Citlivka Stydlivá (Mimosa Pudica). Pěstujete někdo?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 24.09.14 17:15
Citlivka Stydlivá(Mimosa Pudica)Pěstujete někdo?

Ahojte :mavam:
Nepěstuje tu někdo náhodou Citlivku, prosím? Ráda bych se zeptala na pár věcí ohledně pěstování..
Díky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Titty
Echt Kelišová 8238 příspěvků 24.09.14 18:04

Mívali jsme ji, bohužel ji časem napadly svilušky, nestihli jsme je včas zlikvidovat, tak nám uhynula. Co by tě zajímalo? (Jestli to tedy ještě vydoluju z paměti, už je to pár let).

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 24.09.14 18:09

Taky jsem ji pěstovala, ale už je to pár let zpátky. Ale snad si ti ještě pamatuju :mrgreen: ( snad mi to mléko nazatemnilo celý mozek )

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 24.09.14 19:05
@Titty píše:
Mívali jsme ji, bohužel ji časem napadly svilušky, nestihli jsme je včas zlikvidovat, tak nám uhynula. Co by tě zajímalo? (Jestli to tedy ještě vydoluju z paměti, už je to pár let).

Já bych ji chtěla namnožit a dočetla jsem se, že semínka by měla být na odkvetlých květech citlivky, ale já je tam prostě nevidím :mrgreen: Nemáte s tím zkušenosti, prosím?
Semínka by se měla podobat mletému pepři..

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 24.09.14 19:05
@myskalucka píše:
Taky jsem ji pěstovala, ale už je to pár let zpátky. Ale snad si ti ještě pamatuju :mrgreen: ( snad mi to mléko nazatemnilo celý mozek )

Já už se bála, že se mi ani nikdo neozve.. :mrgreen:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 24.09.14 19:09

@Silwinka87 : me se semínka udělala jenom jednou ( dle mého je vice samčích než samičích květů ) a vypadá to jako lusk ( byly v tom 3 semínka ). Ale semínka se dají normálně koupit ( třeba v obi maji to u semen ).

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 24.09.14 19:14
@myskalucka píše:
@Silwinka87 : me se semínka udělala jenom jednou ( dle mého je vice samčích než samičích květů ) a vypadá to jako lusk ( byly v tom 3 semínka ). Ale semínka se dají normálně koupit ( třeba v obi maji to u semen ).

Asi je budu muset nakonec koupit, teda :roll: Já mám květů plno, ale bez těch lusků teda :zed:
A zkoušela jsi ji přesazovat, já se dočetla, že by se neměla přesazovat ani zastřihávat, ale mám ji už dost vysokou :mrgreen:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 24.09.14 19:19

Nechávaka jsem ji růst jak chce. Vždy jsem ji mela pul roku a pak chudák zdechla ( ta první uschla, chudák, byla zvykla na hodně vody a my jeli na dovolenou, ta druha už nevím, ale byl podzim a já si myskela, ze nastal její konec, četla jsem, ze je jen jednoleta :nevim: ). Ze semínek jsem zkoušela, ale vždy mi male rostlinky umřely, tak nevím, co bylo špatně. Mozna pristi rok zkusim znova. A semínka mi fakt vyrostla jen jednou a jen jeden květ, sama jsem byla překvapena.

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 24.09.14 22:19
@myskalucka píše:
Nechávaka jsem ji růst jak chce. Vždy jsem ji mela pul roku a pak chudák zdechla ( ta první uschla, chudák, byla zvykla na hodně vody a my jeli na dovolenou, ta druha už nevím, ale byl podzim a já si myskela, ze nastal její konec, četla jsem, ze je jen jednoleta :nevim: ). Ze semínek jsem zkoušela, ale vždy mi male rostlinky umřely, tak nevím, co bylo špatně. Mozna pristi rok zkusim znova. A semínka mi fakt vyrostla jen jednou a jen jeden květ, sama jsem byla překvapena.
¨
Já ji mám od července..takže nějaké dva měsíce, už mi vyrostla, má cca 40 cm, možná víc, ale taky se celkem bojím zimy, že to asi nedá..No, uvidíme..Zkusím koupit semínka a zasadit, snad to vyjde :mrgreen:
Každá návštěva je z toho úplně odvařená.. :mrgreen:
Titty
Echt Kelišová 8238 příspěvků 25.09.14 10:35

Lusky a v nich semínka jsme párkrát měli, ale nepamatuju se, jestli jsme je zkoušeli zasadit. :think:
Každopádně je to rostlinka dost citlivá, není úplně snadné ji pěstovat. Ale je fakt úžasná, jak hýbe lístky, vždycky se mi to moc líbilo. :D

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 25.09.14 10:57
@Titty píše:
Lusky a v nich semínka jsme párkrát měli, ale nepamatuju se, jestli jsme je zkoušeli zasadit. :think:
Každopádně je to rostlinka dost citlivá, není úplně snadné ji pěstovat. Ale je fakt úžasná, jak hýbe lístky, vždycky se mi to moc líbilo. :D

Já vážně bezvadná..Akorát teďka mi začaly žloutnout lístky zespoda..Vyčetla jsem, že to může být tím, že ji málo zalévám nebo že je hodně na přímém slunci. Takže jsem ji teďka přestěhovala, protože jsem ji měla na okně na jih, kde celý den pražilo slunko.Tak jsem zvědavá, jestli to pomůže..
Zrovna se ji chystám, těď o víkendu množit, tak snad se mi to povede..

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 27.09.14 11:43

@myskalucka prosím tě, je tohle ten lusk, jak si říkala? To se mi tam udělalo.. :mrgreen:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 27.09.14 12:15

@Silwinka87 : ty jo 8o, to jsem tam nikdy neměla, ale jako lusky ti vypadá :think:. Ta moje chudinka tam tenkrát mela jenom jeden lusk se 3 semínky. Tak uvidis, nech to par dni a uvidis co z toho bude, ale vypadá to nadejne :lol:. ( asi jiný gang :mrgreen:, teda spis odrůda :mrgreen: ).

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 27.09.14 12:49
@myskalucka píše:
@Silwinka87 : ty jo 8o, to jsem tam nikdy neměla, ale jako lusky ti vypadá :think:. Ta moje chudinka tam tenkrát mela jenom jeden lusk se 3 semínky. Tak uvidis, nech to par dni a uvidis co z toho bude, ale vypadá to nadejne :lol:. ( asi jiný gang :mrgreen:, teda spis odrůda :mrgreen: ).

Taky tady na to hledím, co to je :mrgreen: uvidíme. Poslala jsem chlapa do OBI pro semínka a řekli mu, že je to sezónní záležitost, že teď semínka nejsou.. :nevim:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 27.09.14 13:58

@Silwinka87 : u nás maji v obi určitá semínka cely rok ( např. exotické kytky, kávovník ). A stejně jsem ted četla, ze semínka se maji sázet únor - březen, tak do te doby určité budou, sezona semen začíná kolem února. Já mám ještě nějaká doma, ale už mi asi nevyklici, mám je několik let, ale příští rok to zkusim, si me úplně navnadila

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >