Tcháni - cítím se uražená - právem?

Kalamajka123
2.2.10 20:51

Cítím se uražená - právem?

Ahoj Holky,

omlouvám se za anonym…
Potřebuji se nejspíše vypsat nebo možná zjistit,že se cítím správně - cítím se uražená a nevím jak dál…

V sobotu jsme byli na obědě u tchánovců (tchán není manželův ani švagrové otec…) - sami nás tam zvou prakticky každý víkend. Po obědě mi tchán začal o5 „brečet“ jak mají teď málo peněz,když jsou oba v důchodě. Tak jsme začali debatovat kolik za co utratí. A v tom došlo na jídlo. Zjistila jsem,že my jsme 4 (z toho dvouleťák a kojenec) a utratíme za jídlo 4 - 5 tis. Oni dva dospělí prý minimálně 6 000 Kč - když jsem naznačila,že tam je teda něco špatně (nakoupí plný vozík a pak 1/2 vyhodí…),tak se na mě ohnal ať si nemyslím,že my tak málo utratíme,ptž k nim chodíme v sobotu na oběd - a tím prý ušetříme strašně moc!! Takovým vyčítavým tónem…
Nikdy jsem se na oběd nevetřela,sama nepozvala - vždy koncem týdne volá jestli se přes víkend stavíme na oběd!
No a já teď nevím co mám dělat. Švagrová bydlící mimo naše město radí - chodit na návštěvu,ale až po obědě…Ať si tam manžel sní sám když u toho nebyl…

Myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23860
2.2.10 20:56

Tak buď chodit na návštěvy po obědě (ale bacha aby vám nevyčetli i kafe :mrgreen: ), nebo je zvát na oběd na střídačku. Jednou vy k nim a jednou oni k vám. Víc bych to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
2.2.10 20:58

Kalamajko a co je třeba občas pozvat i k vám? někteří lidé si o to sami neřeknou a třeba by je to potěšilo plus by jim to i něco ušetřilo I když si nemyslím, že ty vaše obědy je stojí až tolik - samosebou záleží co se vaří. Pak nebudou mít záminku říkat že je „vyžíráte“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2466
2.2.10 20:59

Ahoj.
Jo, to bych se asi taky urazila…
A ještě bych koupila nějaké maso a jiné potraviny a udělala jim hezký balíček..(to by se možná nafoukli,ale co myšlenka je to hezká) :-D na jídlo bych k nim asi už nešla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
2.2.10 21:00

Chápu tvoje rozhořčení, taky bych se cítila dotčená. Přeci se jich nikdo neprosí. Švagrová má dobrý nápad s chozením až po obědě. A nebo se střídejte, jednou vy k nim, jednou oni k vám, pak si budete kvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
2.2.10 21:01

Starší lidi bývají nevrlí ze spousty důvodů… Těžko říct, proč reagoval tak, jak reagoval… Ale důsledky bych z toho rozhodně vyvodil. Mimo jiné to, co ti radí švagrová.

Z tvého popisu cítím, jako kdyby s vámi chtěli trochu manipulovat (nevím, jen hádám…). Tak to se nenechte.Pokud je v rodině tendence něco vyčítat, je dobré k výčitkám nezavdat příčinu. Je pravda, že pak si třeba najdou jinou, ještě absurdnější. Jenže můžou se za pár let dočkat třeba toho, že jim vnouče řekne něco jako dcerka mojí kamarádky (pět a půl roku): „Babi, proč kecáš takové kraviny?“ (Obě strany z toho byly v šoku - a taky předtím došlo na vyčítání peněz…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.10 21:05

Máte takové rozpory a debaty o penězích s výčitkami stále,nebo to byla vyjímka? Já bych se těmto debatám snažila vyhýbat,protože jsou takové typy lidí,které se v tom vyžívají,„stále pláčou“,jak jsou na tom špatně,nemají peníze,ostatní se mají líp..Přitom Ti lidi nemusí být nutně důchodci,nemusí na tom být nejhůř a nakupují tak,že zkouknou letáky,naplní vozík všelijakými nesmysly a ve finále půlku vyhodí,protože to nestačí ve lhůtě zkonzumovat..

Moc Ti rozumím,můj otec je podobná povaha.My k nim sice nejezdíme na oběd,ale žijí na vesnici,občas nám dávají vajíčka,brambory,ovoce,zeleninu..No,a když se někdy v něčem neshodneme,tak všechno vyčtou..

My jsme to vyřešili tak,že ho bereme takového,jaký je.Starého psa novým kouskům nenaučíme..Tématu finance se v hovoru vyhýbáme,jak můžeme a ty „dary“ si od našich bereme jen omezeně..

U nás je situace jiná..Když oni potřebovali,dost jsem jim pomohla,tak z nějakých jejich výčitek vlastní výčitky nemám..Jen mě mrzí,že si na to dnes už nevzpomenou..

Tobě bych radila,povznes se nad to..S povahou tchána nic neuděláš..Jen se budeš zbytečně nervovat a trápit.On na to možná dávno už zapomněl.Na oběd bych tam rozhodně pravidelně nejezdila,jen výjímečně a někdy bych na oplátku pozvala zase já je..Na tom bych si trvala.

Co se týče výdajů za jídlo,jsme taky čtyřčlenná rodina,máme batole a kojence a částku máme podobnou..

• Nahlásit
  • Citovat
Kalamajka123
2.2.10 21:06

Oni k nám chodí na návštěvy, dříve jsem měla vždycky poctivě napečeno (teď už to fakt nestíhám pokaždé… :oops: )
Pozvat je na oběd je hodně velké sci-fi, tchán je takový ten typický remcal,co v životě nedržel vařečku… :pocitac: :pocitac: co neplave na oleji,nebo se netopí v sádle by nesnědl… a tchýně se mu plně podřídila…už prakticky nevaří - jenom smaží a peče…

A má strašnou srandu - doslova se nám posmívá,že se u nás doma jí obědy jako koprovka,hrachová kaše,rýžový nákyp,dokonce mu nejede ani filet a br.kaše - prostě klasika…takže k nám by nešel!Na tom jsme se s manželem i švagrovou shodli…a já se na jeho ohrnující obličej taky dívat nemusím…

• Nahlásit
  • Citovat
18312
2.2.10 21:11

Kalamajka: To si tvůj tchán připravuje senzační závěr života… Tak se stravoval můj děda. Přišla ateroskleróza, pak malá mozková příhoda, 80procentní imobilita posledních šest let před smrtí… Ne že bych mu to přál, ale zadělává si na to.
Prostě mi to nedalo, abych tu zkušenost nezmínil… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kalamajka123
2.2.10 21:14

No co se jejich „chudoby“ týče - peněz mají na dva důchodce - no důchodce (tchánovi je 57 a tchýni 59) - podle mě dost…jenom s něma neumí hospodařit… :zed:

A co se debat o penězích týče,tak to si odnáším jenom já - švagrová žije 300 km daleko a mě si vybrali jako vrbu - oni totiž chodí sem tam na krátké návštěvy právě během dne,takže jejich finanční nářky si vždy "vyžeruů já - já o tom taky nechci mluvit,jenomže oni mi tu vždycky smutní a čekají,že já jim řeknu kolik má manžel plat a kolik já mateřskou…TO NIKDY NEUDĚLÁM!!!DO TOHO NIKOMU NIC NENÍ!! Mám na nájem,hypo,jídlo,výlety,dovolenou…

No ale jsem ráda,že se tak rozhozeně cítím oprávněně…ač mě to mrzí! :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.10 21:16

Kalamajko,nemluvíš o mém otci? :lol: :lol: Jde vidět,že to opravdu je takový typ lidí. :mrgreen: .Vlastně,svého otce se musím trochu zastat,vařečku v ruce držel,na vojně dělal kuchaře..Tam se vším šetřilo a nadstavovalo..Když vaří omáčku,guláš,zelí,dalo by se s tím betonovat - fůj..Co neplave v sádle nebo není maso,není jídlo :mrgreen: :mrgreen:

Co není podle jeho „gusta“ a podle jeho „receptur“,to nejí!! :mrgreen: My je na oběd zveme,ale taky je to kříž..Dělám vždy vepřové řízky,protože ničím jiným bych se nezavděčila a můj přítel,nekonfliktní typ,nadává,že takové vymrčování ve své rodině nezažil,i návštěva musela jíst,co se uvařilo :mrgreen:

Taky nám říká,že špenát je pro kozu,rizoto pro Číňany apod..

Teda holka,lituju Tě..Jsem ta samá anonymní..Omlouvám se za anonymitu,i když nepředpokládám,že by naši četli emimino..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.10 21:19

Kalamajko,přesně!! :lol: Můj otec se taky stále vyptává,kolik má přítel plat,kolik máme mateřskou,přídavky a všechno možné :mrgreen: :mrgreen:

Úplně se v tom vyžívá..A pak ještě rád nadává na politiku,jak dřív bylo dobře a dnes je vše jen pro bohaté :mrgreen: :mrgreen:

No,naši bohatí nejsou,živí ještě 3 sourozence na studiích,ale s penězi hospodařit neumí..Kdyby si vedli příjmy a výdaje,dost by ušetřili..Ale nevykládám jim to.Nemá to cenu.Jen bych to schytala řečmi typu: „Jak se my máme dobře“ :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
1426
2.2.10 21:20

To víš, poučovat staré lidi co dělají špatně je vždy ošemetné.:-)
Každopádně, když nás někdy tchyně pozve na jídlo, vždy jí něco přivezeme. Taky se jí neprosíme, ale je to od ní fajn, nemusím vařit, chce nám tím udělat radost, tak jí taky na oplátku něco přivezeme, považuji to za slušnost a aspoň nemá důvod nám něco vyčítat. Bylo by mi asi hloupé se nechat pravidelně živit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kalamajka123
2.2.10 21:41

Je to pakárna… :zed: A začarovaný kruh! :zed:

A kdo to tu psal o těch nemocech? Myslíte,že on je se svými stravovacími návyky fit? vysoky krevní tlak, cukrovka (už si píchá inzulin),žlučník v háji,ledvina pryč atd.V 57 jí více léků než moje 75 letá babička…

Holky, děkuji za podporu,ale budu to muset vyřešit sama - asi budu nějakou dobu chodit až poo a až se uklidním,tak sem tam na oběd…(asi jen když dojede švagrová)

• Nahlásit
  • Citovat
18312
2.2.10 21:54

No tak jak píšeš, tak to má zatím „pouze“ vysoký tlak plus nemoci zažívání (z toho v podstatě vyplývá i ta cukrovka)… To rozhodné asi teprve přijde. Můj děda nás po té své mozkové příhodě poznával jen ve světlých chvilkách a mě někdy oslovoval jménem svého bratrance - který byl v té době víc jak 40 roků po smrti… Ale i přes takové chování to tvému tchánovi rozhodně nepřeju. Spíš je mně líto vás okolo, kteří musíte jeho výstřelky snášet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama