Citlivý zub, ale na RTG nic není?

Anonymní
23.3.21 09:36

Citlivý zub, ale na RTG nic není?

Dobrý den,

mám dotaz, zda má někdo stejnou zkušenost. Byla jsem u zubařky s citlivými zuby, jelikož na dentální hygieně jsem nemohla vydržet ani pískování. Kde mi zubařka udělala rentgen a řekl, že tam nic nevidí.. Dívala se na ten rentgen několikrát. Pravděpodobně se jedná o sedmičku nahoře. Jelikož zub je plombovaný hluboko. Zkoušela poklepat a nebolelo, mezizubní prostor by měl být dle ní v pořádku. Ale já jakmile se mi dostane mezi zuby něco sladkého, či studené nebo teplé, vystřelí mě bolest a zase přejde. Zkoušela i zda je zub živý, a ano reagoval. Dala mi sensodyne pastu, včera, že si ji na noc na ten zub dám a myslela sem, že vyletím z kůže :D.. opravdu se mám přemáhat a ta pasta pomůže? Už jsem to zkoušela čistit touto pastou a jelikož to při čištění bolelo, tak jsem přestala a nepomohlo to. Netuším, čím by to mohlo být. Jediné co mi řekla, že je divné, že už ho mám skoro rok citlivý a bolest se nestupňuje a že se ji nechce hned trhat nerv, když ani pořádně nevíme, zda se jedná opravdu o tu sedmičku. Už si nevím rady, co s tím. Mám doma otisky i gely od zubaře na bělení v hodnotě několik tisíc a bohužel, na takto citlivý zub to nemá smysl dávat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72
23.3.21 09:53

Já měla takto citlivé dva zuby, vyšetření probíhalo stejně - rtg (v pořádku), poklep zda je zub živý, zda není prasklý apod. Vše v pořádku, prostě byl jen citlivý. Nakonec z toho byl závěr, že se mi ty zuby nějak víc okusují a tak jsem je okousala až k vrstvě, která je citlivější. Dostala jsem na noc dlahu (abych aspoň v noci zuby neokusovala) a ty zuby co byly citlivé mi zaplácla plombou. Ale byla jsem upozorněna, že pravděpodobně se mi toto postupně bude dít s více zuby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6670
23.3.21 09:56

Zkus používat elmex gel a zelený elmex. Když to nepomůže pak zkusit zajít k jinému zubaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
23.3.21 09:58

Jen musím dodat, že po tom co s nimi udělala to co udělala, tak je vážně klid (musím zaklepat). Ale pamatuji si jak se mnou dělala psí kusy - klepala, dávala na zuby studené a teplé,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
23.3.21 10:04

Taky mě už roky trápí citlivý zub. Loni jsem šla se 100% přesvědčením, že mám kaz a nová zubařka řekla, že na tom zubu mám špatnou sklovinu. Taky jsem odcházela se Sensodyne pastou, po prvním použití žádný efekt, ale po pravidelném používání je to lepší. Gumoví medvídci jsou stále riziko, ale celkově už tolik netrnu. Zkus tu pastu 2× denně a kartáčkem velmi zlehka, netlačit! Třeba ti taky uleví.

Příspěvek upraven 23.03.21 v 10:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63050
23.3.21 10:05

Já mám takto citlivé zuby a udělat s tím nelze nic.. A přesně jak říkáš, pasta např senzodyne, vyskočila bych z kůže. I ta hygiena je šílená, trpím jak pes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
23.3.21 12:40

Sedmičku si opravdv bělit nemusíš, není vůbec vidět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu