Cítím se poslední dobou hrozně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.11.21 15:03

Cítím se poslední dobou hrozně

Už několik dní od rána celý den proležím, prospím, nic nedělám a skoro nejím. Mám hroznou depku. A od dnešního rána ještě navíc úzkost kterou nevím z čeho a nevím co s tím, nedokážu se toho zbavit, nedokážu se dokopat ani vylézt z bytu. Přijdu si hrozně, jako odpad společnosti který by měl zůstat jen doma a nikomu nelézt na oči a nevím proč se tak cítím. Mám tolik povinností které na které už jsem tolik dní nesáhla a tím moji náladu ještě zhoršuji protože si přijdu úplně neschopná že nejsem schopná se do toho dokopat, do teď jsem od rána jen ležela v posteli a pospávala, teď jsem alespoň zapla počítač že se tady svěřím, protože už to dneska fakt nezvládám. Ani nevím proč to sem píšu asi se potřebuju jen někomu svěřit a vědět, že to bude lepší a že každý si někdy prošel nějakou krizí..Nedokážu se ani dokopat dojít na procházku třeba večer, kdy už venku moc lidí není.. Poradí někdo, co s tím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
301
20.11.21 15:05

Zahul si

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6043
20.11.21 15:06

Mívala jsi toto už dříve? Nepomohla by nějaká kamarádka, sestra…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.21 15:12
@Alriga píše:
Mívala jsi toto už dříve? Nepomohla by nějaká kamarádka, sestra…?

Občas jo, vždy takové období několikadenní, nebo týdenní. Nejhorší na tom bylo, že fakt nic nepomohlo, prostě to přečkat. Nemohla jsem se k ničemu donutit a když už, tak stejně nepomohlo nic. Co se týká rodiny tak těm se vůbec svěřovat nechci. Bydlí daleko a vztah stejně nemáme moc dobrý na to abych jim říkala něco takového.. A ostatní tím nechci zatěžovat.

• Citovat
  • Nahlásit
4262
20.11.21 15:17
@Anonymní píše:
Už několik dní od rána celý den proležím, prospím, nic nedělám a skoro nejím. Mám hroznou depku. A od dnešního rána ještě navíc úzkost kterou nevím z čeho a nevím co s tím, nedokážu se toho zbavit, nedokážu se dokopat ani vylézt z bytu. Přijdu si hrozně, jako odpad společnosti který by měl zůstat jen doma a nikomu nelézt na oči a nevím proč se tak cítím. Mám tolik povinností které na které už jsem tolik dní nesáhla a tím moji náladu ještě zhoršuji protože si přijdu úplně neschopná že nejsem schopná se do toho dokopat, do teď jsem od rána jen ležela v posteli a pospávala, teď jsem alespoň zapla počítač že se tady svěřím, protože už to dneska fakt nezvládám. Ani nevím proč to sem píšu asi se potřebuju jen někomu svěřit a vědět, že to bude lepší a že každý si někdy prošel nějakou krizí..Nedokážu se ani dokopat dojít na procházku třeba večer, kdy už venku moc lidí není.. Poradí někdo, co s tím?

Ahoj, mrzí mě, co prožíváš, ale podobné pocity jsem taky mívala. Myslím, že bys měla navštívit odborníka (psychiatr) a psychologa. Pokud zažíváš tyto stavy opakovaně, tak tím spíše. To, co popisuješ, vypadá jako deprese, já se mimo jiné též s periodickou depresivní poruchou léčím. Beru antidepresiva a chodím k psycholožce. Nech si pomoci, pokud někoho rychle neseženeš, tak zkus nějaké krizové centrum. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6043
20.11.21 15:20

Psychoterapii případně antidepresiva určitě. První pomoc: nezůstávat sama, zkusit oslovit kamarádku, kolegyni. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839

Zkus ještě doplnit vitamíny a minerály. Byla jsem na mašli, a pak mi zjistili nedostatek D a hořčíku. Doplnila jsem a zase byla nálada. Ale pokud je to už delší čas, možná by to chtělo doplnit serotonin (antidepresiva) https://www.poradnaprozdravi.cz/…-detail-1267

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276

Jestli se to nějak opakuje, zhoršuje, prodlužuje, můžeš se jít poradit do CDZ centra duševního zdraví poblíž bydliště, kde máš ambulantního psychiatra a psychologa. Objednací doba je několik dní.

Myslíš, že je to psychické?

Štítnou žlázu máš vyšetřenou? Když nefunguje správně, způsobuje to depky.

HA taky někdy tyto potíže zhoršuje…psychiku, deprese a úzkosti.

Příspěvek upraven 20.11.21 v 15:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.21 15:26

To je v pořádku, taky to mívám, proste si polež, pusť si film, vyplni telefon a ono to přejde. Kup si třeba něco hezkého domů nebo na sebe. Až ti bude lépe, zajdi si na kosmetiku, zkus nějaké cvičení a bude líp.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.21 15:39
@jejjej píše:
Jestli se to nějak opakuje, zhoršuje, prodlužuje, můžeš se jít poradit do CDZ centra duševního zdraví poblíž bydliště, kde máš ambulantního psychiatra a psychologa. Objednací doba je několik dní.

@jejjej píše:

Nevím jestli je to psychické, nevím kde se to bere, hlavně vůbec nemám důvod se takhle cítit..Štítnou žlázu mně vyšetřovali před rokem a byla v pořádku. A HA neberu, mám tělísko. Jinak děkuji za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
276
20.11.21 15:40
@Anonymní píše:
Nevím jestli je to psychické, nevím kde se to bere, hlavně vůbec nemám důvod se takhle cítit..Štítnou žlázu mně vyšetřovali před rokem a byla v pořádku. A HA neberu, mám tělísko. Jinak děkuji za radu.

Tělísko je hormonální nebo nehormonalni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.21 15:40
@annasmyc píše:
Zkus ještě doplnit vitamíny a minerály. Byla jsem na mašli, a pak mi zjistili nedostatek D a hořčíku. Doplnila jsem a zase byla nálada. Ale pokud je to už delší čas, možná by to chtělo doplnit serotonin (antidepresiva) https://www.poradnaprozdravi.cz/…-detail-1267

Tak to mě vůbec nenapadlo, že by mohlo souviset s nedostatkem vitamínů a minerálů.. děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.21 15:41
@jejjej píše:
Tělísko je hormonální nebo nehormonalni?

Nehormonální

• Citovat
  • Nahlásit
102
20.11.21 15:52

To znám, chce to hlavně nebýt sama a pokud se nemáš komu svěřit, tak klidně napiš. Ale právě jestli se to vrací, chce to i už odbornou pomoc, aby z toho nebylo něco závažnějšího. ;) Pusť si oblíbený film nebo písničky, ale ze zkušenosti vím, že takové období se hold musí přetrpět..zvlášť v tomhle počasí, kdy je furt zataženo a je brzy tma. Ale bude líp, neboj, jen si nech pomoct, člověk by neměl být na trable sám, zvlášť při depce/depresi. Držím palce. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2135
20.11.21 15:58

Proč se tak cítíš?
Co ti vadí?
Nutíš se k něčemu?
Nejsi moc sama?
Je někdo, kdo by tě obejmul? :srdce:

• Citovat
  • Zmínit