Citlivý potrat ve 2. trimestru - která porodnice v Praze?

Anonymní
24.11.19 20:16

Citlivý potrat ve 2. trimestru - která porodnice v Praze?

Čeká mě indukované ukončení těhotenství (těžká vývojová vada) na začátku 2. trimestru - 13-14. týden. Předpokládám, že už kvúli velikosti nejde provést revize, ale je třeba miminko porodit.

Máte někdo prosím zkušenost s pražskými nebo okolními nemocnicemi? Jde mi o citlivý empaticky přístup personálu, samostatný pokoj, možnost domluvy postupu buď v plánu nebo podle situace, případně jakékoli vstřícné kroky v tak těžké životní situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
24.11.19 20:24

Bohužel mám stejnou zkušenost a moc mě mrzí, že tuhle strašnou životní situaci musí prožívat další žena :,( před 2 týdny jsem rodila kvůli VVV v 19. tt v Podolí a chovali se tam ke mně strašně hezky. Měla jsem pokoj jen sama pro sebe, mohl tam být se mnou celou dobu partner. Byla jsem na oddělení mimo maminky rodící normálně v termínu zdravé děti, což pro mě bylo taky velké plus.
Strašně jsem se bála případné revize a narkozy a díky panu doktorovi Pockovi jsem na revizi nemusela.
LS

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.11.19 20:40

Kvůli vvv jsem byla na přerušení v Motole. Bylo to na začátku 15 týdne a udělali ještě revizi. I když už to bylo lehce za hranicí. Personál byl v pohodě, na sále mě konejsili, protože jsem bulela. Ale pokoj jsem samostatný neměla, ležela jsem na gynekologii.

• Nahlásit
  • Citovat
2110
24.11.19 20:50

Obvolej Motol, Podoli, Apolinare. Hlavne bych se ptala na to, Kam te presunou (na sestidenedeli snad nikoho nedavaji- nemeli by prece, neni ani duvod). Kazdopadne vsude se k tobe budou chovat hezky, v tehlech pripadech to nese spatne i ten personal, taky jim je vas lito. Delala jsem v porodnicich na praxich, uz si nepamatuju jak to bylo, kam jsme holky davaly na pokoj. 2× jsem u toho byla a i slysela ostatni PA, kdyz sly pripravovat porod pro tyhle andilky i treba v 9m. Obulely to pak taky… nikdo se k tobe hnusne fakt chovat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 20:56

@Anonymni
Díky moc za milou reakci. Člověk do teď netušil, jak těžký věci bude muset v životě řešit…
Moc děkuju za nasdílení. Trochu jsem v takovou zkušenost doufala - s Podolím mám zkušenost z předchozí revize (ZT) a musím říct, že se všichni taky chovali moc mile - nejvíc pan doktor Vojtěch před zákrokem. Jeho přístup mě neuvěřitelně psychicky podržel, proto je to pro mě tak důležité.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.11.19 20:59

Byla jsem v Motole ve 14. tydnu s jednovajecnymi dvojcaty. Vsichni byli citlivy. Zmekcovali mi vyvolavacimi tabletkami cipek asi 3 dny a kdyz uz se jim to zdalo akorat, sla jsem na revizi. Vsechno probehlo v poradku. Je mi to lito, drz se. Dusicka se k vam vrati, jen budete muset jeste chvilku pockat :srdce:;

• Nahlásit
  • Citovat
498
24.11.19 20:59

Me delali v tomto tydnu revizi, ale musela jsem trochu prosit. Bylo to hranicni, ve VFN Praha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
24.11.19 21:00

Ahoj, tak já prodělala jen ZT v 10tt s následnou revizí, celý život si budu pamatovat jak hrozné to pro mě bylo. Každopádně sestřičky se ke mě chovaly moc hezky i když na pokoji jsem byla s holčinou která šla na potrat dobrovolně, ale kdybych se s ní nedala do řeči ani bych to nevěděla. Po půl roce jsem otěhotněla znovu a teď jsem 27tt, ale pořád se bojím. Hodně štěstí přeji a mnoho sil. Neboj, brzy už bude zase dobře :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 21:03

@Micaella22 Díky moc za info. Dovedu si představit, jak tohle musí být těžké i pro ně. O to větší respekt k nim cítím, když to zvládají dělat několik let a stále empaticky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.11.19 21:13

Já tedy ještě jen mám jednu poznámku. Nevim, jestli se v tvém tt děla ještě revize nebo už se musí porodit normalne… ale normálnímu porodu bych se nevyhýbala a nepřemlouvala je k revizi za každou cenu. V tuhle chvíli si říkáš, že to nemůžeš nikdy zvládnout, ale aspoň budeš mít v průběhu porodu čas se s miminkem rozloučit. U mně už to jinak než porodem nešlo, ale nakonec jsem za to byla hrozně ráda, že jsem se v průběhu porodu a kontrakcí mohla se svým andílkem postupně rozloučit. Další věc, co jsem na Podolí ocenila je, že mi hned při příjmu nabídli možnost využít klinického psychologa.
LS

• Nahlásit
  • Citovat
21623
24.11.19 21:19

Já měla nakonec obojí, vyvolávaný porod a pak revizi, nešla placenta. Ale též myslím, že to bylo dobře, trvalo to několik hodin ( nástup v 7h, po 9h první tableta, v 15h druhá, pak se to rozjelo, v 18:30 bylo po všem), dali mi injekci od bolesti, říkali, že není potřeba víc trpět. Ale asi hodinu jsem bolesti měla, než jsem si o injekcí řekla. Manžel byl se mnou celou dobu od příjmu. Jen při narkóze musel pryč. Ráno po vizite jsme šli domů.
Nebylo to teda v Praze, ale v Ostravě, a personál a lékařky se chovali skvěle. Měla jsem zt v 19 tt, mimco velké na 16 tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
25.11.19 06:09

Myslím, že půjdeš na revizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
25.11.19 19:33

Ahoj zakladatelko, cerstva zkusenost - 3 tydny zpet. 14tt operativne Podoli, dali me na samostatny pokoj, vsichni strasne mili. Nez jsem si vyridila doporuceni genetika, udelali mi predoperacni dopredu, at mam vse pripravene a stihne se revize. Drzim palce at nejsou moc velke sramy na dusi a rekonvalescence je bezproblemova :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11521
26.11.19 19:59

U Apolináře jsem to absolvovala :(. Mně říkali, že do 15 týdne to dělají v narkóze. Ještě o maličko lepší přístup jsem slyšela v Motole…tam když už je porod rozjetý, pacientku prý uspí aby si neprožila tu hrůzu. No já ji u Apolináře prožila ale nevím jestli to v tom Motola je standard nebo ne…
U Apolináře jsem byla i s partnerem který tam se mnou ty dva dny přespal, vlastní pokoj s tv…a sestřičky byly úžasné, to se musí nechat. Byla jsem na oddělení kde nejsou těhotné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama