jsem teda cely den delala kdyz ani toto neni hotové. Kazdy vecer mi diktuje co bych mohla zitra udelat a ja si vypisují seznam do telefonu (protoze se mi jednou stalo ze jsem zapomnela na jednu vec co chtel a kdyz jsem mu skrz to volala tak mi rekl ze si to mam pamatovat, ze mam smulu, ze mi to neřekne, ze si pak vecer s radosti rypne kdyz to nebude hotové). Uz fakt nemohu, nechová se ke me jak k přítelkyni ale spis ke služce.. je to vina toho ze jeste nemam praci? Myslíte ze kdyz si najdu praci tak se to změní? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11929
25.12.18 16:39

Není to vina toho že nemáte práci. Je to vina toho, že on se chová jako zbabělý kretén a svoje frustrace a pocity nejistoty si řeší tím, že se cítí lepší, když někoho péruje.

Naučte se vymezit si hranice a nedovolit mu, aby si na vás léčil svoje ego. Buď to pochopí a začne fungovat jakožto příčená respektující osoba a nebo budete mít sílu takového idiota opustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.18 16:39

Nedocetla jsem to :nevim: jaký si to uděláš, takový to mas. Děti nemáte, není důvod žít s někým jako je tvůj přítel. Zkusila jsi to, je to děs, tak jdi od nej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
25.12.18 16:41

Ne, nezmění.Je to povaha a budete to tak mít celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
25.12.18 16:44

Uff, vy jste si to teda pěkně blbě nastavili. Dost pochybuju, ze se to změní, až budeš pracovat. Jako beru, ze když nepracuješ, tak se máš postarat o domácnost, ale tohle je extrém 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.18 16:45

A myslíš, že kdyby jsi měla práci, že by tohle po tobě nechtěl? Já se teda obávám, že by jsi chodila do práce plus ještě dělala to, co doteď. Podle mě v něm to není , aby něco doma udělal, nebo něco pro tebe… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
25.12.18 16:45

Už zbývá jen pár facek...

Než Vám to, snad, dojde… Přítel? Já bych řekl, poručník!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.18 16:46

Takového blbce bych fakt chtěla mít..můj názor na to je takovy - děti nemáte takze od neho odejdi..i kdyby jsi mela.prace dve on bude porad stejny ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.18 16:48

@Ou pritel si ze me casto utahoval, brala jsem to tak ze proste je takovy a je to jeho typ humoru. Nikdy by me nenapadlo ze me začne nejak komandovat.. kdyz jsme spolu nebydleli (jsem na úklid hrozny maniak) tak me vzdy bavili delat pořádek ve věcech, vysávat a tak.. takze jsem se mu starala o jeho i svuj pokoj co jsme meli doma, ale casto vařil i on takze me nikdy nenapadlo ze to padne vse na me..byl o pro me docela šok, jen jsem se to snazila vysvětlit tim ze nepracují a se plati on.

• Nahlásit
  • Citovat
3154
25.12.18 16:49

Normálně bych si našla práci, nastoupila, a pak mu vysvětlila, že není pupek světa. No a buď to pochopí nebo ne. Jeho pracovní dobu bych neřešila.
A buď se chlapec srovná nebo ne a ty budeš moct odejít středem, finančně nezávislá. Bez příjmu jsi opravdu služka za byt a stravu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
25.12.18 16:52

Promiň, ale co konkrétně je na něm tak úžasného abys tohle měla zapotřebí snášet? Ty peníze? To bych radši dřela od rána do večera abych si je vydělala sama. Můj chlap nosil domů vždycky dvojnásobek mého platu a jako k hadru se teda ke mně nechová. Koukej od něj zdrhnout, to není chlap, ale ubožák který si na tobě léčí mindráky a dokazuje si jaký je bůh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
25.12.18 16:54
@Helileli píše:
Normálně bych si našla práci, nastoupila, a pak mu vysvětlila, že není pupek světa. No a buď to pochopí nebo ne. Jeho pracovní dobu bych neřešila.
A buď se chlapec srovná nebo ne a ty budeš moct odejít středem, finančně nezávislá. Bez příjmu jsi opravdu služka za byt a stravu.

I kdyby se srovnal, jakoze tomu nevěřím, tak bych se bála, ze na mateřské se k ní zádě začne tak chovat. Je možný, ze si to dovolí, jen když ji má v hrsti. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1266
25.12.18 16:57

...

Neváží si tě, má tě za služku a jako ke služce se k tobě chová. Myslím, že bys měla hodně zvážit, zda má cenu s ním zůstávat? Nezmění se, spíš se to bude zhoršovat. Myslím, že by sis měla najít někoho, kdo tě bude nosit na rukou. Tohle fakt ne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
706
25.12.18 17:01

Já si myslím, že jemu vlastně vyhovuje, že práci nemáš. Může tě mít za služku a prudit. Šak to vidíš sama, práci najdeš - špatně, špatné směny, neumíš si to domluvit. Despota, který s tebou manipuluje. Kdyby sis práci našla, stejně na tom najde mouchy. Ostatně ti nemá co kecat do směn - tak najdeš práci, jakou najdeš, holt spolu nebudete pořád. Nebo nenajdeš, ale ať ti pak nevyčítá, že se nepracuješ.
Nevím, proč s ním jsi. Že se uměl chovat i líp, to není důvod. Chápu, že jsi bez prostředků, ale nemáš aspoň na přechodnou dobu možnost jít k rodině či přátelům? A zatím by sis našla nějakou tu práci, co se mu bohužel nehodila do směn…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
25.12.18 17:02

utec. je to de.il, opravdu si z tebe dela sluzku, to komandovani a utahovani a srazeni zavani uz skoro psychickym nasilim.

bude to jen horsi… mas na vic!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama