Cítím se nemožně a k ničemu jako máma

Anonymní
24.11.19 10:39

Cítím se nemožně a k ničemu jako máma

Ahoj holky, 20.11. půl hodiny po půlnoci se mi/nám narodil syn císařským řezem pro nepostupující porod. Dítě jsme chtěli, těšili se..teď tu je…první 3 dny jsem ho dostávala na kojení které nešlo, nechytil, když už tak jen s kojícím kloboučkem. Když už to šlo normálně nalila se mi prsa mlíkem a zas to nešlo bez kloboučku. První noc co jsem.mela.syna na pokoji byla katastrofa. Furt plakal, asi měl zaražené prdy. Když mu sestra pomohla se toho trochu zbavit tak spal asi 2 hodiny, další hodinu pak ještě po půlnoci a to bylo vše. Zkusili jsme dudlík, chovat, nic nezabíralo. Včera nás pustili domů, byla jsem strašně šťastná, že přibírá a dokonce i mě pustili po sekci o den dřív. Doma ale nastal horor, vše na mě padlo, mám strach co se bude dít..dnešní noc byla. o malinko lepší, zato dopoledne nářez. Od 3 malý nespal, furt plakal. Připadám si neschopně, že nejsem schopná mu pomoc od trápení a nějak ho utišit. Mám strach z dalšího. dne i noci. Na prsu chce být co hodinu a to mléko mám, takže hlady by trpět neměl. Je toho nějak moc..do toho ani nemám pocit okamžiteho náplněni láskou, Samozřejmě že ho mám ráda, moc jsme ho chtěli. Ale teď to nějak neumím dát najevo. Neumím na něj žbleptat jako ostatní, připadám si fakt nemožně…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23372
24.11.19 10:43

To že chce být na prsu je normální, lehni si do postele, vem si tam pití a jídlo a lež. Když spí, spi. Jestli máš doma manžela ať ti nosí jídlo a pití, houpe dítě aby jsi se mohla jít umýt a na záchod. Bude líp. Já mám doma dvoutýdenní a k tomu starší dítě. První dny člověk jede tak nějak na automat, únava přijde brzy a pochybnosti taky. Mě zase málo přibývá na váze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 10:48

U prvního máš tu výhodu, že můžeš zůstat celý den v posteli s ním :) lež, koj na požádání, na úklid apod se vykašli popřípadě manžel. Ono si to sedne neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2734
24.11.19 10:50

Nejsi nemožná, to tak prostě je. Ty první dny určitě. Zkus šátek, tulit tělo na tělo, položit si miminko břichem na břicho, to teplo a tlak mu pomůže se vyprdet. Porid kapičky na bříško, cvičte. Ustali se to a bude to dobré. Chce to čas. A jestli maličké pláče, je to o to těžší. Naše druhorozena první dva měsíce taky hodně plakala, bylo to náročné, ale netrvalo to věčně. Hlavně se nestresuj přemýšlením, jaká bude noc a co zas přijde, já to tak dělala taky a pořád jsem nad tím dumala, když malá spala a tak jsem si vůbec neodpocinula. Prostě se to bude řešit, až to nastane. Hlavu vzhůru! Jsi pro své miminko nejlepší máma, proto si tě vybralo ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5634
24.11.19 11:06

Neboj se, všechno bude fajn! Pro miminko je to taky velká změna. Jak radí holky, zalezte spolu do postele a nechte se pár dnů obsakovat. Návštěvy, úklid a další „nezbytné povinnosti“ počkají. Klidně i pár týdnů. Jsi skvělá máma, nakonec to, že chce být syn pořád s Tebou, je důkaz, no ne? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14930
24.11.19 11:13

Hlavně klid, žádný stresy, neděje se nic neobvyklého. Je na světě pár dní, všechno se srovná, neboj. Zaměř se na kojení, ono se to samo upraví, jak bude malý potřebovat, ty hlavně spi a jez, všechno ostatní počká. Až se budeš cítit, choď na procházky, ten čerstvý vzduch pomůže tobě i miminku. A neblázni u každého brečení, mimina prostě řvou, to je normální, ty musíš být v klidu, ať ti pomáhá manžel nebo třeba mamka na pár dní, jestli je to možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4828
24.11.19 11:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky, 20.11. půl hodiny po půlnoci se mi/nám narodil syn císařským řezem pro nepostupující porod. Dítě jsme chtěli, těšili se..teď tu je…první 3 dny jsem ho dostávala na kojení které nešlo, nechytil, když už tak jen s kojícím kloboučkem. Když už to šlo normálně nalila se mi prsa mlíkem a zas to nešlo bez kloboučku. První noc co jsem.mela.syna na pokoji byla katastrofa. Furt plakal, asi měl zaražené prdy. Když mu sestra pomohla se toho trochu zbavit tak spal asi 2 hodiny, další hodinu pak ještě po půlnoci a to bylo vše. Zkusili jsme dudlík, chovat, nic nezabíralo. Včera nás pustili domů, byla jsem strašně šťastná, že přibírá a dokonce i mě pustili po sekci o den dřív. Doma ale nastal horor, vše na mě padlo, mám strach co se bude dít..dnešní noc byla. o malinko lepší, zato dopoledne nářez. Od 3 malý nespal, furt plakal. Připadám si neschopně, že nejsem schopná mu pomoc od trápení a nějak ho utišit. Mám strach z dalšího. dne i noci. Na prsu chce být co hodinu a to mléko mám, takže hlady by trpět neměl. Je toho nějak moc..do toho ani nemám pocit okamžiteho náplněni láskou, Samozřejmě že ho mám ráda, moc jsme ho chtěli. Ale teď to nějak neumím dát najevo. Neumím na něj žbleptat jako ostatní, připadám si fakt nemožně…

Neboj, to bude dobrý. City přijdou a potíže se budou zmírňovat. Jsi dobrá máma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
24.11.19 11:31

Vlez si do postele, pokud nenavaří mažel nebo jiní členové rodiny, tak si objednej jídlo nebo zaúkoluj manžela, ať dojede pro nějaké menu vhodné pro kojící a koj klidně každou hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
24.11.19 11:50

Si úplně normální máma s novorozencem. Na všechno se vykašli a věnuj se miminku. Časem si najdete režim a bude vše OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
24.11.19 13:57

Miminka brečí, je to úplně normální, nemají režim takže brečí kdykoli, proto se rid miminkem, spi když spí ono, cca po 6 ti neděli už by mohlo začít vnímat že v noci se spí, jinak do té doby to nemá cenu řešit. Některé miminka probreci ty 1.tri měsíce (hlavně kluci teda kvůli bolení briska) a pak se to zacne lepšit ;) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
25.11.19 14:50

Podle mě úplně normální stav - takhle jsem to měla i já, par měsíců to trvalo no… Kdybych býka s prvním rozumnější - trvalo by to kratší dobu. Zkus najít něco, co malyho uklidní - určitě to není jenom prso. Někoho uklidňuje hladit mezi oči, jemně a usne u toho, někoho ponosit vertikálně a jemně poplacavat po zadečku, obzvlášť, když jsou to prdiky. Mladší teď prdiky trápí hodně a provozujeme vykakavani nad umyvadlem po každém kojení a hodně ji to pomáhá - pak spinka o hodně klidneji. Matka jsi dobra a rozhodne nejsi jediná, kdo to takhle prožívá. Proste porodem to nekončí - tím všechno jen začíná, ale lepší to určitě bude :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 21:17

Tohle všechny dobře známe :hug: miminko se teď narodilo, musí si zvyknout na nové prostredí, dozrát centrální nervový systém atd. Proto pláče. Pomůže mu tvoje blízkost, kojení na požádáni, kapky na prdiky. Přejde to, neboj. Velké zamilovaní taky přijde. Miminko tě právě učí to nejdůležitější - trpělivosti ;) tak se drž a držím palce, ať je brzy lip!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama