Cítím vinu za rozbití vztahu otec-dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 17:25
Cítím vinu za rozbití vztahu otec-dítě

Dobrý večer všem. Píšu anonymně, jde o vztahy mé rodiny.
Mám problém, který řeší asi většina žen tady. Našla jsem si muže, který je rozvedený již několik let a má syna. Před necelým rokem se nám narodila dcera. Muž nepracuje v ČR a má pracovní dobu všelijakou. Někdy se vrací po týdnu, jindy po 14 dnech, někdy po 10dnech, nemá to prostě nijak určený, tudíž nemůžeme mít jeho syna např. na víkendy. Brali jsme si ho co to šlo a vše klapalo. Klučík mě má rád, já jeho. Nehraju si na jeho mámu nebo tetu, jsem prostě dejme tomu Petra. S přítelovo býv. manželkou jsem nijak nevycházela, nevídala a nevídám jí. Přítel s ní komunikoval normálně, jen když to bylo nutné. Co se nám narodila dcera, jde to do háje. Kluk je očkovaný (sám to i řekl),že tatínek už má jinou rodinu, že ho nemá rád,atd.Od té doby sem nechce jezdit. Přijel, jen když měl naroziny, pro dárek. Přítele to mrzí, ale ví, že s tím nic nezmůže, protože si nemůže určit (díky jeho práci) pravidelný styk. Přítel se k němu chová stále hezky, sami chodí hrát fotbal, sami koukají na filmy…prostě věnuje se mu stejně, co předtím. Jenže kluk teď prohlásil, že chce být znovu jedináček a nechce k nám.
Na mě to padlo, dávám si to za vinu, že jsem tím, že máme dceru, zničila vztah s otcem! Přítel mi říká, že to tak není, že je prostě v pubertě (je mu 10let),ale já jsem z toho nešťastná. Copak mu můžeme přikázat, že sem prostě pojede a basta?!To přece nejde, nenáviděl by nás… :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65127 příspěvků 03.11.14 17:28

Je to těžké, ale já bych se to pokusila neřešit… je dobré, že se přítel snaží a zbytek nemá cenu lámat přes koleno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 17:30

@j.a.n.i1 Já to nelámu, asi jsem se chtěla jen vypsat. Přítel to nijak nevyřeší, nemůže tady pracovat za „pár korun“,takže v cizině musí zůstat. A díky tomu to nemůžeme nijak řešit. Je mi to prostě líto. Já jsem šťastná, že mám rodinu a přitom přítel přichází o syna.

Takyjednasama
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 03.11.14 17:33

Netrap se - nic teď nezmůžeš. Já jsem tím sice neprošla, ale moje mamka ano, tátovy dcery z prvního manželství ji i mě nenáviděly, ale jen vyrostly a dostaly z toho rozum, bylo to lepší. Jedna se k nám dokonce i nastěhovala. Nemyslím, že je něco, co bys mohla udělat jinak, naopak si myslím, že čím víc se budeš snažit, bude to horší. Držím palce :hug:

Callipo90
Závislačka 3704 příspěvků 03.11.14 17:36

Tak řeknu to asi takhle, pokud má přítel práci jakou má, tak i kdyby rozvedený nebyl tak dřív nebo později by vztah mezi ním a jeho synem ochladl. Evidentně je víc než dost zaměstnaný a to se na dětech prostě podepíše, pokud s tím něco neudělá, tak se kluk úplně odcizí, ono všechno má svou daň :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 17:37

@Takyjednasama Víš,já bych jen chtěla, aby to bylo jako dřív. Teď je to tak, že naše dcera je hrozné zlo! Nerozumím oč tu běží. Však jsou rozvedeni už několik let, mohla si za tu dobu najít nového partnera a pořídit si také miminko.Je to pro mě strašný, celý den mě bolí hlava a přemýšlím.

Jsem ráda, že u Vás to dopadlo dobře, snad se dočkáme i my.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 17:39

@Callipo90 Není to tím, že je hodně zaměstnaný (ačkoliv přiznávám, že to s tím také souvisí),ale proto, že máme dceru.Kluk to tak i řekl. Naše dcera je ten problém. Jeho maminka ho v tom velmi ráda utvrzuje a proto je to tak, jak to je.

Takyjednasama
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 03.11.14 17:41
@Anonymní píše:
@Takyjednasama Víš,já bych jen chtěla, aby to bylo jako dřív. Teď je to tak, že naše dcera je hrozné zlo! Nerozumím oč tu běží. Však jsou rozvedeni už několik let, mohla si za tu dobu najít nového partnera a pořídit si také miminko.Je to pro mě strašný, celý den mě bolí hlava a přemýšlím.Jsem ráda, že u Vás to dopadlo dobře, snad se dočkáme i my.

Zkus se tím moc netrápit :hug: Já jsem v pozici toho nesnášeného dítěte :) Není to med, rozumím ti, ale vy jste nic zlého neudělali. Užívej života, až si manželova ex někoho najde, bude vysmátá a nad tebou a tvojí dcerkou si vrásky určitě dělat nebude!

me2dova
Závislačka 3142 příspěvků 03.11.14 17:43

Nebude mu věčně 10, časem dostane rozum. Dávala bych mu dál najevo, že ho máte rádi a že má u vás vždycky dveře otevřené. Do ničeho bych ho nenutila. Mezi ním a ségrou je veliký věkový rozdíl, takže on momentálně nevidí žádnou výhodu, kterou by mu její narození přineslo, zato ty nevýhody jsou zřejmé- až bude holčička starší a bude s ní větší sranda, může to vidět jinak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 17:44

@Takyjednasama Ona má přítele. A snaží se z něj udělat klukovo otce. Netají se nenávistí k mému příteli, ke mě a naší dceři. Já jí viděla jen 2× a NIKDY jsem o ní neřekla křivého slova, ale tohle je už na mě moc.

Takyjednasama
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 03.11.14 17:44
@me2dova píše:
Nebude mu věčně 10, časem dostane rozum. Dávala bych mu dál najevo, že ho máte rádi a že má u vás vždycky dveře otevřené. Do ničeho bych ho nenutila. Mezi ním a ségrou je veliký věkový rozdíl, takže on momentálně nevidí žádnou výhodu, kterou by mu její narození přineslo, zato ty nevýhody jsou zřejmé- až bude holčička starší a bude s ní větší sranda, může to vidět jinak.
:palec:
Takyjednasama
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 03.11.14 17:46
@Anonymní píše:
@Takyjednasama Ona má přítele. A snaží se z něj udělat klukovo otce. Netají se nenávistí k mému příteli, ke mě a naší dceři. Já jí viděla jen 2× a NIKDY jsem o ní neřekla křivého slova, ale tohle je už na mě moc.

Hmm, tak to se nám panička nevyrovnala s rozchodem… Prdět na ni a klukovi ukazovat, že ho máte stále moc rádi. Vytrvej, i když tě bude odhánět. Netlač, ale dej najevo, že jsi tady pro něj. Přeju ti pevné nervy, mamka bojovala několik let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 17:46

@me2dova Jen jestli k nám ještě vůbec někdy přijede! Teda ano, počítám, že na Vánoce se tu ukáže, vyzvednout si dárek, ale nic víc :,( Já jsem z toho úplně na nervy. Vím, že nebude věčně mladý, že i vyroste, ale co když už k nám vůbec nikdy nebude chtít?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 17:48

@Takyjednasama Nechci mu dělát mámu, tu má! A nejde v podstatě ani tak o mě, ale o přítele! Však je to jeho syn! Jak máme vytrvat, když on k nám prostě nechce jet? Když mu napíšeme sms, někdy ani neodpoví. Když zavoláme, tak se má dobře a víc neví.

Takyjednasama
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 03.11.14 17:51
@Anonymní píše:
@Takyjednasama Nechci mu dělát mámu, tu má! A nejde v podstatě ani tak o mě, ale o přítele! Však je to jeho syn! Jak máme vytrvat, když on k nám prostě nechce jet? Když mu napíšeme sms, někdy ani neodpoví. Když zavoláme, tak se má dobře a víc neví.

Tady je každá rada drahá, protože teď už to záleží jen na tom klukovi. Vy děláte všechno správně, snad to jednou ocení.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Server Forum 24 si vymyslel článek o politickém ovlivňování Lvů. Ozval se režisér Trojan!

Studená sprcha pro web Forum 24! Ondřej Trojan se ohradil vůči lžím, že jeho... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >