Citlivost (alergie) na cukry? 7 měsíční miminko

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 22.10.14 20:47
Citlivost (alergie) na cukry? 7m miminko

Mile maminky,
Dceri se udelala oskliva vyrazka na rukach a zadickach. Po prvni navsteve u mudry jsme dostali masticku, druhy den se ji vyrazka zhorsila cili dneska dalsi navsteva detske lekarky a odesli jsme s zadankou na odber krve na zjisteni jestli to neni celiakie. Lepek ale mame zavedeny uz cca 2 mesice takze mi to proste nesedi, ze by to byla alergie na lepek. Vyskyt vyrazky ale priblizne souhlasi s datem kdy jsem dceri zacala davat Hami susenky Safari a dnes me napadlo, jestli tu vyrazku nemohl zpusobit vysoky obsah sacharidu ( cukru) v techto susenkach spis nez lepek. Mate nektera podobnou zkusenost? Samozrejme to sdelim i detske lekarce, ale preci jen mi to dnes neda spat a vysledky z krve budou az za tyden. Dcera ma 7,5 mesice a do ted se s cukrem skoro nesetkala. Nic ji neprislazuji a obsah cukru v tech susenkach je preci jen na muj vkus vysoky.
 Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zanet26
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 22.10.14 20:50

Ahujik.moje malá má ted taky děsnou vyrážku, pod krčkem na prsách..taky nevím z čeho..mudr napsala mastičky ale lepší to není :nevim: nemůžeš malou vyfotit a dat sem?

Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 22.10.14 20:52

Stav vcera vecer. Dneska uz je to lepsi. Nema to tolik rude a ocividne ji to nesvedi.

Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 22.10.14 20:55

Zacinalo to jako sucha pokozka na ruckach, chvilema to mizelo, ale v pondeli se ji to rozlezlo az na zadicka a zrudlo to. Po mazani nejakou michanou „promastujici“ masti to vypadlo tak jak na fotce

Zanet26
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 22.10.14 21:01

Čoveče-to máme taky :think: :nevim:

Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 22.10.14 21:06

Jedine co me napada ( a musim to probrat s dr.) je nejaky typ kvasinkove infekce? vyrazky? Ale jista si nejsem. Lepek mame zavedeny prave uz celkem dlouho a mam dojem, ze alergie na nej by se asi projevila drive. Navic nema zadne dalsi projevy, ze by se mohlo jednat o celiakii :think: tak uz netusim co jineho

Peťule1013
Kecalka 416 příspěvků 22.10.14 21:08

To je kopřivka. Přesně tohle měl synovec cca v roce. Měl víc červených míst než světlých. Měl i horečku. Dostal antihystaminika a po pár dnech to ustoupilo. V té době nejedl nic nového. Vše, co už jídal a bez reakcí. Sestra to nikdy nezjistila a už to neměl. U vás bych tipovala spíš nějaké ovoce. Zkus ho vysadit či oloupat ;)

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 22.10.14 21:10
@Lithien píše:
Stav vcera vecer. Dneska uz je to lepsi. Nema to tolik rude a ocividne ji to nesvedi.

jezisi..chudera malicka..svedi ju to?
Nam pomahal Fenistil na noc, zmizlo to..
Maly takto reagoval na mleko..
Moze to byt cokoliv-zlozka z tej susenky, ovoce co mala mala(kludne i odskousane-reakcia na hnojivo atp)

Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 22.10.14 21:12

@Peťule1013 my zadne nove potraviny nemame, ani ovoce, zeleninu… Proto jsem tak „bezradna“. Na klasickou koprivku mi to taky neprijde, nejdrive mela suchou nesvedivou pokozku na rukach zezadu a nyni to vypada takto. Horecku nemame ani zazivaci problemy (ktere u celiakie byvaji)

Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 22.10.14 21:16

@miisenka vcera vecer svedilo, dostala fenistil kapky na noc a rano a cely dnesek bez svedeni. Mleko pouzivame stale stejne (jsme na UM).

Jedine ze by to bylo na znojiva ze zeleniny? Ovoce mame domaci z chalupy ze zahrady

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 22.10.14 21:17

@Lithien Tohle vypadá opravdu jako potravinová alergie, možná je na vině některá z přídavných látek v těch sušenkách (třeba niacin nebo některé kypřidlo). Moje dcera dodnes mívá podobnou reakci na kyselinu sorbovou (E200), která se používá jako konzervant v podstatě kdekoliv, třeba každý koupený koláč je sázka do loterie.
Fenistil kapky na to opravdu velmi dobře pomáhají a dají se už sehnat i bez předpisu.

Zanet26
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 22.10.14 21:19

Mě přijde že to má horší po ovoci, tak ho tedkom nedávám. jinak kojím..malá to měla prve taky jen suché, nesvědilo, ted je to rudý jak čert a svědi ji to :zed: :nevim: vypadá to fakt hrozně :,(

Peťule1013
Kecalka 416 příspěvků 22.10.14 21:22

@Lithien Mně říkala naše mudra, že to může být i z kombinace. Že když má něco s něčím, co už zvlášť měl, ale dohromady to může tohle vyvolat. A jak už jsem psala, ty děti můžou zareagovat a příště už ne a nemusí se přijít na to, z čeho to bylo :nevim: Ale fakt dám ruku do ohně, že je to alergická reakce ;)

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 22.10.14 21:22
@Lithien píše:
@miisenka vcera vecer svedilo, dostala fenistil kapky na noc a rano a cely dnesek bez svedeni. Mleko pouzivame stale stejne (jsme na UM).Jedine ze by to bylo na znojiva ze zeleniny? Ovoce mame domaci z chalupy ze zahrady

znamej mala sa osypavala z jahod, ktore boli hnojene..a mala to az vyzrane do krve..
No zistovat z coho to je, bude asi makacka..

Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 22.10.14 21:22

@Bersaba fenistil kapky jsou super, pomahaji snad okamzite
Zkusim vysadit uplne ty susenky, beztak mame narizenou bezlepkovou dietu a uvidime jak dopadnou testy z krve

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >