Cítím se v práci podhodnocená

Anonymní
22.9.20 14:18

Citim se v praci podhodnocena

Ahoj, muzete mi poradit, nebo vyvratit, povrdit moje podhodnoceni v praci?
Jsem v teto praci pres 2 roky, sedim na recepci, staram se o prichozi obchodni partnery a klienty, cistotu (i po kolegach, neumi si po sobe ani umyt nadobi), takze takova ozdoba, to si myslim ze by za ty penize stalo - 18 cisteho, ale - mam jeste dalsi pozici, office manager, tudiz, objednavky, reporty pro sefy, organizovani akci, marketing, starani se o sluzebni vozy - servisy atd proste ficka jak se rika, a dost casto opravdu NESTIHAM, domu prijdu psychicky vycerpana a vzhledme k tomu ze uz me tyhle penize zacinaji stvat premyslim, jestli mi to stoji za to kdyz treba kamaradka jako prodavacka v oc ma 21 cisteho…delam spoustu prace za sefy a proste me to pak nastve kdyz je vidim jakou maji pohodu u kavy a ja si to kafe ani nestiham kolikrat dat a pak mi prijde takova castka…kdybych nezdedelila byt tak si vubec nedokazu predstavit jak se uzivim kdyz vidim ty najmy a ceny v obchodech…take me stve ze mam urcene obleceni - saty, podpatky, sako, bohuzel mi tohle ale nikdo nedal a ani zadne osatne nedostavam, takze toto oblceni si musim take kupovat…(ustecky kraj)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8902
22.9.20 14:26

Děláš běžnou administrativu, kterou by chtěl dělat každý. Od toho se odvíjí plat. Já bych třeba tu prodavačku v OC nechtěla dělat ani za dvojnásobný plat než uvádíš.
Neříkám, že by to nějakou tu tisícovku nahoru nechtělo(záleží tedy také na místě pracoviště), ale teď není vhodná doba na změnu práce nebo navýšení platu.

Příspěvek upraven 22.09.20 v 14:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36225
22.9.20 14:30
@Anonymní píše:
Ahoj, muzete mi poradit, nebo vyvratit, povrdit moje podhodnoceni v praci?
Jsem v teto praci pres 2 roky, sedim na recepci, staram se o prichozi obchodni partnery a klienty, cistotu (i po kolegach, neumi si po sobe ani umyt nadobi), takze takova ozdoba, to si myslim ze by za ty penize stalo - 18 cisteho, ale - mam jeste dalsi pozici, office manager, tudiz, objednavky, reporty pro sefy, organizovani akci, marketing, starani se o sluzebni vozy - servisy atd proste ficka jak se rika, a dost casto opravdu NESTIHAM, domu prijdu psychicky vycerpana a vzhledme k tomu ze uz me tyhle penize zacinaji stvat premyslim, jestli mi to stoji za to kdyz treba kamaradka jako prodavacka v oc ma 21 cisteho…delam spoustu prace za sefy a proste me to pak nastve kdyz je vidim jakou maji pohodu u kavy a ja si to kafe ani nestiham kolikrat dat a pak mi prijde takova castka…kdybych nezdedelila byt tak si vubec nedokazu predstavit jak se uzivim kdyz vidim ty najmy a ceny v obchodech…take me stve ze mam urcene obleceni - saty, podpatky, sako, bohuzel mi tohle ale nikdo nedal a ani zadne osatne nedostavam, takze toto oblceni si musim take kupovat…(ustecky kraj)

Delas neco, co nevyzaduje kvalifikaci.
Tak si najdi lepsi praci. Jsi nahraditelna behem chvile, bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
22.9.20 14:34

Já se možná zeptám jinak. Když to píšeš tady, tak jsi se o tom s nadřízeným předpokládám už bavila. Jaký uvedl důvod, že ti nepřidá?
Pokud jsi to s nadřízeným neřešila, není nic jednoduššího než se s ním pobavit, říct mu svůj pohled, co vše děláš a že si myslíš, že si zasloužíš být lépe hodnocená. Za zeptání tě v kanceláři nikdo nevyhodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
22.9.20 14:36

Jenomže pokud chceš odejít, odejdi. Taková práce je ihned nahraditelná jinou ženskou.
Pokud bere tvoje kamarádka pokladní více jak ty, tak běž do práce za kamarádkou. Ale počítej s pracovníma víkendama od nevidím do nevidím.
Navíc jak píše @jkra není správná doba na změnu práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
22.9.20 14:50

No nevím, za mnou přijít zaměstnanec, že chce přidat, protože nestíhá a má toho moc, tak mě to moc nenadchne, spíš si řeknu, že na to asi nemá dost schopností… Prostě ta mzda je za výslednou práci, nikoli za námahu a snahu. Na druhou stranu vím, že sekretářky toho zastanou fakt hodně, takže tomu požadavku celkem rozumím. Ale jak se psalo výše - myslíš, že za ty peníze nikoho jiného nenajdou (třeba někoho, kdo to všechno stíhá)? A myslíš, že ti jinde dají víc? Od toho bych se odrazila, takže se porozhlédni, jaké jsou možnosti, a pak se rozhodni. Já vůbec nevím, jaká je situace v tvém oboru, takže ani netuším, jaké máš vyhlídky - ale prostě je třeba zvážit ty reálné možnosti. :palec: Ale šance určitě jsou, minimálně se zeptat šéfa, třeba to vyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14426
22.9.20 15:18

A řekla sis o povýšení a nebo vyšší plat - respektive máš k tomu výsledky, které přináší firmě lepší zisk, aby to zvýšení platu bylo opraávněné? Zvyšuješ si kvalifikaci? Hledáš jinou práci?

A teda představa že management má pohodu u kávy je docela dobře naivní.

A ano, pokud nenosíš uniformu, tak oblečení do práce zaměstnavatel nehradí a to ani když máš přísnější dresscode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
22.9.20 16:08

Ta mzdy je fakt malá, připrav si argumenty, najdi vhodnou chvilku a jdi si říct o přidání! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5354
22.9.20 16:22

Moc si to vše maluješ. Třeba jiná prodavačka by s tebou měnila hned. Ta má zas fyzicky náročnou práci, pracovní víkendy, přesčasy, které jí nikdo neproplatí, buzerace od zákazníků, včetně šéfů a nemysli si, také si nevypijou kafe, jako ty. Prostě jsi v práci, kde se má celou pracovní dobu pracovat, káva třeba ráno před pracovní dobou a půlhodinová pauza na jídlo. To je stejné, jako když učitelé říkali, že půjdou dělat do lidlu… Každá práce má svoje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5354
22.9.20 16:26

Jinak o přidání bych si nejspíš v této době neříkala, dva roky jsi to vydržela i když bylo míst spoustu a lepších nabídek, tak bych to vydržela i teď. Jsi momentálně teď nenahraditelná ještě daleko víc, než předtím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2577
22.9.20 16:43

Nepadly ty tu podstatné informace - vzdělání, předchozí praxe, něco navíc. Pokud máš třeba VŠ a státnice z nějakého jazyka, tak bych si určitě řekla o povýšení nebo zvýšení platu. Pokud máš jen maturitu a nic navíc, tak jsi hodně snadno nahraditelná a za současné situace bych si asi moc nevyskakovala. Znám dost lidí s maturitou a podřadnou prací, co by za tvoje místo byli sakra rádi. Navíc pokud se nepletu, tak ústecký kraj nepatří k nejbohatším a ta mzda tam teda není tak tragická jako by byla třeba v Praze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 21:19

Ucim na VS a mam 18,5 hrubeho, takze vse je relativni…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 22:21

Taky jsem asistentka. A litam jak hadr na holi. Mam take cca 18 cisteho. Jsem v praci 12 let, mam VS. Z anglictiny CAE, to je u nas ve firme uplny standard. Krajske mesto. Ale. Mam mensi deti a neni problem je doprovodit lekari, odejit driv kdyz potrebuji vyzvednout dite na krouzku. Castecny homeoffice kdyz jsou nemocne. To je ted dulezite. To bych jako prodavacka nemohla, sebrat se a ja jdu pro dite na krouzek. Az budou samostatne, tak muzu pracovat od rana do vecera. Ted se potrebuju venovat predevsim jim.

• Citovat
  • Nahlásit
1644
22.9.20 22:35

Přidali ti za ty dva roky? Pokud ne, šla bych si říct o přidání. Většinou se žádná firma nevytasi s něčím takovým sama. Čest výjimkám.
Ale člověk musí vidět i nějaké ostatní výhody, volná pracovní doba, HO, to bych vše zohlednila, pokud ti to je umožněno. Fajn kolektiv atd.. A asi taky to, že v současné době nebude snadné najít jinou, lépe placenou, práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
24.9.20 20:46

Nestačím se divit, jak všem přijde normální, mít za tuhle práci 18.000 Kč. Jdi si říct o přidání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama