Cítíte se v životě úspěšní?

Anonymní
1.7.20 18:46

Cítíte se v životě úspěšní?

Ahoj, chodím sem už nějakou dobu, ale protože je pro mě téma citlivé, zakládám anonymně.

Je mi trochu přes 30, mám partnera, ale nejsem vdaná, děti nemáme, ale plánujeme společnou budoucnost. Mám práci, která mě sice nějak extra nebaví, ale nevadí mi, celkem dobře mě živí, navíc pracuji sama na sebe, takže si to můžu regulovat podle svého. Bydlíme zatím v podnájmu. Vypadám řekla bych dobře, hloupá nejsem, mám koníčky, pár přátel, procestovala jsem pár hezkých míst. Přesto se nemůžu ubránit dojmu, že jsem nedostatečná. Mám dneska líné odpoledne, tak mě nenapadlo nic lepšího, než na sociálních sítích projíždět profily lidí z minulostí, třeba spolužáků ze základky a tak. Všichni mají buď kariéru, vystudované školy, nebo rodinu a hezké bydlení, nebo jsou sice svobodní, ale užívají si život a cestují. Když se s nimi srovnám, najednou si připadám, že nemám nic, nic jsem nedokázala. Vím, srovnávat bych se neměla, ani šmírovat cizí profily, možná je to hloupost, nevím… ale úplně mi to srazilo náladu.

Máte to někdo taky tak? Nebo jste pyšní na to co jste v životě dokázali a připadáte si úspěšní? Nebo máte někdo radu jak to změnit?

Budu ráda za Vaše názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20
1.7.20 19:01
@Anonymní píše:
Ahoj, chodím sem už nějakou dobu, ale protože je pro mě téma citlivé, zakládám anonymně.

Je mi trochu přes 30, mám partnera, ale nejsem vdaná, děti nemáme, ale plánujeme společnou budoucnost. Mám práci, která mě sice nějak extra nebaví, ale nevadí mi, celkem dobře mě živí, navíc pracuji sama na sebe, takže si to můžu regulovat podle svého. Bydlíme zatím v podnájmu. Vypadám řekla bych dobře, hloupá nejsem, mám koníčky, pár přátel, procestovala jsem pár hezkých míst. Přesto se nemůžu ubránit dojmu, že jsem nedostatečná. Mám dneska líné odpoledne, tak mě nenapadlo nic lepšího, než na sociálních sítích projíždět profily lidí z minulostí, třeba spolužáků ze základky a tak. Všichni mají buď kariéru, vystudované školy, nebo rodinu a hezké bydlení, nebo jsou sice svobodní, ale užívají si život a cestují. Když se s nimi srovnám, najednou si připadám, že nemám nic, nic jsem nedokázala. Vím, srovnávat bych se neměla, ani šmírovat cizí profily, možná je to hloupost, nevím… ale úplně mi to srazilo náladu.

Máte to někdo taky tak? Nebo jste pyšní na to co jste v životě dokázali a připadáte si úspěšní? Nebo máte někdo radu jak to změnit?

Kde vidíš smysl se s ostatními srovnávat?
Pakliže máš práci, která tě UŽIVÍ a BAVÍ TĚ, co by za to dali jiní 8o

Příspěvek upraven 01.07.20 v 19:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
1.7.20 19:02

Víš, ať jsem co jsem, hlavně mám sebevědomí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
593
1.7.20 19:05

Ja myslim ze to ma tak kazdy nebo aspon vetsina… je to dan za uzivani socialnich siti. Vsadim se kdyz si kdokoliv z tech na ktere si dneska koukala ty prohlidne tvuj profil bude mit stejne nebo podobne pocity. Nehlede na to ze to je vse jen divadlo. Malokdo si da na socialni site fotku toho jak to vypada doopravdy v jeho zivote.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46053
1.7.20 19:07

Záleží na tom, co tě baví a naplňuje. Sám jsem taky cestoval a pro dítě jsme se taky se ženou rozhodli později- bylo jí přes třicet. Potkala nás s dcerkou tragédie- proto se na řadu věcí dneska dívám jinak. Ano, teď jsem spokojený- mám novou přítelkyni a vidím, jak dcerka roste. Možná bych chtěl být v práci dál- ale všechno má svůj čas, nic se nesmí uspěchat. Jak se říká : Všechno zlé je pro něco dobré. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5159
1.7.20 19:08

Život je krátky a pomijivy, žij tak jak tě baví, většina lidí na smrtelné posteli lituje toho, že si víc neuzivali, že se jen honily za penězma a majetkem. Takže já se považuju za úspěšnou, protože mám dvě krásné zdravé dcery, skvělého manžela, hezky byt, práci která mi vyhovuje. Nemám vs, barák, nejezdím na do zahraničí dovolenou 4× do roka, nemám auto za půl mega, presto jsem stastna. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17603
1.7.20 19:14

Ano, cítím se úspěšná a hlavně je mi úplně jedno, co si kdo myslí. Fcb ani instagram nemám, jak žijí ostatní mě nezajímá, stejně tam každý hraje akorát divadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17603
1.7.20 19:16
@mrav píše:
Záleží na tom, co tě baví a naplňuje. Sám jsem taky cestoval a pro dítě jsme se taky se ženou rozhodli později- bylo jí přes třicet. Potkala nás s dcerkou tragédie- proto se na řadu věcí dneska dívám jinak. Ano, teď jsem spokojený- mám novou přítelkyni a vidím, jak dcerka roste. Možná bych chtěl být v práci dál- ale všechno má svůj čas, nic se nesmí uspěchat. Jak se říká : Všechno zlé je pro něco dobré. :mavam:

8o ta poslední věta zní, obzvlášť od tebe, dost bizarně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23829
1.7.20 19:18
@Anonymní píše:

sledovat sociální sítě známých a spolužáků je spolehlivý návod na deprese. Co myslíš, že tam ty lidi dají? Že je se.re šéfová, tchyně, zahýbá jim manžel a nespí děcko? Ale kdeže. Fotky a statusy na sítích jsou jen iluze, které o sobě řada lidí vytváří pro okolí. A jak vidíš, funguje to.
Já čas od času mám možnost nahlédnout trochu pod povrch a tak vím, že pravda bývá často jiná.
Vykašli se na sítě a promluv si v klidu sama se sebou. Bez ohledu na ostatní, kam a jak bys chtěla směřovat, jaké máš představy a cíle, jak moc se ti to ne/daří…Tohle je pro tvůj život směrodatné a u sebe najdeš odpověd.
Jinak k otázce.
Ve sférách, které jsou pro mě nejpodstatnější se úspěšná a naplněná cítím. Ale vím, že jsou oblasti, kde mám mezery a budu nucena na nich pracovat. Ale není to nic, proč bych se hroutila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9914
1.7.20 19:20

Já mám to štěstí, že mám přímo kolem sebe hodně úspěšných lidí (kamarádi a příbuzní lékaři, majitelé firem, ředitelé a manažeři, advokáti). A jak do jejich životů vidím, tak vím, že to vůbec není černobílé. Já jim můžu závidět super domy, auta, dovolené, ale oni mi zase můžou závidět manžela, který s dětmi tráví podstatně víc času. Všichni víme, že je něco za něco, takže si nezávidíme a ani nehodnotíme, kdo si jakou cestu vybral.
Myslím, že každý den, kdy člověk nestrádá a najde se něco, co ho rozesměje a zahřeje na srdci, stojí za to… Úspěch je podle mě o vnitřní vyrovnanosti, nejsou to ty nálepky, které na sebe člověk navěší na sociálních sítích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23829
1.7.20 19:22
@terien píše:
8o ta poslední věta zní, obzvlášť od tebe, dost bizarně

To máš pravdu…Asi to nedomyslel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 19:26

Myslím, že to, co zažíváš ty, zažije čas od času každý. A ani lidé ve tvém okolí, kterým okouníš facebooky, se nemají vždycky tak, jak se veřejně prezentují. Jestli jsi v podstatě se svým životem spokojená, můžeš si gratulovat, to je obrovský životní úspěch.

Taky bych chtěla zmínit, že život každýho člověka, kterýho třeba považuješ za úspěšnýho, má i svý stinný stránky. Kdybys poznala mě, viděla bys mě jako megaúspěšnou. Peníze, dovolený mnohokrát do roka, každej víkend drahá zábava, mladá, štíhlá, talentovaná. No a pak je tady ta druhá stránka, že se kvůli svý práci příšerně a do krve hádám s přítelem, nevím, jestli budu moct kvůli zdravotnímu stavu někdy mít děti, nesnášim místo, kde žiju a… vůbec nejsem štastná. Z mýho úhlu pohledu jsi ty daleko úspěšnější.

• Nahlásit
  • Citovat
741
1.7.20 19:28

Jo. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.20 19:40

Ahoj. Tak asi takhle. Znám hodně lidí v reálném životě a můžu říct jedno, jejich profily na sociálních sítích většinou vůbec neodpovídají skutečnosti, protože skutečně úspěšný a spokojený člověk nemá tu potřebu svůj život sdílet se všemi okolo. A nemluvím o tom, že úspěch je jen úhlem pohledu. Někdo ho vidí ve výši svého konta, někdo v kariéře, jiný v tom, že má zdravé děti, spokojený partnerský vztah, že má kde bydlet, co jíst, kde spát, že se mu letos vyvedly na zahrádce rajčata, dokázal vypiplat malé kotě, zrenovoval si auto, vyrobil krmítko pro ptáky, apod. Asi jde spíš o to, aby se člověk v životě cítil šťastný, nesrovnával se s ostatními, a proč by taky měl a uměl si vychutnat i maličkosti, které mu v běžném běhu života unikají. Třeba to, že ráno jdu do práce přes park, zvednu hlavu, koukám na stromy, poslouchám ptáky, usměju se na cizího člověka. Nic to nestojí a je to fajn. Člověk má všeobecnė tendence vidět u sebe spíš to negativní, pozitivní mu uniká, zatímco u druhých to vidí přesně naopak, neboj se a klidně se i za drobnosti pochval. Naučila jsem se nikomu nic nezávidět, protože dnes už vím, že i to pozlátko může být falešné. Važ si toho, co máš, važ si sama sebe, buď ráda za to, že všichni ti, které máš ráda jsou zdraví a užívej si života. Hezký večer všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
1.7.20 19:42
@Anonymní píše:

Vzdy se snaž na věci koukat z vicero pohledu, ano lidi se radi na facu prezentujou spis v tom co je k obdivu, ale kazdy z nas ma i ruzne veci, ktere k obdivu nejsou a uvedom.si ,kolik lidi na tom. svete je na tom oproti tobe faaaaakt spatne, bojuji o zdravi, bojuji o přežiti, je to o tom nezapominat na ty malickosti, co bereme casto jako samozrejmost :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama