Cítím se sama, rodina se mnou nekomunikuje

2.6.15 13:47

citim se sama...rodina semnou nekomunikuje

Snad se tu nekdo najde, kdo me pochopi a nekdo, kdo ne…Proc tady pisis, jelikoz se citim na vse sama a jsem v tom obdobi, kdy bych potrebovala podporu a pomoc, ale bohuzel se neco odehralo v moji rodine, ze se bojim, ze to je konecna pro me, jelikoz jsem pro ne,,cerna ovce rodiny,,.Muj pribeh spociva v tom, ze jsem si nasla muze cizince a jsme nuceni docasne zit u mych rodicu, kteri s tim souhlasili, ale i kdyz jsem vedela, co je moje mamka zac, tak jsem si myslela, ze po moji svatbe i v mem necekanem tehotenstvi se vse zmeni, ale stalo se jeste hur. Protoze se mi v tehotenstvi zmenila vnimavost a citlivost na veci, ktere jsem jiz pred tim nechapala. A tak jsem si tu relativne spokojne zila dokud jsem byla zticha.

Zacalo to vsechno tim, jak jsem mela mit svatbu, kdy moji rodice delali, jako by je to nezajimalo a vubec neprojevovali iniciativu…Vse jsem si zarizovala sama i jsme si s muze platili vecinu samy. Bylo to narocne obdobi a kdyz porovna necekanou svatbu moji sestry, kdy se ji dostalo pozornosti jen i diky tomu, ze byla tehotna, tak jsem se citila odhozena, jako by jeji svatba byla dulezitejsi nez ta moje, a taky ze byla, jelikoz nikdo na ni nerval a tata ji s velku radosti pomahal financne. A ja o par roku kdy prisla s tim, ze budu mkt ja svatbu, tak to nikoho nezajimalo a uprimne jsem si musela vse vyrvat a proplakat, abych mela alespon malou cast vnimani…Jenze to nebyl hlavni problem, ktery mel prijit, jelikoz moje sestra je,,manipulator, tak si po svych dvou porodech zmanipulovala rodinu tak, ze bylo samozrejmosti, ze si prisla pro penize, ze se ji vse dalo, koupilo, co si rekla a dokonce prisla s tim, ze chce i pujcit na auto, samozrejme vse co si o taty pujcila, tak nevracela se svym manzelem, ale dal si utracela penize za hlouposti a za kocarky. Tata ji pred nekolika lety koupil auto i pres moje protesty( kdy ho moje sestra nazvala predemnou i pred svym muzem, ze je stary a penize nepotrebuje)… a on vzal svoje penize z dedictvi a koupil ji drahe auto jen aby si pani mela v cem jezdit. Cokoliv se ji pokazilo, tak chodila za mym tatu a pujcovali si stale dokola penize a tata ji to vse promijel, ty nesplacene pujcovne…Moje sestra si vsechny zmanipulovala detmi, ktere porodila a tak vsichni skacou, jak ona chce.
To je jen zkracena historie nasi domacnosti.
Ja jsem pred 3 mesici zjistila, ze cekam miminko a tak to zacalo… Moje sestra se stazila me manipulovat a stale mi preposilala sady obleceni, co uz musim koupit a zarizovala za me koupi kocarku, nekolikrat jsem sni slusne mluvila i s jejim manzelem, ze muj je cizinec a je prvni prioritou, aby mel v CR praci a az pak muzem nakupovat, jelikoz jsme do urcite doby zili jen s moji nemocenske. Tak jsem stale dokola vysvetlovala moji sestre, ze ted na to nemame, a ze s koupi kocarku pockame, ale ona jako by byla chlucha ke vsemu a jednou mi zavolala, ze mi zaridila kocarek v plne vybave za dobrou cenu, a ze sena neho odpoledne jdem podivat. Ja byla v soku a nevedela, co mam rict, tak jsem s agresi a po dlouhem premlouvani souhlasila. Jenze jsem si uvedomovala, z e to neni dobre, jak semnou sestra manipuluje. I kdyz se to zda, ze sestra je dobrak, a tak nerespektovala, o co jsem ji prosila, a tak vznikl konflikt, kdy se do toho vlozil i muj muz a ona ho nazvala,, Nulou bez penez, se kterou se nebude bavit,,. A tak jsem se hloupe s bolesti na srdci rozhodla, ze s ni nepromluvim, dokud se neomluvi, ale moji rodice znovu nestali na moji strane, ale na jeji ci jim to bylo jedno. Tak tim zacalo moje postupne domaci peklo ci moje vnotrni peklo, jelikoz muj otec se jeste behem te doby rozhodl vzit si pujcku na 8 mistne auto a me po koupi odkazal svoje stare auto s tim, ze nam rekl, ze si za par let koupime…Tak jsem mlcela, plakala po nocich, kdyz meho otce vice zajimalo nove auto, ale to ze v ten den jsem mela narozeniny, tak vubec na to nereagoval a popral mi jen diky mati, ktera mi posla prat:( Bolelo to, ze se na me tak muj otec vykasla, ze nevnimal, jak se citim, ze jsem tehotna, a ze s muzem mame malo financi…A vse vyustilo, kdy jsem nasla muzi dobrou praci a resili jsme, ze by bylo jednodusi jezdit v aute, ale potreboval snat cestu a tak jsem ho jednu nedeli poprosila, zda si nemuzem vzit stare auto, aby si muj zapamatoval cestu do prace a z prace, rekl mi jasne, ale klice jsou u neho v praci, ze tam pro ne zajed..Ale cekani bylo a stale se nic nedelo, a tak pak si ve tri hodiny po prichodu moji sestry odesli buhvi kam a vratili se po seste hodine, kdy ja mela vychazky jenom do sedmi do vecera, ale on se ani neomluvil ani se nenabidl, ze to snim projede, totalni ignorace a ja znovu dostala rano do srdce od toho nejblizsiho… A tak jsem jim sla rict, ze se na me vykaslali v te nejnevhodnesji dobe, ze vzdy tvrdili, ze jsou spravedlivy, ze nikoho neuprednostnuji a nikdy nebudou, jako jejich rodice, kteri tohle uz udelali jim, kdyz si vybrali jejich sourozence…Jenze, to otec neunesl slyset a tak si myslela, ze kdyz mi da nove auto, tak to vse vyresi, ale nevyresilo a ja mu auto vratila stim, ze jsem se s bolesti v srdci a v dusi stahla do ustrani…
Tak to je muj zkraceny pribeh, kdy jeste k tomu vsemu si doma nemuzu oprat veci, kdy jsme moji mati pujcili dost velkou castku a ona dela jako by nic a nic nam nevraci, i kdyz y to meli na vybavu pro dite a k tomu jeste psychicke tyrani, kdy neustale posloucham, jaka jsem pi..a, ku..va a jebnuta tehotna :,( Oni si jezdi po vyletech a mysli si, ze ja jsem vsechno zavinila a ja nemam na nic pravo, ale jestli Vam nekomu prijdu silena, tak verte mi nebo ne, je to jen moje velka bolest, bolest z toho, jak se ke me zachovala ma rodina, boli me to a nejde tady vubec o penize jestli by nekdo podotkl jde tady jen o vnimani od mych rodicu, kdy ja musim bojovat za lasku tech lidi, ale oni neciti vinu, citi se, ze jsou v pravu..To je duvod meho straneni a nekomunikaci, jak se sestrou, tak s mym otce, a matkou…

Mozna se Vam to zda ze ja jsem ta spatna, mozna ano, mozna ne, nevim, kde je ta pravda a kazdy den meho zivota nad tim premyslim, co delas spatne, co??? Rodinu mam jenom jednu, ale melo by tam fungovat vzajmna komunikace, ale tady jsou jen lzi a intriky, manipulace a nic to nemas polecneho se vzajemnou uctou…a pak ma sestra pose memu muzi, zda neni nacase prestat ignorovat rodice, jenze to rika ten jevetsi pokrytec, ktery kdyz potreboval tak tu byla pro neho pujcovna penez, kdy z toho nic nevratil a nijak nepomahal rodicum a k tomu to rika clovek, ktery si nenapadne bral vice penez od svoji matky, ktere sama nabidla, ze bude ji varot krabickovou dietu( ale pritom, kdom za nakup, si zapocitaval po tajnu i za praci)
Je mi z toho vseho hnusne a jsem v deprsi, ze tu sedim v jedne mistnosti a uz si jen preji az porodim a odjedu s manzelem zit do jeho zeme, jelikoz prozivam vnitri peklo a stale jen brecim, premyslim o tom, ale nevim, co s tim delat…Mluvit, utect, odpustit, omluvit se…sedimi tu sama a chybi mi pritel, nekdo kdo by me vyslechl, pochopil, i kdyz muj muz je moji oporou, tak ho lituji, jak semnou zaziva vse to peklo a nechci ho uz tim zatezovat…

Dekuji vsem, co si to prectou, kdo nebudou soudit, ale budou se me snazit pochopit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
2.6.15 13:49

@Barlenka upřímně, dočetla jsem jen začátek a nechápu, co by Ti měli rodiče na svatbě zařizovat? Tvoje svatba, tak si to udělej, ne? mi přijde, že žárlíš.. a mmchdm, něco si vyřvat, to dělaj malý děcka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 13:53

Omlouvam se za preklepy a za chyby v mem clanu, psala jsem velmi rychle a bohuzel nedbala na chyby…Tak doufam, ze to nekdo zase neochopi spatne…

Diky za pochopeni vsem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
2.6.15 13:56

Já nevím no, mě příjde, že pořád čekáš že ti rodiče něco daj (svatba, auto…) místo aby se s postavila na vlastní nohy.
Pokud jsou takový jak píšeš tak se odstěhujte a nestýkejte se s nima :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
2.6.15 13:58

Promin, ale z toho celého cítím jen žárlivost :nevim:  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Peťulka2608
2.6.15 13:59

A proc se neseberete a nejdete bydlet jinam, nebo proc nejdete tedy do pritelovi zeme??

No rekla bych, ze segra to bere vse jako samozrejmost…ale ty bohuzel taky.Jsi plnoleta, mas prijmy, musis se o sebe umet postarat… Tim se ale opravdu nezastavam sestry…ale i chovani rodicu je smut e…

Byt tebou osamostatnim se…

• Nahlásit
  • Citovat
2.6.15 14:04

Proc vylidi si vyberete jen jedno slovo z kontextu a hned je pro Vas nekdo, kdo zarli, kdo se neumi postavit na vlastni nohy…Nezarlim a nechci po svych rodici penize, jak jsem jiz psala, ale je to vlastne jedno, je moji hlouposti, ze jsem tady neco napsala a Vy jste to nemohli pochopit, protoze kdo si neprojde nekomu v jeho botach a neupadne, tam kde on upadnul a kde se musel zvednout, tak to lide nechapou a bohuzel nevim, co jsme taky tady cekala… Jen pro informaci cekam na porod a odletam zit do ciziny, a proc uz neodejdu nyni, jelikoz chci aby dite melo ceske obcanstvi a druhe po svem otci, ktere mu bude vyhodou a nemusi te mi verit, ale nejsem tou, ktera po nekom neco zda, kdyz jsem nebyla jeste tehotna tak jsem mela dve prace, ale nevite, ale kdo ma za muze cizince, tak asi lepe pochopi, jak je tezke vse kolem toho, jak neni jednoduche se hned postavit na nohy, kdyz musite ze zacatku zivot sveho muze, diky tomu, ze nemuze diky zakonum a migracnim pracovat…Tomu se rika zivot zeny a pokud nechapete, tak nemusie, ale proc vubec zde piste to nechapu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 14:06

Ano, zarlivost je jedna veci, kterou vsichni tady na me hazi a chapu to…protoze to tak i jde vycitit, ale asi se neumim dobre vyjadrovat, abych to lepe napsala ci popsala, co vlatsne mam na mysli…Spis mam v sobe bolest a zklamani…ale to takhle na dalku nejde popsat, kdyz clovek cloveka nezna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
2.6.15 14:09

@Barlenka No a ty jsi taky cizinka? Píšeš strašně, nedá se to číst…
Jinak ten elaborát jsem nedočetla vůbec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
2.6.15 14:11

Já tě chápu, štve tě že nemáš rodinu jako všichni, ale bandu sobců… bohužel je ale nezměníš, proto ti píšu, že se máte zařídit s manželem sami pro sebe a na ně se vykašlat… je to smutné, ale je to tak
Pokud zakládáš diskuzi, musíš počítat s tím, že všechny příspěvky nebudou sluníčkové :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
2.6.15 14:11

A proč sem píšeš ty, když nechceš odpovedi? 8o jestli jsi chtěla jen poplacat po rameni, tak jsi to, mela napsat hned v úvodu…

Jsi dospela, odstehuj se, nestykej se. Bydlet u nich a vystekavat, to umí kde kdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Peťulka2608
2.6.15 14:12

Tak ti nezbyva nic jineho, nez vydrzet do porodu…
I kdyz s chovanim rodiny se asi nikdy nesmiris…a je mi jasny, ze je ti to lito. Ale mam obavy, ze s tim uz nic neudelas. Je smutny, ze rodice delaji mezi detmi rozdily :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
2.6.15 14:15

Cekam na porod a jsem ted na nemocenske tudiz podle zakona mam vychazky jen od jedne do sedmi hodin..A neni to tak vse jednoduche, jak se Vam vse zda, kdyz kolem toho je litani, po uradech, musela bych dat vypoved v praci a tim bych prislo, ze musim dat vypoved v praci a tim prijdu i o materskou pokud nyni odjedu rodit do zeme meho muze…samozrejme je to nejlepsi reseni a my to vime, ale taky nejsem nezodpovedna a nenecham znovu vse na mem muzi a delam to i pro nase dite, abychom jsme se meli dobre…je tezke Vam neco tadypopsat, kdyz samy mate urcite polovicka ceske muze a tim to mate jednodusi nez si myslite…Ja si tohle nevybrala ver te mi jen jsem pristoupila na tuhle variantu, jelikoz jsem nevedela, ze tak rychle prijde do naseho zivota ditko, a tak se nase plany z toho, ze odjedem do Prahy atd… najednou ze dne na den vse bylo jinak…Nemame ted moznost krucek po krucku si vse budovat, kdyz musime privest dite do bytu, zivit ho a milovat ho…To kazda mamka na mem miste stad pochopi…Nebyl to vyber, ale nutnost, tak Vas prosim nemusite to chapat, ale nesud te…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 14:17

Je mi to jasne…pocitala jsem s tim, jen jsme to spatne vyjadrila a taky napsala…Je to asi hloupost hledat v tom logiku a chtit po Vas, aby jste mi rekli neco pekneho…tak diky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 14:20

Ano, to jsem napsala strasne, ale jsem biligvni clovek, ktery denno denne mluvi dvoumi jazyky a mnoho mych pratel rika, ze uz se ztracim v cestine, coz priznavam, protoze vice komunikuji na jazyku manzela nez na svojem ceskem, tak to jde poznat, jak se meni moje mysl…Tak pokud te tim poburuji, tak to necti a nekomentuj, protoze nejsem dokonala a napsala jsem to hloupe, ale pod emocemi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama