Citlivost žaludku

201
28.4.17 02:17

Citlivost žaludku

Dobry den mam dotaz uz si nevim rady.. kdyz sem byla mala mela sem kazdy den zvraceni.. nekdy to preslo a pak se to opakovalo. Musela sem se hlidat s jidlem kdyz sem snedla neco sladkeho tak mi bylo rano spatne.. v puberte to preslo uplne mohla sem jist uplne cokoli vecer rano proste bez omezeni.. najednou to zacalo zase asi je tomu rok.. mam to kdyz vecer neco snim sladkeho.. byla sem na vsech vysetrenich vcetne gastroskopie. Testy alergie nic.. opravdu nevim a nici me to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7253
28.4.17 02:26

Cetla jsem citlivost žaludu :roll: nejez sladky, kdyz ti to nedela dobre.me je spatne z kavy. z jakykoliv. nastesti ji nemusim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
28.4.17 02:26

@Bůča kdyz jim sladke pres den tak v pohode ale vecer treba v 10 tak rano zvracim.
Doktor na gastro z toho byl mimo :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
28.4.17 02:34

Tak to nejez vecer. pred spanim se minimalne 3h nema uz nic jist. natoz tezky sladkosti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15901
28.4.17 03:30

Jeje, to mam taky. Byly jidla, napr bananovy chipsy, kdyz jsem mela vecer, vzbudilo me to, vylitlo to ze me a byl klid. Obecne, jidla do sladka na vecer a cely den je mi pak soufl…No jsem Ted na nizkosacharidovce a vecer nejim vubec…A jsem fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
28.4.17 03:34

@Lenka_Hal ja od 9 nic nejim.. pres svema tydnama jsem si dala ve dve rano slanou tycinku a rano sem vyzvracela stavu.. absolutne nechapu co to je!! :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
28.4.17 08:53

Můj manžel byl hodně a dlouho hodně nemocný. Začalo to tím, že měl problematický vztah se svou matkou a sestrou. Byly to pro něj silně stresové situace. Ten stres ho ničil a podepsal se na jeho nemocech. Měl také velké problémy s trávením. K doktorům s tím nešel, ale po letech, pak už v nemocnici, prosila jsem lékaře, aby také zjistili, proč má ty problémy s trávením. Udělali mu všestranná vyšetření, ale důvod jeho problémů s trávením nenašli. Dali tomu dg. „dráždivý tračník“ a to bylo vše. Podle nich byl vlastně zdravý, protože na dráždivý tračník žádné léky nejsou.

Hledala jsem na internetu, abych mu pomohla. Našla jsem toho hodně. Našla jsem to v tzv. alternativních pohledech na zdraví a nemoc. Tak se také podívejte. Třeba se dozvíte to, co potřebujete vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14595
28.4.17 09:07

Syndrom drážidvého tračníku?

Ten bývá posilován špatně zvládaným stresem a úzkostí a tzv. syndromem bakteirálního přerůstání. Na to funguje jíst několik měsíců tzv. low FODMAP dietu - dietu s minimem snadno fermentovatelných škrobů.

http://lowfodmapdieta.cz/

Překvapivě to není další z módních zázračných diet, ale je to klasická léčebná dieta. A teda není potřeba ji dodržovat do smrti, ale několik měsíců, než se mikrobiota srovná.

http://www.aboutibs.org/ibs-diet.html
http://www.ibsdiets.org/

Ohledně zvládní stresů a úzkostí je potřeba jednak aktivně relaxovat a proměnit životní styl tak, abyste zátěž jednak lépe zvládala a druhak abyste uměla vypnout a regenerovat. Velmi může pomoci psychoterapie která pomáhá získávat jiné úhly pohledu, než „ale to nejde, já nemám jinou možnost, než dělat to co dělám teď“ a v bezpečném prostoru si udělat přádek v duši a zkoušet jiné vzorce fungování s lidmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
28.4.17 10:10

@poučená @Ou stresem? Ano rikaji ze to muze byt z psychiky.. ja zvladam stres docela dobre takze sem se k tomu moc nepriklanela.. je mi trapne mluvit o svych problemech s nekym. Radeji na to nemyslim a rak no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
28.4.17 10:47
@Natalienaty1 píše:
@poučená @Ou stresem? Ano rikaji ze to muze byt z psychiky.. ja zvladam stres docela dobre takze sem se k tomu moc nepriklanela.. je mi trapne mluvit o svych problemech s nekym. Radeji na to nemyslim a rak no.

Stresy se ukládají. Hlavně do břicha. Člověk ani nemusí vědět. A ani na to nemusí myslet, ono si „to“ v člověku žije svým vlastním životem - v jeho nevědomí.

Dokud člověk nezačne mluvit o svých problémech, tak se „toho“ nezbaví.

Zajdi si o svých problémech vyprávět k odborníkům. Vyprávět svůj příběh. Já jsem svůj příběh vyprávěla veřejně, protože už jsem se nechtěla ničeho bát. Můj příběh s nemocným manželem totiž skončil velmi tristně.

PŘEJI TI HODNĚ ŠTĚSTÍ. A ABY TĚ VŠECHNY BOLESTI OPUSTILY, TAK JAKO OPUSTILY MNE.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
28.4.17 10:50

@poučená hm bojim se ze si to vemu moc ty problemy do hlavy.. a pak to bude jeste horsi. Radeji stres prechazim.. fakt to je stresovyma situacema? Hm.. zajimave..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
28.4.17 11:25
@Natalienaty1 píše:
@poučená hm bojim se ze si to vemu moc ty problemy do hlavy.. a pak to bude jeste horsi. Radeji stres prechazim.. fakt to je stresovyma situacema? Hm.. zajimave..

Fyzické bolesti vyrůstají z bolesti duše. A když se fyzická nemoc již v těle uhnízdí, žije už svým životem. Člověk to pak vůbec nespojuje. Ale když to spojí, tak může všechno uzdravit.

Nemoc jde vyléčit tak, že se najde její pravý důvod, její kořen. A tam se pak zacílí.

Jinak ale je možno začít nezacíleně detoxikovat. Trochu se tím tělu odlehčí a ono si pak už začne pomáhat samo. Těch detoxikačních způsobů je mnoho, to už je pak na každém, co ho osloví. Důležité ale je, s detoxikací už nepřestávat.

Detoxikace fyzického těla může být docela náročná, ale mnohem náročnější je detoxikace duše. Obojím jsem si prošla a vlastně stále procházím. Mohu to jen doporučit, ač je to náročné. Ta práce na sobě a to všechno, co s tím souvisí, stojí za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
28.4.17 11:27

@poučená chtela bych se poradit spise anonymne s nejakym psychologem. Je to pro me trapne a nechci aby nekdo vedel o mych problemech. Je pravda ze sem si toho dost prozila.. nevim zda je to tim nebo stravou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
28.4.17 11:35
@Natalienaty1 píše:
@poučená chtela bych se poradit spise anonymne s nejakym psychologem. Je to pro me trapne a nechci aby nekdo vedel o mych problemech. Je pravda ze sem si toho dost prozila.. nevim zda je to tim nebo stravou.

Psycholog je odborník. Tak neváhej a hned se k nějakému objednej.

Také se můžeš zúčastnit nějakého kurzu, který se týká sebepoznání.
Také můžeš jít na nějakou masáž, přes slevové vouchery to je finančně únosné.
Věnovala jsem se velmi aktivně tancování a zpěvu a také malování.
Našla jsem si nové přátele.
Možností je mnoho, ale vždycky musíš mít na začátku někoho, kdo tě podrží.
Detoxikovala jsem mnoha způsoby, také léčivými bylinami.
Mě pomohl léčitel.
Došla jsem svou útrpnou cestou k Bohu.

TAK VYKROČ ZE SVÉHO BLUDNÉHO KRUHU. PŘEJI TI ŠŤASTNOU CESTU!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15901
28.4.17 22:33

Ja bych to nevidela tak „dramaticky“. Spis treba netravis tak dobre vecer, mnohem hur nez prumerny clovek, cukr ti zvedne glykemku a to ti dela blbe (to je dost casty symptom hyperglykemie)…pokud ti staci proste nejist vecer (ja jim naposledy tak 4hodiny pred spanim), tak bych to dal neresila..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama